Skocz do zawartości

Na co zwracać uwagę przy kupnie przyczepy.


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

A ci którzy piszą że takie idealne przyczepy z początku lat 90 istnieją to tak jak z autem rok95 przebieg 190 tys.km.

 

Witam, a twierdzisz że takie auta i przyczepy nie istnieją :niewiem: bo ja mam jedno i drugie czyli przyczepę z lat 90 i auto z 99r z większym niż 190tyś km

przebiegiem i nie mam nic do zarzucenia ani przyczepce ani autu. Trzeba tylko dobrze szukać i się nie napalać na pierwsze lepsze ogłoszenie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autami nie ma co sie rajcowac... Mam lade z lat 90 i wiecej ja robie niz jezdze, w przeciwienstwie do focusa ;-) Lubie starawa motoryzacje ale na codzien wole nowsze auta...

 

A wracajac do przyczep... To jeszcze takiej nie zbudowali jaka bym chcial ;-) Albo ktgos z Was ja ma! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autami nie ma co sie rajcowac... Mam lade z lat 90 i wiecej ja robie niz jezdze, w przeciwienstwie do focusa ;-) Lubie starawa motoryzacje ale na codzien wole nowsze auta...

Ale to są inne usterki a naprawę wykonujesz z przyjemności a nie z konieczności.:ok:

 

A wracajac do przyczep... To jeszcze takiej nie zbudowali jaka bym chcial ;-) Albo ktgos z Was ja ma! :-)

 

To nie pozostaje nic innego jak taką przyczepę wykonać we własnym zakresie. :P

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak w temacie ja osobiście zasugerowałbym każdemu kupującemu aby spróbował w miarę możliwości i czasu kupić używaną przyczepkę na ebay.de lub amazon.de

 

Osobiście kupiłem sobie i znajomym kilka przyczep i podstawą zawsze jest ważny TUV co już na samym początku zmniejsza ryzyko zakupu uszkodzonej przyczepy. Akurat przynajmniej dla mnie podwozie i układ jezdny jest podstawą dla bezpieczeństwa a przy tym takie przyczepy nie są "szabrowane" przez handlarzy - powiedziałbym , że jest w nich wszystko to co potrzeba. Odpukać jak do tej pory za każdym razem udało się trafić taką jakiej się szukało bez niespodzianek. Ponadto na mojej stacji diagnostycznej najmniejsze odchylenia od normy nie przejdą. Stąd tak bardzo pozytywnie spoglądałbym na zarejestrowane i z ważnym badaniem technicznym cepki w Niemczech, Szwajcarii lub Austrii. Dodam , że w zakresie cenowym 2000-2500 Euro można znaleźć naprawdę ciekawe egzeplarze. Kto jest gotów wydać o 1000-1500 euro więcej to już powiedziałbym , że prawdziwe zadbane "cacka" zdobędzie. Wiekszość sprzedawców posiada pokrowce na przyczepki i haki holownicze - polecam brać i korzystać z tego. Ponadto przyczepy użytkowane na zachodzie europy mają mniejsze prawdopodobieństwo rozszczelnienia, choć nie jest to regułą bo zdarzyło się , że nowa cepka Hobby po przejechaniu około 200 km urwalo się koło prawe ( wina fabryczna -ścieło ośkę ).

 

Ale tak czy owak osobiście skupiłbym się na takim zakupie. W Polsce oglądałem dla kolegi kilka przyczep w przeszłości i mam negatywne zdanie o sprzedawcach. To tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak w temacie ja osobiście zasugerowałbym każdemu kupującemu aby spróbował w miarę możliwości i czasu kupić używaną przyczepkę na ebay.de lub amazon.de

 

Osobiście kupiłem sobie i znajomym kilka przyczep i podstawą zawsze jest ważny TUV co już na samym początku zmniejsza ryzyko zakupu uszkodzonej przyczepy. ...

