Skocz do zawartości

Malowanie niewiadówki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Twoje rady pawwl w pełni profi - szacunek. ;)

Parę fotek z pomalowania przyczepy z laminatu wg opisu pawwl. również zastosowanego w tym przypadku. :lol:

Trochę folii i gotowe. :lol:

 

a gdzie sie kupuje takie naklejki jakie widać na tej przyczepce? (1 fotka) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andriu. ;) Jako takich szablonów chyba nie ma (chyba że firmowe przyczepy)Ten układ jest indywidualnie zaprojektowany dla klienta :lol: .Mógłbyś pójść do firmy która zajmuje się wyklejaniem i projektami reklam i tam pewnie by Ci coś zaprojektowali oraz wycięli z folii, ;) a dalej to folia do przenoszenia ;) i przyczepa jak nowa :lol: .Pozdrawiam. Andrzej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa77, nie znalazłem żadnego normalnego zdjęcia po malowaniu. Wszystkie są wielkości ekraniku telefony, nic dokładnego nie mam. jedynie zdjęcia z kilkunastu metrów, ale takie są raczej zbędne.

 

 

Powodzenia w malowaniu! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie informacji pawll o malowaniu.

Wałki i pędzle do malowania warto przed użyciem przeczesać delikatnie rzadką szczotką stalową, następnie przeciągnąć po papierze ściernym średniej gradacji i w końcu umyć w rozcieńczalniku. Tak przygotowane narzędzia nie będą gubić włosia ani kłaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W związku z tym, że jestem świeżo po odnowieniu powłoki laminatu w Niewiadówce odświeże nieco temat.

 

Przed malowaniem całą przyczepę należy bardzo dokładnie umyć. Następnie całość laminatu zmatowić papierem ściernym (ja robiłem 800 żeby uzyskać jak najgładszą powierzchnię), jeśli istnieje taka potrzeba naprawić wszelkie pęknięcia (akurat ta kwestia jest dość dobrze opisana na forum niewiadówek). Następnie całą przyczepkę przetrzeć acetonem technicznym.

Po wykonaniu tego zabiegu można przystąpić do malowania (pomijam oczywistą kwestię demontażu rączek i oklejenia szyb :)). Oczywiście najlepszy efekt osiągnie się poprzez malowanie pistoletem, lecz zdaję sobie sprawę, że nie każdy dysponuje takim sprzętem oraz miejscem celem wykonania zabiegu. Ja malowałem wałkiem (10 cm szerokości - do farb i lakierów). Do malowania użyłem farby jachtowej Epifanes Nautiforte RAL9003 (dystrybyutor CMS Szczecin - prowadzą sprzedaż wysyłkową) - jest to jednoskładnikowa farba używana do malowania jachtów. Pani ze sklepu polecałą mi jeszcze Epifanes Mono urethane - jednoskładnikowa farba która po wyschnięciu ma podobną twardość do farb poliuretanowych. Do rozcieńczania kupiłem produkt również firmy Epifanes. Cały koszt : puszka 0,75 l + rozpusczalnik + wałki ~ 150 zł + praca własna (tzw weekendowy relaks).

Gwarantuje że efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Zerknijcie na fotki.

post-93501-imported-15c4ab6e-89f8-4e8d-bb01-fa657af124b0_thumb.jpg

post-93501-imported-0c1c0845-a8b1-4c94-93a6-e34353997962_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt :)

Jak możesz to wrzuć fotki "z bliska"

u mnie po malowaniu autorenolakiem wyszła delikatna struktura "baranka"

 

teraz przyczepka wygląda jak nowa :)

 

 

Przy nocnym świetle i przy dokładniejszym oglądaniu widać strukturę "baranka", natomiast z odległości 2-3 metrów jest idealnie.

 

Pzdr

 

Jacekwwa

post-93533-imported-79917a3a-83a3-4dee-a3ae-1f11169f79ab_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.