Skocz do zawartości

Węgry Balatonfüred oraz Hévíz nad Balatonem?


abmer

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względów zdrowotnych córki (choroba serca) chcę się wybrać do mekki chorych na serce czyli do Balatonfüred. Tylko w polskim internecie bardzo mało informacji. Hévíz też mnie interesuje.

Proszę o wszelkie możliwe informacje o tych miejscowościach - campingi, miejsca uzdrowiskowe i wypoczynkowe. Jeżeli ktoś dysponuje namiarami internetowymi to będę wdzięczny.

 

Jakie temperatury panują na Węgrzech w pierwszym tygodniu czerwca? Jak dla mnie to jedyny możliwy termin w tym roku 03/06/2010(święto). Czy nie zmarzniemy?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam również z tego co widzę aquapark http://www.annagora.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=12

ale te ceny są kosmiczne.

Czy korzystaliście z tego aquaparku?

Czy jest dostęp do głównego budynku sanatoryjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYłem w Heviz dwa lata temu. Tam jest tylko jedno kąpielisko, bardzo specyficzne, bo to jeziorko bardzo głębokie i o stromych brzegach. Kapiel odbywa się w kołach ratunkowych, po prostu "wisi" sie w kole - poza tym raczej zero atrakcji. Natomiast woda ciepła, kąpielisko czynne nawet w zimie. Co do warunków bytowych to byłem na campingu, bardzo dobrym ale i niespecjalnie tanim. Uważam, że dla dzieci to niezbyt dobre miejsce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemping w Balatonfured bardzo duży. Parcele od 70 do 120 m2. Dużo kibli w tym część zupełnie nowa, kilka knajp, spora plaża, ładny basen na terenie kempingu, mały market, sklepy z pierdołami plażowymi, pralnia. Duży market tuż za płotem, tam tez aquapark ale jak wyżej pisano drogi. Dla spragnionych ciszy to problemem jest to że koło aquaparku w ośrodku jest głośna dyskoteka kilka dni w tygodniu "grająca" do rana.

Narodowości tradycyjnie Duńczyce, Holendrzy , Niemcy, Czesi, Polacy oraz Węgrzy. Mi się bardzo podobało.

Za 6 dni, 2+2 duży namiot i auto zapłaciłem około 900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja osobiscie zawsze zatrzymuje sie obok Furedu w Balatonalmadi .Byłem tam kilka razy .

Polecam Camping Yacht

ulica Veghely Dezso 18.

 

Rezerwacje mozna zrobic pod adresem

yacht@balatontourist.hu

 

W zeszłym roku płaciłem za kampera z prądem , dwie osoby dorosłe ,dziecko 10 lat i pies 24 euro .

Dostałem list zapraszajacy mnie na ten rok i ceny

 

Na dzien dzisiejszy wygląda to lepiej bo mi wyszło za to samo w tym roku 19 EURO W CZERWCU

Z Balatonalmadi do Balatonfuredu to jeden krok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że generalnie nad Balatonem kempingi będą bardziej "rozrywkowe" (dzieci, dyskoteki itp.) Cisza i spokój jest dostępne na kempingach poza hitami turystycznymi lub w miejscach gdzie młodzież nie ma atrakcji typu rynna, dyskoteka, itd. Wiem, wiem - przemawia przeze mnie mój wiek ale cóż.... bardzo sobie cenię ciszę i spokój. W połaczeniu z termalnym kapieliskiek to jest frajda i prawdziwy wypoczynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elaola, cóż... 2 lata temu objechałem całe Węgry - najpierw 4 dni w Budapeszcie a potem Miskolc, Eger, Tokay, Gyor. Hajdusoboslo, Miskolc Tapolca, Pecs, Harkany, Heviz i do domciu! To trwało 3 tygodnie i było strasznie fajne!!! Może kolejność juz pokręciłem... aha, jeszcze puszta... To był taki wyjazd rozpoznawczy a w zeszłym roku całe 2 tygodnie totalnego "byczenia" się w Harkany!!! Całe dni na cieplutkich basenikach, gimnastyka pod okiem instruktorek (i to jakich!!!!). Popołudniami a własciwie wieczorkami pogwarki z nowymi znajomymi na kempingu (prawie sami Niemcy ale fajni), winko z miejscowych piwniczek a od czasu do czasu tańce przy muzyce w miejscowych knajpkach. Mhhh... to tygrysy w moim wieku lubia najbardziej!!! Do tego spanko w namiociku bo przyczepki jeszcze nie było!

W tym roku znowu ruszamy do Madziarów - ale już komfortowo, z przyczepą i dalej bedziemy leczyć zakusy reumatyzmu, pic wegierskie wina i sluchac czardasza!!!! Pozdrawiam i polecam. Kubryk1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubryk1, my jesteśmy stałymi bywalcami na Węgrzech, więc znamy te klimaty.

Pytałam, bo szukamy jakiegoś nowego, nie zatłoczonego miejsca.

Całe dni na cieplutkich basenikach

Też to lubimy.

A kiedy się wybieracie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.