Skocz do zawartości

Przegląd gazowy w Sławie- dyskusja


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Wirek, ale nie strasz ludzi tym przegladem i nie wpuszczaniem na kempingi za granica bo to lipa,

napisales tez, ze u nas nie ma JESZCZE obowiazku tego robienia - nie ma i nie zanosi sie na to na szczescie, choc rozne P-cos tam chca to nam narzucic, w Niemczech tez nie ma i sie nie zanosi - mowie o przyczepach a z tego co zauwazylem 95% naszych userow to posiadacze przyczep. I nikt NIE MUSI tego miec. :bukiet:

Wiem, prosiles, zeby sie nie odzywac, ale napisales to w takim tonie jakbys byl w Caravaningowej Grupie Bezpieczenstwa conajmniej... :bzik: .

 

Dobrze, ze dodales, ze moze to zrobic kto chce bo sie juz wystraszylem...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jacku wiem, że jesteś przeciwnikiem obowiązkowego przeglądu gazowego, zaznaczam kto chce i zaznaczyłem, że nie ma obowiązku, ale dla własnego bezpieczeństwa nie warto sprawdzić?? i wydać te 150 zł .

Słusznie napisałeś, że w Niemczech od przyczep nie wymaga się przeglądów, natomiast od kamperów tak, na wjazd na prom - TAK - tu obowiązuje inne przepisy jak w ruchu lądowym.

co do kempingu nie do końca masz rację, bo wszystko zależy od właściciela ( on za całość odpowiada) i może nas bez takiego przeglądu nie wpuścić lub wysłać pod kukurydze, takie przypadki koledzy opisywali.

Wiem, prosiles, zeby sie nie odzywac, ale napisales to w takim tonie jakbys byl w Caravaningowej Grupie Bezpieczenstwa conajmniej... :bzik: .

dlaczego nie umożliwić przy okazji - jak ktoś chce - zrobienie takiego przeglądu, po zaniżonej cenie? bez zbędnego dojazdu.

 

Spodziewałem się krytycznych uwag na ten temat, ale ten temat jest dla tych CO CHCĄ dokonać takiego przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na samym początku zaznaczam, iż w Polsce nie ma jeszcze obowiązku przeglądów gazowych w przyczepach....

 

... takie jak zakaz wstępu na wiele kempingów, podziemnych parkingów

 

Chodzi o slowko - JESZCZE - bo moze nalezy napisac po prostu nie ma, bez jeszcze..

Wiele kempingow - znaczy sie jakie?

podziemnych parkingow - z przyczepa tam wjezdzasz?

 

Nie to zebym byl przeciwnikiem przegladow, zrobi kto chce i DOBRZE, ale nie lubie artykolow sponsorowanych i pisania polprawdy..

 

Ok, juz sie zamykam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie lubie artykolow sponsorowanych i pisania polprawdy..

 

czuje się urażony, nikt mnie nie sponsoruje, robię to bezinteresownie, a wręcz wydaje swoją kasę na telefony , więc tracę - takie Twoje sugestie mnie obrażają.

Chce dobrze,a zostaje posądzony o jakieś korzyści?

 

WSZEM I WOBEC OŚWIADCZAM JEST TO MOJA INICJATYWA - bez żadnych korzyści , przez nikogo nie sponsorowana.

 

Długo negocjowałem upust na cenę by była atrakcyjna, niektóre osoby z forum wiedzą, iż od dłuższego czasu tym tematem się zająłem i z iloma osobami rozmawiałem.

 

Ok usunę słowo " jeszcze", być może nie fortunnie go użyłem - przyznaje racje Jacku Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirku, ja wiem, ze robisz to za swoje i nie jestes sponsorowany, ale jak przeczytalem Twoj wstep i zaporoszenie to oniemialem z lekka, przepraszam jesli bylem zbyt agresywny. :bzik:

A co z tymi wieloma kempingami co to nas nie wpuszczą?

J.