 

(...) Dodam , że w zakresie cenowym 2000-2500 Euro można znaleźć naprawdę ciekawe egzeplarze. Kto jest gotów wydać o 1000-1500 euro więcej to już powiedziałbym , że prawdziwe zadbane "cacka" zdobędzie. Wiekszość sprzedawców posiada pokrowce na przyczepki i haki holownicze - polecam brać i korzystać z tego. ..

Ale tak czy owak osobiście skupiłbym się na takim zakupie. W Polsce oglądałem dla kolegi kilka przyczep w przeszłości i mam negatywne zdanie o sprzedawcach. To tylko moje zdanie.

 

Czy z Pańskiego doswiadczenia, można nabyć za granicą przyczepę w stanie i cenie (~2500 EUR) jak Pan opisał, jednakże na minimum 5-6 dorosłych Osób?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupi Pan bez problemów w tej cenie 5 osobowa przyczepę. Trochę cierpliwości i szukać intensywnie. Niektórzy właściciele zaczynaja oplacać miejsca postojowe i znaczna częśc wtedy decyduje sie na sprzedaż. Zwracac uwagę na ważny TUV i nie powinno być niespodzianek. Wszystko zalezy od tego jakie ma Pan oczekiwania. Ale za taka kwotę szukalbym tylko od 1995 rok prod. i dobrze targować się. Brać wszystko co dają.

 

Ja równiez szukam 3 osobowej dla moich rodziców ale muszę jeszcze holownika im znaleźc i ostry atak na przyczepe przypuszczam po sezonie.

 

przykładowe linki pogladowe: 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen/wohnwagen.html?useCase=MiniSearch&isSearchRequest=true&minPrice=1000&maxPrice=3001&minFirstRegistrationDate=1990-01-01&maxFirstRegistrationDate=2013-12-31&ambitCountry=&__lp=32&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&negativeFeatures=EXPORT&categories=Caravan&minConstructionYear=1990&maxConstructionYear=2013&lang=de&frequence=DAILY

 

lub  na        www.quoka.de    albo     www.ebay.de   

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Kolega chce kupic przyczepke,wynalazl to ogłoszenie http://przyczepykempingowepoznan.pl/index.php?option=com_sobipro&pid=46&sid=228:DETHLEFFS&Itemid=105&lang=pl ,czy ktoś zna ja?Widze ze posiada naklejke naszego forum.

post-4317-0-25140500-1369381811_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ja też sie rozgladam za przyczepą ale zastanawiam sie czy aktycznie zima idzie taniej kupic cepke niz latem ??

jeśli tak to się wstrzymam i poczekam na koniec sezonu

proszę o rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

                           ! ! !U W A G A ! ! !  


 


Na nową metodę otumaniania klientów przez handlarzyny!!!


Myślałem że mi się zdawało, ale teraz wątpliwości nie mam. 


Nieuczciwi handlarze, zwani dalej handlarzyny  wpadli na pomysł, by w ogłoszeniach przedstawiać modele przyczep o nieznanym modelu. 


Na zdjęciach niby nazwa modelu jest widoczna, ale dla laików nie do odczytania.


Ostrzegam zatem, jeśli interesujący Was egzemplarz z podaniem marki, modelu i rocznika nie jest odnajdywalny to od razu sobie darujcie i poskromcie optymistyczne nadzieje.


Sprawdzić budkę, czy w ogóle dany model istnieje można w linku poniżej.


Można też Gulglować w grafice i zapewne odnaleziony zostanie tylko kontrowersyjny egzemplarz bądź skutki takowego oszustwa.


Tu nieskromnie pozwolę sobie zacytować samego siebie z małą edycją:


 


 


"A teraz uwaga co handlarzyny wymyślają :


3. Została przechrzczona z ELDDIS Wisp na nieodnajdywalny w gulglach ELDDIS "euroland" .


Jest to kolejna metoda otumaniania potencjalnych klientów.


A to po to, by pogubić się nawet Katalogu Danych: http://www.caravanta...-specifications


Szczególnie DMC .


Zatem jak ktoś taką budkę kupi z przekłamanym DMC i zestaw rozbije się na drodze i będą poszkodowani, to handlarzyna zapewne opije swoją radość.


