Skocz do zawartości

Koła,felgi,opony.


Sowa_77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kto z Was reklamowal opone po 4,5 roku i reklamacja zostala uwzgledniona??

Ja reklamowalem po dwoch latach dwie opony Passio. Opony "bily" na boki i nie dalo sie ich wywazyc :pub:

Reklamacja zostala uwzgledniona, jedynie zbulwersowal mnie fakt, ze nie dano mi na okres rozpatrzenia reklamacji nic w zamian i musialem jezdzic na zimowkach.

Przyjecie opon do reklamacji rowniez nie bylo latwe, musialem sie posilkowac Federacja Konsumentow, dzieki nim wszystko skonczylo sie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam (tematowi kół) sprawdziłem swój zapas w kempingu. O ile opona rocznikowo jeszcze jest wmiare (2003rok prod.) ale wentyl miałem nieszczelny. Powietrze zeszło i taki sobie flaczek wisiał :pub: Oczywiście już mam koło sprawne, więc apel do wszystkich leniwych - SPRAWDZAĆ ZAPASÓWKĘ!!! :-]:]:]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dylemat się sam rozwiązał Navigator u mnie narazie niedostępny może za 2 tygodnie

będzie, więc wezmę SAVY Effecta +.

A nie wiecie jakie jest podejście naszych policjantów jak złapię kapcia i pozmianie na zapas mam dwie rózne opony na osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie jakie jest podejscie naszych policjantow jak zlapie kapcia i pozmianie na zapas mam dwie rozne opony na osi

Ee tam sie przejmujesz :pub:

W zimie na rezerwe tez zakladasz opone zimowa? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee tam się przejmujesz :pub:

W zimie na rezerwę tez zakładasz oponę zimową? :-]

 

No nie zresztą w niektórych autkach są dojazdówki, tak tylko chciałem wiedzieć jakie jest ich podejście do tematu. |Do tej pory się nie spotkałem aby jakiś policjant mi sprawdzał stan i rodzaj ogumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bez zapasu śmigam :-]. W aucie mam taką samą średnice koła i rozstaw śrub :]. Zawsze kilka kilo mniej.

 

Ja zamierzam zrobić podobnie. Ponieważ nie mam zapasówki w przyczepie a rozstaw śrób jst taki sam to chyba na siłę nie będę kupował jakiejś felgi z oponą. Ale czy "dojazdówka" w przypadku kapcia w przyczepie wystarczy żeby dojechać do wulkanizacji? :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie!

Na początek napiszę, że jestem "wierzący, nie praktykujący" tzn. interesuję się turystyką i baaardzo pociąga mnie karawaning ale z pewnych względów nie mogę nabyć przyczepki.

 

Ale do rzeczy: kupiłem wczoraj przyczepkę Neptun (towarową) i mam problem. Fabrycznie założone są ukraińskie opony ROSAVA BC-43 165/70 R13 79T a felgi mają szerokość 4,5". Opinie o oponach na "ruskich" forach są takie, że cytuję "bez opon gorzej". Brak komentaża. Nośność też 435 kg nie przekonuje mnie w żaden sposób. Przyczepka jest zbudowana na prawdę solidnie - chyba na znacznie większe obiążenia niż "dowodowe" 750 kg.

Szukałem po necie jakichś opon ale kurcze nic nie mogę znaleźć. Myślałem przykładowo o Dębicy ze sprawdzonym bierznikiem (i dobrymi opiniami) D-124 i literką "C". Niestety jest produkowana tylko w rozmiarze 14". Jeśli więc znacie jakieś niezłe oponki wzmocnione występujące w rozmiarze około 175/65 R13 i w dobrej cenie to prosiłbym o podanie namiarów.

 

Druga sprawa to zapasówka - znalazłem jakieś 2 felgi z epoki, gdy jeździłem PF 125P - tu pytanie - jak odróżnić felgę do opon bezdentkowych od dentkowych? Są zdaje jakieś różnice. Nie chciałbym mieć różnej bodowy opon (zachowanie się na drodze).

 

Trzecia sprawa to wyważanie opon - z przyczepką nie jeździ się w sumie szybko ale wiadomo: ładna droga to 90 pożna polecieć - czy przy takich prędkościach koła muszą być już wyważane - fabrycznie koła w mojej nie noszą śladów takiego zabiegu?

 

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

los_sandalos - nie podajesz gdzie mieszkasz ale mój oponiarz ściagnie każdy rozmiar opony z indeksem C za niezbyt duże pieniądze. Sam śmigam na 175R 13 C (wymóg fabryki przyczep) produkcji dalekowschodniej: Taiwan, zapas Indonezja. Jeżeli obejrzysz film z tamtego regionu gdzie taksówka z czterema miejscami dla pasażerów przewozi ich dwunastu (sam byłem jednym z nich - pasażerów) to zrozumiesz moje zaufanie do tamtejszych wytwórców opon.

Felgi dętkowe i bezdętkowe: jeżeli udasz się do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego to każdy oponiarz wytłumaczy Ci to za darmo i oddzieli felgi dętkowe od bezdętkowych. Różnica tkwi w kształcie obrzeża felgi którą trudno wytłumaczyć na forum bez odpowiednich zdjęć lub rysunków.

Wyważenie opon - każdy wytwórca samochodów lub opon zaleca wyważanie opon raz na sezon lub co ileś tysięcy km przebiegu. Wyważenie kosztuje w sumie grosze a przynosi efekty w postaci spokojnej jazdy przyczepy za samochodem. Nie siedziałeś w przyczepie podczas jazdy z prędkością 60 - 80 km/godz lub więcej więc nie wiesz co się dzieje z łożyskami w piastach podczas jazdy z kołami niewyważonymi. Kiedyś oponiarz założył mi nowe opony do towarówki i kazał przyjechać do wyważenia za tydzień. Przy szybkości około 60 km/godz wibracje pustej przyczepy towarowej o masie 180 kg chcą wyrwać hak z samochodu. Wyważyłem opony na drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.