Skocz do zawartości

Koła,felgi,opony.


Sowa_77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i mam niespodziewany wydatek :pub:

Podczas przeglądu okazało się, że opona na zapasie (4 letnia nie używana) jest na złom

dziwne rozwarstwienie z boku.

A na kołach mam opony firmy GT RADIAL 9jaks made in China z 2002 roku

opony wyglądają ok ale się zastanawiam, szczególnie po niespodziance z zapasem

tej firmy czy nie zmienić opon na kołach jeżdżących a na zapas zostawić jedną ze starych,

 

A więc co myślicie o Debicy Navigator 195/70R14 nośność 91 ,dokładnie takie same parametry jak na dotychczas używanych oponach czy kupić coś wzmocnionego?

W sumie wydaje mi sie, że 615kg nośności powinno wystarczyć dla przyczepki 1000kg DMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z Dębicą nie miałem żadnych problemów, ale słyszałem dziwne historię. Obecnie w przyczepie mam Sava - jedne z tańszych opon na rynku. Narzekać nie mogę :pub:.

Ceny z tego co sprawdziłem są identyczne (Dębica vs. Sava) - ja wybrał bym Savy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z Dębicą nie miałem żadnych problemów, ale słyszałem dziwne historię. Obecnie w przyczepie mam Sava - jedne z tańszych opon na rynku. Narzekać nie mogę :pub:.

Ceny z tego co sprawdziłem są identyczne (Dębica vs. Sava) - ja wybrał bym Savy :-]

 

No właśnie też o Dębicy słyszałem dziwne opowieści, Ja sam nie miałem z nimi problemu.

nad Savą też się zastanawiałem, był jeszcze Matador ale raczej ma kiepskie opinie.

Za Dębicą przemawia 5 lat gwarancji co w przypadku przyczepki nie jest bez znaczenia, oraz to że jest to opona wielosezonowa, jak również jej duża dostępność w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie to na co jest ta gwarancja? Co obejmuje?

 

Co racja to racja - myślę, że Dębice to ma każdy wulkanizator więc problemu z ewentualnym dobraniem by nie było :pub:, ale Sava też jest dość popularną oponą (pewnie ze względu na cenę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie to na co jest ta gwarancja? Co obejmuje?

 

Na ukryte wady fabryczne np rozwarstwienie opony co mi się własnie przytrafiło,

jakieś wybrzuszenia itp http://www.netcar.pl/x_C_X__P_SAS__P2_3654.html

ale wygląda, że Sava ma taką samą gwarancję, pewnie też należy do Godyear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje wieloletnie to chwyt reklamowy. Po kilku miesiącach jeżdżenia nikt uszkodzonej opony nie wymieni. W moim nowym samochodzie opona dostała bąbla po 100 km i żeby nie znajomy kumpel reklamacja nie zostałaby uwzględniona. Nie wierzcie w długoterminowe gwarancje na opony!! Oponiarze zawsze stwierdzą, że wina leży po stronie użytkownika i karzą płacić za wymianę. Co daje gwarancja na 5 lat skoro kapcia łapiecie po 1000 km czyli po dwóch tygodniach jazdy i wszystkie późniejsze kłopoty z oponą są (w/g oponiarza) winą złapanego kapcia?? Kto z Was reklamował oponę po 4,5 roku i reklamacja została uwzględniona?? Zejdźcie na ziemię. Nikt za darmo niczego Wam nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.