Skocz do zawartości

PRZEGLĄD GAZOWY W SŁAWIE


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł zamieszczony na stronie "autocentrum" jest wyjęty z kontekstu.

Wyjaśnienia są :jump: ,artykułu już nie ma pod wskazanym linkiem. Widocznie coś było nie tak z tym artykułem że tak szybko zniknął :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ROBICAR napisał/a:

 

Czy na przewodach jest podana data ważności zwłaszcza przewodów metalowych

 

Odpowiedź: Przewody metalowe nie mają terminu ważności. Mówimy tylko o terminie ważności przewodów giętkich oraz reduktorów (10 lat).

 

 

Domyślam się, że na reduktorze będzie data produkcji, więc łatwo obliczyć te 10 lat. Na przewodach giętkich nie jestem pewien :biwak: ale czy tam jest podana data produkcji :jump: a jeśli jej nie ma to znaczy, że każdy właściciel, który nie posiada odpowiedniego wcześniejszego przeglądu takowy przewód będzie miał do wymiany chociażby z racji braku stwierdzenia daty jego założenia.

 

 

 

ROBICAR napisał/a:

 

Czy w przypadku, jeśli wiem, że zapycha się siatka wlotu powietrza od dołu piecyka pod przyczepą to czy koszt 150zł obejmuje również zdemontowanie piecyka i oczyszczenie tego czy mam sobie nie mając uprawnień sam to wykonać przed oferowaną usługą serwisową

 

Odpowiedź: koszt przeglądu nie obejmuje naprawy instalacji.... w razie usterek trzeba naprawić je we własnym zakresie.

 

 

Raczej na własny koszt, a nie samemu we własnym zakresie naprawiać.

 

 

 

W nawiązaniu do otrzymanych odpowiedzi rozumiem, że serwisant chcąc sprawdzić odpowiedni, czyli sprawny dopływ powietrza np. do piecyka będzie się musiał wczołgać pod przyczepę i sprawdzić czy na siatce wlotu powietrza do piecyka nie ma zabrudzeń zaciąganych podczas jego pracy jak również w czasie, kiedy podróżujemy z przyczepą np. w deszczowe dni lub po piaszczystych drogach. Z wcześniejszych wyjaśnień wynika, że zalicza się to do czynności sewisowych związanych ze sprawdzeniem odpowiedniego dopływu powietrza spalania. Z dalszych wyjaśnień wynika, że samo usuwanie usterki, ( jeśli usuwanie zabrudzeń można nazwać usterką) do usługi serwisowej za 150 zł już się nie zalicza. Moje pytanie jest proste, jaki w takim przypadku jest koszt zdemontowania piecyka i jego częściowe rozebranie w celu usunięcia zabrudzeń jak również ponowny jego montaż. Dodam, że co roku w moim piecyku siatka jest zabrudzona i nie sadzę żeby w innych przyczepach nie było tego samego problemu. Nie sądzę również żeby usługa serwisowa odbywała się bez czyszczenia tego wlotu bez wyjęcia piecyka) przynajmniej w większości przyczep) a tylko na zasadzie przedmuchania np. sprężonym powietrzem od spodu piecyka zamontowanego w przyczepie, co powodowałoby tylko wdmuchanie nieczystości do środka. Za odpowiedz jak jest tego cena z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

 

Jeśli chodzi o cenę w nawiązaniu do artykułu z „Caravaning Ekspert" 3/7 2009:

cena obowiązywała akcję promocyjną na targi Chorzowskie. Plegała na wypełnieniu odpowiedniego formularza. Taki formularz był tak jakby kuponem upoważniającym do przeglądu w cenie 100 zł. Artykuł zamieszczony na stronie "autocentrum" jest wyjęty z kontekstu.

 

 

A tu podobny artykuł http://www.polskicaravaning.pl/pl/article/show/id/1229 Pana Mirosława Matulewicza zamieszczony w numerze P.C. nr 1 z stycznia 2007 r. A w nim ta sama cena widocznie również promocyjna jak również opisany rodzaj i czas wykonywanego przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do WojtekELCAMP czy będzie istniała możliwość wyregulowania palnika lodówki w trakcie zlotu a jeżeli tak to jaki koszt? Objaw jest taki że śmierdzą mi spaliny, a że wylot do przedsionka to jest to upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do WojtekELCAMP czy będzie istniała możliwość wyregulowania palnika lodówki w trakcie zlotu a jeżeli tak to jaki koszt? Objaw jest taki że śmierdzą mi spaliny, a że wylot do przedsionka to jest to upierdliwe.

 

 

Mam podobnie. Jak jest przedsionek to śmierdzi, bez jest OK.

 

Więc też jestem zainteresowany :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma chętnych temat pociągnę dalej, ale zaznaczam przegląd odbędzie się o ile będzie odpowiednia ilość osób chętnych.

Niektóre wypowiedzi z tego tematu przeniosę do tematu obok, by w tym temacie osoby zainteresowane mogły dopytać się i uzyskać odpowiedź.

Proszę się nie obrażać inne wypowiedzi ( i te krytyczne też) nie będą usuwane, a przenoszone do tematu obok, a tylko dlatego by w gąszczu wypowiedzi nie zgubiło się jakieś interesujące nas pytanie, serwis nie codziennie ma czas i możliwość odpowiedzi i szybciej będzie im znaleźć zadane pytanie.

ROBICAR proszę śledź ten temat, Twoje pytania są bardzo rzeczowe i konkretne i na pewno zainteresują innych chętnych na ewentualny przegląd gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie skorzystam z możliwości przeglądu instalacji LPG. przyczepkę mam od roku i nie wiem czy miała taki przegląd. pytanie moje odnośnie lodówki elektroluks czy będzie możliwość dokładnego sprawdzenia lodówki na miejscu czy działa też na 12V bo z tym mam problem. Jaki byłby koszt dokładnego przeczyszczenia LPG lodówki bo mam z nią problemy a jak już nadarzy się okazja że to serwis przyjedzie do mnie a nie ja do serwisu to czemu nie skorzystać. jakie informacje ode mnie potrzebuje serwis by mógł to zrobić na miejscu.

 

Ps. jaka jest wymagana ilość chętnych by całe to przedsięwzięcie mogło się odbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o cierpliwość na odpowiedzi związane z naprawami, przeglądem poszczególnych urządzeń gazowych.

Serwis już wie , czytał i w najbliższym czasie będzie odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.