 

Pomysl dobry masz, przeglad zrobic mozna, absolutnie nie jestem przeciw, zapisujcie sie kochani jak chcecie, tylko blagam - nie mowmy, ze jak ktos tego nie ma to niebezpieczny jakis jest albo go gdzies nie wpuszcza, albo jeszcze cos, bo nie jetesmy przedszkolakami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku na tym forum jesteśmy nie od dziś, Ty o cały rok dłużej i wiem, że jesteś przeciwnikiem obowiązkowego przeglądu gazowego, ale dziś również okazało się, że jesteś przeciwnikiem dobrowolnego przeglądu , choć w ostatnim poście zmieniłeś zdanie.

To, że krytyczne uwagi na ten temat napiszesz nie zaskoczyły mnie, natomiast posądzanie mnie o korzyści ze sponsoringu - to mnie zaskoczyło i zirytowało, ale ok wyjaśniłeś, sprostowałeś i jest :bzik::piwko: mam nadzieje , że w Sławie.

Twojej przyczepki na przegląd nie biorę pod uwagę no chyba, że :bukiet:

 

Polemizować będę z Tobą na temat, iż bez certyfikatu mogą nas nie wpuścić na kemping - zdarzyły się takie przypadki ( i nie jest to półprawda), było nawet opisane na naszym forum i sąsiednim. I nie wiemy czy taka przygoda może nam się zdarzyć, bo to właściciel kempingu odpowiada za bezpieczeństwo i może coś takiego sobie wprowadzić, podobnie jak smycze , kagańce dla psów.

 

Dla jasności sprawy napisze u nas nie ma obowiązkowego przeglądu gazowego w Niemczech o których pisał Jacek przyczepy też nie mają obowiązku , natomiast kampery tak - obowiązkowy przegląd gazowy, dziwne to, ale prawdziwe.

 

Obowiązek, nie obowiązek czyż nie warto sprawdzić naszych instalacji dla swego bezpieczeństwa. Mam nadzieje, że to już wyczerpaliśmy jak już wcześniej napisałem jest to temat DLA TYCH CO CHCĄ. - powtarzam się, ale po to by nie było zbędnej dyskusji jest obowiązek czy go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy56, i ptaku, chcielibyście za darmo?? próbowałem nie dało rady sorry, a czyny społeczne były w poprzedniej epoce. Nie ja te ceny ustalam, może z tym pytaniem zwróćcie się do wykonujących te przeglądy - przedstawią Wam kalkulacje, a skoro uważacie, że to złoty interes nie widzę problemu byście to Wy zarabiali w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcielibyście za darmo

trzy odbiorniki .około 6m instalacji metalowej , do 50cm przewodu giętkiego plus reduktor .To nawet biorąc 50 zł roboczo godzinę ,trzy godziny na przyczepę to w trakcie zlotu w Sławie delikatnie licząc cztery pojazdy dziennie (12 godz. pracy ) cztery dni zlotu to tylko 16 pojazdów .Nie za darmo ale ta cena :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny wynegocjowane przez Wirka są bardzo dobre. Dodatkowo można zrobić to przy okazji - SUPER !!!

 

Tu np. kosztuje sporo drożej http://www.campery.pl/serwis/przeglady-instalacji-gazowej.html (nie udało mi się znaleźć niższej ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptaku, fajnie liczy się czyjeś zarobki , nie licząc jego kosztów, kto prowadzi własna działalność wie jak to wygląda.

Policz koszty uzyskania uprawnień - serwisu , szkolenia w Niemczech to wszystko w Euro , dlaczego nie policzyłeś kosztów dojazdu do Sławy , delegacji diet pracowników ich wynagrodzenia i sporo innych opłat.

Skoro uważasz, że wydatek 150 zł za swoje i rodziny bezpieczeństwo to dużo, nie musisz tego robić.

Ileż jest wypadków, nieszczęść właśnie z powodu oszczędności, głupoty, ignorancji, mogą Ci przytoczyć tego mnóstwo ( zajmuje się tymi sprawami) tylko później jest płacz i zgrzytanie zębów, bo przez swoją oszczędność , ignorancje i wręcz głupotę nie ma się żadnego odszkodowania.

Tu nie ma przymusy robienia przeglądu , uważasz to za zbyteczne, za drogo nie robisz i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.