Gratulacje za pomysłowość która nie ma nic wspólnego z marketingiem."


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cazsu poszukiwania przyczepy - zakup dobrej przyczepy w zimie wcale nie wiąże się z tym, że będzie tańsza, bo dobra przyczepa będzie trzymac cenę zarówno w zimie jak i w lecie. Po prostu jesienią/zimą ŁATWIEJ jest kupić przyczepę, bo ludzie często zmieniają sprzęt po sezonie. Oczywiście powyższa zasada nie wyklucza kupna dobre budki w lecie. Będzie trochę trudniej.

Co do cen i roczników - można kupić naprawdę zadbaną budkę z początku lat 90-tych w ładnym stanie. Oczywiście - nie będzie ona kosztowała 5 000zł. Ja moją kilka lat temu kupiłem za kilkanaście tysięcy zł. Po zakończonym sezonie w sierpniu sprzedałem ją za podobne pieniądze, z tym, że budka była już po 4 sezonach użytkowania przeze mnie ale też i doposażona. Więc z pownością taką budkę można kupić.

A co do samochodu - w tym roku kupiłem kampera z 1990r z przebiegiem 55 000km. Właścicielem był 87 letni Niemiec. Na potwierdzenie mam brief oraz dokument TUV. Więc można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byliśmy na wycieczce w Trzciankach pod Kielcami.
Jednym słowem określę to co widzieliśmy MASAKRA.

Pan się przywitał i pokazał nam pierwszą przyczepę Lamancelle. Przyczepa fajna i solidna, ale nie ten egzemplarz :(
Z jakiegoś powodu wyjmowana była toaleta wraz z obudową, z powrotem zamocowana z nieoryginalnymi listwami, szpary zamaskowane nieudolnie. Na nasze pytanie czy coś tam było robione, Pan powiedział, że pierniczymy głupoty. Dodał też, żeby szybciej oglądać, bo nam zejdzie do wieczora... Dookoła z zewnątrz, spod profili aluminiowych wychodziło "coś" omszałe i było tego o wiele za dużo... Przypomnę, że przyczepa z 2009 roku.

Przegonieni do następnej (Burstner z 2005 roku) dowiedzieliśmy się, że bezwypadkowa, tylko rama naprawiana bo wpadła do rowu i się TROCHĘ ZŁAMAŁA. W środku nie oglądaliśmy, bo nie chciało nam się ściągać butów, a Pan kazał...

Caravelair (2003 rok) to prawdziwy kwiatek, Pan coraz mniej miły, bo widział, że my widzimy...
Brak lewej rączki manewrowej z tyłu, połamane plastiki przy aluminiowych profilach, brak klinów (albo nieoryginalne), dziwne naklejki z kodami kreskowymi (podobno naklejone w komisie gdzie stała, ktoś z tego forum powiedział mi, że może całe elementy były wymieniane i ja też tak myślę). DODATKOWA LISTWA W POŁOWIE WYSOKOŚCI CAŁEJ PRZYCZEPY (a pod nią łączenie poszycia...)
No i w środku zapach... ten mniej nam miły... Podłoga mięciutka (jak kaczuszka) i ruchoma nieco, żaluzje połamane (ale tylko dwie), okno pęknięte (dokładnie 2 okna), umywalka od innego modelu, WC z innej przyczepy, nowe okno dachowe w łazience, dookoła niego sufit pomalowany białą farbą olejną ... W części mieszkalnej przyczepy łuszczy się  sufit, miejscami odchodzi okleina (ale minimalnie), rolet i moskitier oraz okien dachowych Pan nie pozwolił ruszać (bo za zimno, dziś 10 stopni...na plusie, mimo stycznia)...

Na podwórku stał jeszcze Fendt i Hobby oraz auto na zagranicznych tablicach.

Wycieczka była wspaniałą lekcją poglądową :)

post-5798-0-32383400-1389016008_thumb.jpg

post-5798-0-38775900-1389016042_thumb.jpg

post-5798-0-76679400-1389016056_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.