Skocz do zawartości

Podkładki pod łapy


dani

Rekomendowane odpowiedzi

dani, mam bardzo podobne jakie zalinkowałeś w aukcji.

Jestem z nich zadowolony , są szersze niż nogi wsporcze albo jak kto woli łapy przyczepy i spełniają swoją funkcje znakomicie i jak do tej pory nie popękały.Z tym wyjątkiem ,że ja te podkładki odpinam na czas jazdy z przyczepą ,bo nie mam pewności czy mi same nie odpadną.

Pytasz o porządniejsze proszę bardzo ,takie które nie dyndają , o to fotka ,a i cena też porządniejsza około 90 euro !!!

post-115095-imported-019d495a-afa0-4135-9bb2-e794191855d0_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mozesz je co najwyzej zgubic dlatego proponuje zastapic orginalne szpilki mocujace sruba z nakretka samokontrujaca o odpowiedniej dlugosci

 

No mi własnie jedna łapka właśnie tak się zgubiła. A poza tym warto mieć podkładki. W poprzedniej budce nie miałem to na trawce codziennie było trzeba korygować poziom budki. Z podkładkami nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej budce nie miałem to na trawce codziennie było trzeba korygować poziom budki. Z podkładkami nie ma problemu.

 

Łapy są do stabilizacji , mając podkładki , a dodając iż koła nam się zapadają , wówczas przyczepa zaczyna wisieć na łapach.

Łapy są po to tak skonstruowane , aby nam się zapadały , co uchroni nam stawianie przyczepy na nich.

Dla producenta przyczep dospawanie kawałka blachy do łapy nie stanowi żadnego problemu.

Dlaczego tego nie robią?

Generalnie podkładki są wskazane w błocie i bardzo grząskim terenie.

Na trawie wystarczy co jakiś dzień trochę podciągnąć aby wystabilizować przyczepę.

Na krzywym terenie nie dźwigamy przyczepy z jednej strony.

Podkopujemy koło , lub drugim najeżdżamy na klocki drewniane lub plastikowe.

Nie równamy przyczepy łapami.

Podkładki tak , ale z rozwagą , niekiedy mogą więcej zaszkodzić niż pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki tak , ale z rozwagą , niekiedy mogą więcej zaszkodzić niż pomóc.

 

wyjaśnij w czym mogą zaszkodzić? bo samo napisanie, bez wyjaśnienia nic mi nie mówi, być może o czymś nie wiem.

 

W czym np może zaszkodzić gdy ustawimy budkę na dość twardym trawiastym podłożu, przyczepa na kołach, nie wisi na łapach pod łapami podkładki i teren w miarę równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie łap ,to są dwa rodzaje standart i stabilne (opcja)

W starym Knausie miałem te zwykłe czyli standartowe.Jako podkładki używałem zwykłych deseczek i przy postoju około 3-tyg. musiałem co jakis czas podciągnać łapy bo miałem "luz".

 

W nowym Knausie mam stabilne łapy + wspomniane wcześniej podkładki z tworzywa i też nie jednokrotnie stałem około 3-tyg. i nie musiałem podciagać łap ani razu.Zbieg okoliczności ? ,czy też bardziej dopracowane podparcie przyczepy a może inny grunt pod przyczepą.

 

Stabilne opuszczają się od wewnątrz przyczepy a standartowe od zewnetrznej strony.

post-115125-imported-5b332558-ee3d-4a4d-938f-632ac68d2064_thumb.jpg

post-115125-imported-3349b18e-8be3-4624-ab79-4df2a1d7f2e0_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnij w czym mogą zaszkodzić? bo samo napisanie, bez wyjaśnienia nic mi nie mówi, być może o czymś nie wiem.

 

Stawiasz przyczepkę na trawiastym podłożu.

Łapami stabilizujesz.

Nacisk kół na trawę jest , po jakimś czasie koła zaczynają się zapadać (rzecz normalna).

W przyczepie chodzisz , śpisz i to nie sam , cały czas są ruchy przyczepy.

W zależności od miękkości podłoża koła mogą się nawet zapaść o 10 cm.

Mając podkładki , łapy zostają na tym samym poziomie.

Efekt podobny , gdybyśmy przyczepę podnieśli do momentu dźwigania kół.

To jest moja opinia zauważona u mnie .

Przy popuszczaniu łap , przyczepa była tak jakby lekko podniesiona.

Bardzo się cieszę ,ze rozśmieszyłem kolegę który nie chce :biwak: na zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko napisał/a:

Podkładki tak , ale z rozwagą , niekiedy mogą więcej zaszkodzić niż pomóc.

 

 

wyjaśnij w czym mogą zaszkodzić? bo samo napisanie, bez wyjaśnienia nic mi nie mówi, być może o czymś nie wiem.

 

Łapy są po to tak skonstruowane , aby nam się zapadały , co uchroni nam stawianie przyczepy na nich

 

 

Nie no, bez przesady. Przyczepą nie stajesz tylko w twardym. A poziomować trzeba bo nawet lodówka tego wymaga, nie wspominając by gar z kuchni nie zjechał. Swoją przyczepę nie raz ustawiałem z kołem w powietrzu i nie zauważyłem nic niepokojącego. Podczas jazdy nie takie naprężenia działaja na budę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierznia "zapadajacego" sie kola jest o wiele wieksza jak podkladki pod podpora ,przeciez one maja np 10 cm srednicy , w koncu te lapy sluza do podparcia a nie po podnoszenia

pozdrawiam

Tu masz zupełnie rację.

Tylko ,ze koła mają większą siłę nacisku nisz podpory.

Tak jak piszesz łapy podpierają czyli nie mają takiego wielkiego nacisku na podłoże.

Ja nie sugeruję ,że tak jest i kropka.

Parę razy zaobserwowałem takie zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi :jump: nie powiem żebym był za plastikami coś pokombinuje może sam sobie zrobię jeszcze nie wiem :jump: Mówiąc szczerze podobają mi się te co pokazał Maras ale cena to :biwak:

i nie dla mnie :hehe: .Jak coś wymłodzę a lubię pomajsterkować :jump: to wrzucę fotki .

 

 

Pozdrawiam wszystkich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.