Skocz do zawartości

Lodówka turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Pół lodówki ?

Hmmm... Nic mi o tym nie wiadomo. Pojemność 45 litrów więc nie bardzo rozumiem...

Może nieprecyzyjny byłem: na dolnej półce można postawić co najwyżej jogurty lub puszki z colą/piwem bo praktycznie półki nie ma (agregacik wypełnia tą przestrzeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spablo1 , a jak myślisz, czy Twoja sprężarkowa pochodziłaby poprzez przetwornicę na 70 Ah akumulatorze przez 12 godzin ?

Zastanawiam się chłopaki, czy nie wypieprzyć tego gazowego absorpcyjnego, upierdliwego badziewia i latem, kiedy jest słońce, nie ciągnąć lodówki na solarze i trzech akumulatorach, na zmianę ładowanych ?

Coś czuję, że to kicha ale może któryś z Was eksperymentował w tym kieru

nku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Odświeżę temat turystycznych lodówek na 12/230V. Czy moc 40-50W to dużo czy mało? Chodzi mi o to, czy taki pobór prądu szybko rozładuje akumulator? Jeżeli będzie podłączona do baterii samochodowej (do gniazdka zapalniczki) to ile czasu może tak pozostać, by bezpiecznie uruchomić auto? Mówimy tu o normalnych sprawnych akumulatorach powiedzmy o mocy 65 - 95 Amperogodzin. Oczywiście chodzi mi o bardzo szacunkowy czas (pół godziny, 4 godziny, 20 godzin...?)

Mam na myśli takie lodóweczki: http://allegro.pl/show_item.php?item=2512419935&msg=Obserwujesz+t%C4%99+transakcj%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0D%0ANie+przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E.&watched=1&msgtoken=2115c2a3abfe1d62338ee15a0f666a574a80fea88dffff9b62fb8b71e1e483bb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że taka lodówka pochodzi ze 4 godz i może być problem z uruchomieniem samochodu, tym bardziej, że rozrusznik samochodu pobiera kilkadziesiąt A, a akumulator jest już zdrowo "nadszarpnięty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedź. Czyli rozumiem, że pół godzinna, czy ewentualnie godzinna praca urządzenia nie powinna wyczerpać akumulatora na tyle, by auta nie dało się odpalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my po całej trasie nad morze - 9 godz jazdy (był naładowany)

przez przypadek zostawiliśmy taką lodóweczkę na noc

z rańca nie było najmniejszej szansy aby zakręcił...

aku 2 latek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedź. Czyli rozumiem, że pół godzinna, czy ewentualnie godzinna praca urządzenia nie powinna wyczerpać akumulatora na tyle, by auta nie dało się odpalić...

 

nie wiemy jaki masz aku, ale porównaj np do zapalonych świateł, ile Twoje auto może stać ze światłami ?

(światła mają tak x3 ... ok 150W się uzbiera)

 

zostaw auto na światłach na godzinkę i sprawdź czy odpali ;)

wtedy masz pewność że taka lodówka do 2h może spokojnie hulać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.