Skocz do zawartości

na dziko w Wielkopolsce i nie tylko ...


kit

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie nawet na dziko musza być warunki :-] tzn podstawa cisza spokój i piekne okoliczności przyrody i jak najdalej od ludzi i cywilizacji :ok: Co niektórzy pamiętają jak taka cisza wygląda jak w kamperach ładują akumulatory :wrrr:

 

 

Chyba skocze w jakąś niedziele na rekonesans w tamte strony i poszukam czegoś :hmm: a może poprostu skoczyć w ciemno :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macieku byliśmy tam i sam dobrze wiesz jak to tam wygląda.Oni chcą jechać na pole, a nie na żwirownie,i po kolana w piachu lgnąć :lol: .Sam im powiedziałeś że tam nigdy nie wrócisz,haha.Nie proponuj komuś co tobie jest dalekie do jakichś warunków.Nawet na Dziko muszą być jakieś warunki. My byliśmy w lutym było zmarznięte,a teraz bez 4x4 nie maja tam co szukać :hmm: .

 

Ooooooo wypraszam sobie takie pomówienia bo chyba nigdy w życiu nie powiedziałem że gdzieś nie wrócę (tego nie jestem pewien na 100%). A już na pewno nie powiedziałem tego w stosunku do Ugorkowego pola .......... mi się w zasadzie podobało (troszkę się pochorowałem ale to nie byłą wina miejsca tylko innych czynników). Mogłem powiedzieć że pomysł z jechaniem na weekend był głupi lub że warunki biwakowe "zerowe" ale na pewno nie powiedziałem że nigdy tam nie wrócę więc bez takich proszę :-)

 

Wydaje mi się że 4*4 nie było by potrzebne bo średnio piasek był zmrożony skoro przy wyjeździe kopałem się moim zestawem prawie po ośki :-) Ale dałem radę bez pomocy.

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nawet na dziko musza być warunki :-] tzn podstawa cisza spokój i piekne okoliczności przyrody i jak najdalej od ludzi i cywilizacji :ok: [/quote

 

 

Jeśli chodzi o to co kolega kitek napisał powyżej , to polecam :

Chałupska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że towarzysz podróży jakiś nieśmiały :niewiem: to napisze za niego ... Adasie też jadą :biwak:

 

 

i wstępny termin to 14-16.10 a miejsce gdzieś w okolicach Margonina Szamocina Jak będą jakieś dokładniejsze ustalenia to dam znać

 

jak by ktoś był chętny to śmiało pisać :ok: jesteśmy przyjacielsko nastawieni i na ogół nie gryziemy :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na mapie obiektów leśnych ze strony http://www.czaswlas.pl/ znalazłem pole biwakowe Tokary http://www.czaswlas....ekty/tokary-759 nad jeziorem Ślesińskim , Ubiegłej niedzieli udałem się na rekonesans.Jest to miejsce udostępnione do biwakowania na terenie Nadleśnictwa Konin. Na miejscu zastałem pozostałości po przyłączach wody , jest też studzienka do zrzutu fekalii , oraz stoi budynek WC - niestety nie do użytku . Samo pole biwakowe znajduje się w lesie brzozowo - sosnowym , w zasadzie jest czysto . Widać , że latem było tam pole kampingowe - płatne , a informuje też o tym pozostała na drzewie tablica informacyjna dzierżawcy . Jak widać dzierżawca w miarę dokładnie wysprzątał to miejsce po zakończonym sezonie , niestety do sprzątnięcia WCetów się nie przyłożył , ale nie omieszkał zabrać z sobą drzwi od tych przybytków jak opuszczał pewnie teren biwaku.Miejsca do biwakowania jest przynajmniej na 50 załóg. Obecnie piecze nad tym miejscem sprawuje dalej Nadleśnictwo. Dojście do jeziora jest dość strome , ale woda jest bardzo czysta , a dno piaszczyste , no i oczywiście woda dość ciepła . Zastałem też nad brzegiem jeziora dwóch wędkarzy z Kalisza , przy mnie wyłowili kilka okazałych leszczy. W drodze do Slesina spotkałem też kilku grzybiarzy, mieli we wiaderkach sporo podgrzybków. Jedną z atrakcji w miejscowej Marinie jest rejs po jeziorze statkiem wycieczkowym "Pawełek" , możliwoścć wypożyczenia rowerów wodnych czy kajaków. Można też zwiedzić pobliskie Sanktuarium w Licheniu , lub wybrać się na wycieczkę jednym ze szlaków rowerowych.

Edytowane przez tomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole biwakowe zaznaczone jest na załączonej w galerii mapce ( działka 130 A ) poniżej link do galerii zdjęć tego pola biwakowego :

 

https://picasaweb.google.com/108376808169504219288/MiejsceBiwakowaniaSlesinTokary?authkey=Gv1sRgCLSr88aX-YqicA#

Edytowane przez tomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.