Skocz do zawartości

Prośba o opinię


krzych

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o opinię moich poczynań. Mam możliwość kupna takiej przyczepy Hymer Eriba Nova 1996 rok. Od znajomego, zapewnia że wszystko działa i jest o.k. Założył do niej klimę Thruma bodajże ponoć dedykowaną z rozprowadzeniem powietrza. Jest Przedsionek, wygląda fajnie, ale co laik więcej powie? Chce za nią 24 000 zł. Kupił ją okazyjnie w zeszłym roku. Nie woził jej nigdzie, stała nad jednym jeziorem jako stacjonarna, teraz tam kupuje działkę i stawia domek. Twierdzi, że to okazja.

 

Proszę niech mnie ktoś coś doradzi? Brać nie brać? :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce za nią 24 000 zł.

Faktycznie sporo jak za ten rocznik...z drugiej strony na forum często przeczytasz, że rocznik nieważny - ważny stan przyczepy.

Zajrzyj w każdy zakamarek, dotknij podłogi centymetr po centymetrze, sprawdź działanie instalacji, rozłóż przedsionek itd. Szczegółowe instrukcje co i jak sprawdzi znajdziesz na forum. Na mojej "czekliście" znalazło się 20 punktów które trzeba sprawdzić (m.in: zacieki, twardość ścian, podłogi, szafki, schowki, ogrzewanie, kuchenka, lodówka, zamki, koła, amortyzatory, hamulec, stabilizator, dokumenty, oświetlenie, zasilanie, toaleta itd.)

Jak już uznasz, że przyczepa jest w porządku i warta zainteresowania sprawdź ile taki model kosztuje na allegro czy martkplaats i targuj się z kumplem :bzik: to żaden wstyd, ty chcesz kupić jak najtaniej towar najlepszej jakości, on chce jak najdrożej sprzedać :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie woził jej nigdzie, stała nad jednym jeziorem jako stacjonarna

 

W tym wypadku szczególnie wnikliwie zbadaj koła, amortyzatory, hamulce i oświetlenie. Doświadczenie uczy, że jak codziennie jeździsz samochodem to jest on zwykle do uruchomienia. Jak pozostawisz go na pół roku to czasami trudno go odpalić. Z przyczepami jest podobnie ( oczywiście nie chodzi o odpalanie silnika :bzik: , raczej o zwykłe w warunkach "nadjeziorowych" korodowanie elementów metalowych w podwoziu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko działa i jest o.k.

witam

a jeszcze zanim sie wybierzesz ogladac to "cudo" sprawdz najpierw papiery tej przyczepki , czy sa w porzadku,bo byc moze ona jest kupiona bez papierow jako stacjonarna a w takim przypadku to jej wartosc to ok 1/3 ceny jaka Ci podal kolega nawet jezeli bedzie ta przyczepka jak nowa

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zdjęcia by wiele pomogły, ale zwyczajnie ich jeszcze mi nie wysłał. jak dostane to postaram się wkleić.

Przyczepa jest zarejestrowana, więc tutaj bym nie miał wątpliwości, jedynie faktycznie tę czecklistę sprawdzę punkt po punkcie. '

Wczoraj jeszcze sprawdzałem na mobile.de i w kiepskim stanie 4900 eur, w miarę 5700, a super stan bez klimy 7400, oczywiście podobne rocznikowo. wg tego cena dobra.

 

Sprawdzę jeszcze w holandii , na tej stronce martkplaats i porównam.

Kurcze ponoć ta klima warta kilka tyśków?

 

Dzięki za odzew! :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Klima Truma jeśli opisujesz, że z rozprowadzeniami kosztuje od 5000-7200,00 Wyposażenie na pewno podnosi wartość przyczepki, ale bez przesady. Jeśli jest dobrze utrzymana to bardzo dobry wybór. Ja mam podobną i jestem zadowolony. Cenę faktycznie próbuj troszkę zbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zdjęcia by wiele pomogły, ale zwyczajnie ich jeszcze mi nie wysłał. jak dostane to postaram się wkleić.

Przyczepa jest zarejestrowana, więc tutaj bym nie miał wątpliwości, jedynie faktycznie tę czecklistę sprawdzę punkt po punkcie. '

Wczoraj jeszcze sprawdzałem na mobile.de i w kiepskim stanie 4900 eur, w miarę 5700, a super stan bez klimy 7400, oczywiście podobne rocznikowo. wg tego cena dobra.

 

Sprawdzę jeszcze w holandii , na tej stronce martkplaats i porównam.

Kurcze ponoć ta klima warta kilka tyśków?

 

Dzięki za odzew! :biwak:

 

I sam chyba znalazłeś odpowiedż. Najważniejsza sprawą jest stan tej przyczepy , jeżeli jest ok. to wtedy można negocjować cenę. Nie sugeruj sie tym że na allegro możn kupić za te pieniądze młodszą przyczę , o cenie można rozmawiać po oględzinach .

No i ważne jest to pierwszw wrażenie . Oglądaj i negocjuj cene .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli to kumpel to ja bym zapytał skąd mu taka cena przyszła do głowy. Choć wiem i chyba przyznacie mi tu rację że jeżeli zainwestował chłop w klimę to chce te pieniądze odzyskać. Nie bierze pod uwagę że za podaną kwotę można mieć młodszą budkę. Pisałeś że chce tam domek postawić to już wiesz że chce jak najwięcej od Ciebie wydobyć by mieć na nową inwestycję. Moim skromnym zdaniem może podjedź tam z kimś doświadczonym w tym temacie (z forum). W końcu co czworo oczu to nie dwoje. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.