Skocz do zawartości

Mocowanie kapilary termostatu TRUMA trumaticE 3000


dziko

Rekomendowane odpowiedzi

kit , czy ja coś wspomniałem, o przedłużaniu :bzik:

Moja rurka jest długa :bzik:

Mógłbym ową czujkę/kapilarę umieścić wyżej, bo rurka UDAJĄCA DRUT jest u mnie jeszcze zwinięta :piwko:

Podkreślam, że przedłużanie skończy się fatalnie, ogólnym zwisem, z braku ciśnienia :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to inaczej miałem zrozumieć? "...Pewnie dorobię do owej rurki ... Radziłbym zamontować kapilarę na wysokości ok. 1 m w oddaleniu ..." Pierwszy raz spotykam się z tak długą rurką kapilary :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kit, myślałem, że wszyscy tak mają, bo jaki sens umieszczać regulator temperatury powietrza w pomieszczeniu, jakim jest przyczepa, przy "kaloryferze" ?

Regulatory od kaloryferów raczej nie wiszą na nich bezpośrednio ale kto jest w stanie nadążyć za nowoczesną wiedzą konstruktorów budy na kółkach ?

Dodam, że moja kapilara, pamiętająca obronę Berlina,przez Helmuta, wygląda elegancko i jest chromowana, a może to tylko maskownica?

WAŻNE: zauważyłem, że rurka kapilary sterując zaworem gazu, ociera, o podłogę więc założyłem na to miejsce ochronny wężyk, dzięki czemu wiem, że "padnie" w miejscu niewidocznym :bukiet:

Pisałem, o ewentualnej "naprawie" kapilary, gdyby ją szlag trafił, a nie przedłużaniu!

Kto zdążył skorzystać z takiej interpretacji, ma przechlapane :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rurki przedłużyć się nie da, a przynajmniej nie jakimś prostym sposobem. Jednakże wcześniejsze modele trumy, miały dość długi przewód, który prowadzi od kapilary do zaworu. Mój np sięga aż do sufitu przyczepy. Zdaje się, że nowsze modele mają przewód dość krótki. Przedłużenie go też raczej nie jest możliwe, ale może się nie znam.

 

W starych modelach ten drut miedziany, który wychodzi z kapilary (pokazany na poprzednim zdjęciu) jest dodatkowo owinięty czymś w rodzaju sprężynki na całej długości tych prawie dwóch metrów.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eter się rozpręża , mosiądz dobrze przewodzi ciepło ,,,,,,,rozszerza się, zawór zamyka prawidłowe działanie :hehe: a jak kapilara jest pęknięta nie zamknie zaworu i płomień na palniku jest cały czas ,a to już źle :hehe:

 

[ Dodano: Czw 28 Sty, 2010 23:04 ]

masz starszy model pieca musisz zwrócić uwagę na pokrętło mosiężne , jest to również regulacja zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Pozostaje kupić nowy zawór z czujnikiem temperatury tego się niestety nie naprawia.

 

 

 

Po swietach podzwonie po serwisach Trumy:

http://www.truma.com.pl/?2,1

 

Jeszcze tu znalazlem: http://www.campotur.pl/sklep/dkat427,od160.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.