Skocz do zawartości

Malowanie niewiadówki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja malowałem swoją... może nie było to zbyt profesjonalne, ale w ciągu 2 lat kiedy ją miałem wyglądało nieźle. I nawet sprzedałem za 1700 taką samoróbkę :lol:

 

Powierzchnie lekko zmatowiłem, pajęczynki zaszpachlowałem zwykłą samochodówką i malowałem wałkiem farbą eko śnieżką. Na więcej wówczas nie było mnie stać.

 

Pozdrawiam! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dokładnych zdjęć nie będe miał (nie miałem cyfrówki wówczas, robiłem telefonem poczas robót) ale poszukam coś jutro.

Wałkiem wychodzi taka lekko chropowata powierzchnia. Mi się podobało :) Co znajde postaram się zamieścić. Przetestuj najlepiej na daszku jak co. Najmniej widać a najłatwiej niwelować ewentualne wpadki ( ja kombinowałem z różnymi wałkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię.Wałek podobno futrzany z krótkim włosem(polecił mi Gucio z sąsiedniego forum.on też malował)

No ale jak to mówią kto pyta nie błądzi.

Gdyby wyszła mi ta "lekko chropowata" powierzchnia tak jak widzę to oczyma wyobraźni to byłoby super.

Narazie kompletuje sobie wszystko co potrzeba(uszczelki,odblaski,rączki,światła,szyby,zawiasy itd.)

Wiosną zobaczymy jak to wyjdzie.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem gąbką, włochaty zostawiał włókna. Ale gąbke też zmieniałem co pare minut (zużyłem jakieś 10 wkładów). Na szczęście są tanie. Osobiście włochatego bym nie polecał. Gąbka ładniejszą fakturę pozostawiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja co prawda nie malowałem Niewiadówki ale za to malowałem swojego burstnera. Malowałem go piaskowego koloru farbą olejną (na inną nie styknęło kasy) przy pomocy wałka z gąbki. Efekt przerósł moje oczekiwania gdyż robiłem to po raz pierwszy i myślałem że gorzej wyjdzie. Może miałem trochę ułatwione zadanie bo malowana przeze mnie blacha jest tzw młotkowana więc sama w sobie jest nierówna lae wielkich chropowatości nie widać. Poniżej zdjęcia przed i po metamorfozie :lol:

 

imgp6647yc9.th.jpg

Przed metamorfozą.

 

imgp6659pb2.th.jpg

Po metamorfozie.

 

No i jak ?? Jak na pierwszy raz chyba może być. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze z jednym pytaniem takim, może trochę offtopicowym do Macieja: Gdzie w tej przyczepię trzyma się butle z gazem? Fabrycznie nie miała schowka na butle, czy została go pozbawiona przez poprzedniego właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jak widać była dwukolorowa, tzn wstawiono białą łatę, kupiłem więc w sklepie zwykłą olejną koloru kość słoniowa, okazało się że jest inny odcień więc dodałem też zwykłej białej, w miarę kolor dopasowałem i już. Tak na marginesie dodam że malowałem górę tam gdzie naklejka burstner i dół. Nie ruszałem boków (obok szyby przedniej). Przed malowaniem nie gruntowałem, tylko lekko papierem poszorowałem i zmyłem rozpuszczalnikiem. Brązowy dół to też zwykła olejna.

Pewnie przez lato połysk zniknie :lol:

 

[ Dodano: Wto 19 Gru, 2006 13:17 ]

Był z przodu schowek ale po wypadku chyba się połamał. Ja już go nie dostałem. Butlę będę stawiał z przodu (podczas postoju) a może wykombinuję jakieś mocowanie do ramy. Nie wiem co z tym zrobić. Nie chciałbym jakiegoś kiczowatego schowka dorabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Trzy grosze odemnie.

Zmatuj całość na mokro papierem wodnym 400 Od dokładności tej czynności zależy jak bedzie trzymać się nowa powłoka więc nie żałuj potu.

Miejsce szpachlowań pokryj podkładówką i ją po wyschnięciu też zmatuj. Całość na koniec dokładnie umyj wodą. nie zaszkodzi jak po wyschnięciu odtłuścisz denaturatem lub benzyną ekstrakcyjną.

Malowanie :

Najefektowniej wychodzi pistoletem ale to wiesz. Wałkami też dobrze wychodzi.

Welurowy i gąbkowy zostawiają najmniejszą fakturę ale nadają się tylko do farb na bazie benzyny lakowej, terpentyny itp NIE do NITRO :lol: - rozpuszczą się.

Futrzak jest dobry do ostrzejszych farb np lakier samochodowy (kiepsko się rozkłada wałkiem), Nitro itp. Jak ktoś trafnie zauwaył futrzak zostawia kłaki jest na to sposób użyj używanego, trochę już wytartego wałka ewentualnie po wyschnięciu lakieru można człość potraktować papierem 2000 na mokro a potem lekko ścierną pastą polerską.

Miłej walki i radości z efektu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.