Skocz do zawartości

Przegląd gazowy w Sławie- dyskusja


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Usunąłem i te wypowiedzi Przegląd na zlocie będzie dla osób , które chcą , jeśli ktoś uważa za zbyteczny lub uważa , że za drogo - nie ma przymusu.

Wynegocjowałem cenę taką a nie inną i bez konieczności dojazdu do serwisu, a przy okazji zlotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszek, przegląd jest przy okazji z mojej inicjatywy - zlot idzie swoim torem ,a przegląd będzie dla osób, które chcą na temat cen proszę do Elcamp dlaczego u nich 350 zł

Poprzednie posty nie ja przeniosłem w to miejsce., więc nie tylko jedna osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirku zgoda ,tylko wypowiedzi nie muszą zawsze przyklaskiwać. My nie musimy pisać postów w śmietniku .przecież krytyka i pytanie bez indywidualnego obrażania kogoś jest dopuszczalna. To co to za forum . TWA a jak nie to do śmietnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poproszę o przeniesienie tego, ale do osobnego tematu, będzie można swoje uwagi o celowości, o bezpieczeństwie , cenach pogadać.

 

[ Dodano: Sro 13 Sty, 2010 13:17 ]

Tutaj autor podaje że w tamtym roku cena badania wynosiła 100zł netto ,można też więcej poczytać za co się płaci . No chyba że informacje podane na tej stronie są niewiarygodne.

 

próbuje to z Elcamp wyjaśnić i albo sam Elcamp poda nam wyjaśnienie, lub ja gdy uzyskam od nich informacje.

W rozmowach o takiej cenie nie było mowy i dobrze, że Leszek coś takiego znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do WojtekELCAMP

 

 

Chciałem tylko dodać, że kontrola obejmuje sprawdzenie:

- ogólnego stanu i prawidłowego wykonania instalacji gazowej,

 

 

Czy sprawdzenie polega tylko na wzrokowej ocenie zewnętrznej danego urządzenia bez rozbierania poszczególnych elementów :jump: Czy oryginalna instalacja fabryczna, która otrzymała odbiór techniczny może być źle wykonana :jump:

 

 

- szczelności instalacji,

 

 

Czy szczelność instalacji będzie sprawdzana tylko na zasadzie sprawdzenia szczelności, czyli ewentualnych miejsc ulatniania się gazu za pomocą pianki itp czy również sprawdzenie instalacji pod ciśnieniem :ok:

 

 

- funkcjonowania urządzeń gazowych zainstalowanych w pojeździe,

 

 

Czy sprawdzenie prawidłowego funkcjonowania polega tylko na sprawdzeniu włączenia i wyłączenia danego urządzenia i ewentualnym określeniu wzrokowym koloru płomienia :hehe:

 

 

- terminu przydatności do użytku elementów instalacji gazowej (reduktory, przewody).

 

 

 

Czy na przewodach jest podana data ważności zwłaszcza przewodów metalowych :jump:

 

 

Aby uniknąć sytuacji braku możliwości wystawienia certyfikatu z powodów błachych, tzn. np. przeterminowane przewody gazowe lub reduktory, będę inforomał zainteresowanych co należy sprawdzić samoddzielnie przed wyjazdem

 

 

Czy w przypadku, jeśli wiem, że zapycha się siatka wlotu powietrza od dołu piecyka pod przyczepą to czy koszt 150zł obejmuje również zdemontowanie piecyka i oczyszczenie tego :hmm: czy mam sobie nie mając uprawnień sam to wykonać przed oferowaną usługą serwisową :ok:

 

Czy jeśli stwierdzę, że reduktor i przewody gumowe i metalowe nie mają daty ważności również sam mam sobie to wymienić przed oferowaną usługą serwisową :biwak:

 

 

Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale po różnego rodzaju przejściach z serwisami zajmującymi się instalacjami gazowymi domowymi i samochodowymi chciałbym jasno czarno na białym mieć określone, co taka usługa szczegółowo obejmuje. Tak jak były tu również głosy ważne jest czy cena jest ceną netto czy brutto :ok:

 

Czytając wcześniej: sprawdzenie ogólnego stanu i prawidłowego wykonania instalacji gazowej w praktyce często oznacza wszystko i nic.

 

 

 

 

Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do tej pory mogliśmy wybrać się po legalną naklejkę G 607 do Mirosława Matulewicza, mającego firmę w Polsce lub do Niemiec. Obecnie również firma Elcamp z Krakowa sprostała wymogom stawianym przez DVFG, a szef serwisu, Paweł Gmytryk, został oficjalnie zakwalifikowany jako rzeczoznawca uprawniony do przeprowadzania kontroli szczelności i prawidłowości działania instalacji na gaz płynny w pojazdach kempingowych według instrukcji roboczej G 607 obowiązującej w Niemczech oraz normy europejskiej EN 1949. Koszt przeglądu wynosi 100 zł netto i gwarantuje nam otrzymanie świadectwa kontroli i naklejki. Ponadto, oprócz oficjalnego świadectwa w języku niemieckim, użytkownik otrzyma również jego tłumaczenie na język polski, dzięki czemu będzie mieć jasność, na czym polegała kontrola. Jeżeli okazałoby się, że w instalacji należy coś wymienić lub naprawić, można to zrobić na miejscu lub umówić się na termin naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu podobny artykuł http://www.polskicaravani...le/show/id/1229 Pana Mirosława Matulewicza zamieszczony w numerze P.C. nr 1 z stycznia 2007 r. A w nim ta sama cena widocznie również promocyjna jak również opisany rodzaj i czas wykonywanego przeglądu.

A ja dziś rozmawiałem z p. Matulewiczem :biwak: Zam również jego cenę za taką usługę. Nie podam jej jednak aby nie wprowadzać zamętu :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd taki wykonuje również ta firma :

http://www.campery.pl/ser...ji-gazowej.html

 

 

No proszę proszę Piotrze… daleko się szuka, a tu zaledwie rzut beretem :biwak:

 

 

Podaje ten link tylko dla porównania, oczywiste ,że oni do Sławy nie przyjadą.

 

 

Ale my do nich to ma już sens… żeby w Sławie nie czekać w kolejce na Pana serwisanta zamiast odpoczywać lub jechać na wycieczkę :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.