Skocz do zawartości

Mocowanie kapilary termostatu TRUMA trumaticE 3000


dziko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna jestem właścicielem przyczepki i co jakiś czas gdzieś muszę zajrzeć, coś odkręcić, gdzie indzie przesmarować, zakonserwować itd.

Nadeszła pora na ogrzewanie. Chciałem przeczyścić okienko, przez który widać płomień oraz przesmarować pokrętło, bo ciężko sie wciskało.

Po odkręceniu obudowy przeczyszczaniu i przesmarowaniu natkałem moją głowę zaczeła zaprzątać myśl jak i do czego przymocować kapilarę.

Myślałem, oglądałem, przykładałem i nic.

Oczywiście przejrzałem forum, ściągałem instrukcję i .... nic.

Być może ona ma sobie tak sobie w powietrzu wisieć (chodź w to wątpie)

Załączałem zdjęcie.

Proszę o pomoc.

 


Zdjecie2

post-114721-imported-338cdc51-056e-412c-9927-3a420052a3c3_thumb.jpg

 

Zdjecie1

post-114721-imported-2c20e918-4b8f-4114-b964-cd2d4c3ac330_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ona ma sobie tak sobie w powietrzu wisieć (chodź w to wątpie)

 

wisieć ma ale na mocowaniu :bzik: a ona u ciebie tylko na rurce wisi? ta blaszka na niej to pewnie mocowanie i trzeba ją odpowiednio zamocować Tylko za dużo nią nie ruszaj i nie wyginaj bo może się rurka ułamać i będzie zonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na zdjęciu tej blaszki mocującej nie masz

 

nawet nie ma śladu by tam była ta blaszka mocujaca :bzik: dlatego kombinuje że może była inaczej mocowana Na kapilarze jest jeszcze blaszka która daje do myslenia że może ona jest jakimś mocowaniem Przydałoby się zdjęcie kogoś kto ma dokładnie ten sam model piecyka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest symbol tej Trumy i który rocznik? Ta moja na zdjęciu jest z 1994, teraz kupiłem nową, ma identyczne mocowanie. Blaszka z lewej strony jest mocowana wkrętem mocującym trumę do podłogi, z prawej strony podstawa trumy ma przecięcie, gdzie wsuwa się koniec blaszki. Ja bym wyciął podobną blaszkę i po prostu przykręcił ją do podłogi poprzez podstawę trumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest symbol tej Trumy i który rocznik? Ta moja na zdjęciu jest z 1994, teraz kupiłem nową, ma identyczne mocowanie

 

w temacie kolega napisał "TRUMA trumatic-s 3000"

 

Ja mam inna i mocowanie jak na zdjeciu Jacka a w ww przypadku nawet śladu po tym nie ma Mysle że w tym przypadku było inne mocowanie Musi kolega pokombinować Powyżej napisałem jak ja bym się starał to załatwić :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kapilara jest mocowana tak jak to pokazał na fotce JacekSz ale ja uznałem ze mocowanie w ten sposób akurat w mojej przyczepce nie zdaje egzaminu. Bardziej odpowiadało by mi mocowanie w pionie .Już dawno miałem to przełożyć ale boję się że delikatna rurka uszkodzi się podczas gięcia.. Może wyjaśnię na czym u mnie cała rzecz polega . W chłodne dni gdy podłoga w przyczepce jest wyziębiona kapilara leżąca nisko nad podłogą i to jeszcze mocowana w blaszce po prostu podaje zły odczyt do funkcjonowania pieca. . Mimo że w przyczepce mam już ciepło ,piec dalej chodzi na ful bo temp w miejscu umocowania kapilary jest nadal niska. . Muszę sam wtedy skręcić piec pokrętłem prawie do zera na mniejszą temp . Nie zdarza się taka sytuacja w dni letnie gdzie podłoga nie jest wyziębiona i tylko potrzebuję ciepło rankiem lub w nocy. Po dłuższej pracy pieca w zimne dni gdy podłoga też się nagrzeje wszystko działa normalnie . Może w innych przyczepkach podłoga jest bardziej izolowana i nie wpływa to tak bardzo na odczyt temp jak u mnie .U mnie wpływa ,sprawdzałem ,w zimne dnie przy zdjętej pokrywie pieca gdy przepływ powietrza jest inny i na kapilarę nie leci tylko i wyłącznie powietrze z podłogi ale z całej przyczepy piec zachowywał się normalnie. Myślę że mocowanie kapilary w pionie jeżeli przewidział to producent też ma swoje zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapilarę mam zamontowaną pionowo w plastikowym etui na bocznej ścianie szafy na wysokości 1 m.

To jedna z niewielu rzeczy, których nie zmieniałem.

Kapilara działa, bo testuję ją co jakiś czas czymś ciepłym lub zimnym i widzę reakcje palnika.

Zastanawiam się, jak oszukać ten patent, jak kiedyś z niego gaz ucieknie?

Pewnie dorobię do owej rurki wentyl samochodowy i zacznę pompować powietrzem, propanem-butanem, eterem, dwutlenkiem węgla, gazem do klimatyzacji?

Albo przerobię na wajchę.

Radziłbym zamontować kapilarę na wysokości ok. 1 m w oddaleniu/odizolowaniu od promieniowania pieca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji firmowej TRUMA jest informacja ze kapilara ma być zainstalowana pionowo

 

czyli jest tak jak podejrzewałem i podpowiadałem powyżej :bzik:

 

instrukcja wszystko wyjaśnia :bukiet:

 

[ Dodano: Wto 12 Sty, 2010 13:32 ]

Radziłbym zamontować kapilarę na wysokości ok. 1 m w oddaleniu/odizolowaniu od promieniowania pieca!

 

a jak byś chciał kolego przedłużyć tą rurke? to jest cienkościenna mała rureczka a w dodatku gaz z kapilary ucieknie i co wtedy? ja bym nie kombinował i zostawił tak jak jest W końcu spełnia swoja funkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.