Skocz do zawartości

naprawa zawieszenia wymiana gum amortyzatorów


lucskywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Kola działa ponoć dobrze na zatrucia pokarmowe :serce:

Istotnie, potwierdzam.

Odgazowana Coca-Cola i słone paluszki. Serio.

Cola wyżera wszystko, a ponoć paluszki z solą to coś jak odbudowanie elektrolitów... ile w tym prawdy - nie wiem, ale działa :pub:

 

Przeciez to jedno i to samo :-]

Jakbyś napisał Fosol i Cola to jedno - to bym się zgodził. Co do WD to chyba nie. WD to:

Za kartą charakterystyki:

Benzyna ciężka obrabiana wodorem (ropa naftowa ); niskowrząca frakcja naftowa obrabiana wodorem - 67% wagowych

Olej bazowy - niespecyfikowany (destylaty ciężkie parafinowe ropy naftowej z odparafinowania rozpuszczalnikowego) 21% wagowych

Natomiast fosol, lub dowolny odrdzewiacz do metali i żeliw to nic innego jak kwas ortofosforowy... występujący również w składzie Coli :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

szary11 napisał/a:

 

Przeciez to jedno i to samo :pub:

 

Jakbyś napisał Fosol i Cola to jedno - to bym się zgodził. Co do WD to chyba nie. WD

 

kolego to jak dla mnie był żart i zbyt dosłownie to zinterpretowałeś :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem o metodzie na "coca-cole" ale o rozgrzanej pepsi pierwsze slysze. lepsza od WD40 ?

 

Przeciez to jedno i to samo :serce:

Jakbyś napisał Fosol i Cola to jedno - to bym się zgodził. Co do WD to chyba nie. WD to:

Za kartą charakterystyki:

chyba szaremu chodzilo o tym ze cola i pepsi to to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zardzewiałe śruby też jest dobre , a raczej dobry mój znajomy.

W połączeniu z alkoholem wszystko odkręci , a raczej urwie. :-]

Efekt gwarantowany to urwana śruba lub skrzywiony klucz. :pub:

To tak dla odprężenia i śmiechu :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, niektórych rzeczy nie da się zrobić na trzeźwo, bo są zbyt upierdliwe :pub: Moja przyczepa jest na to dowodem, bo na trzeźwo porąbałbym toto siekierą.

Można sobie zrobić 10 x lepszy WD poprzez zmieszanie oleju napędowego, czy benzyny z olejem silnikowym, w małym opryskiwaczu ogrodowym.

Parszywe śruby, po wymoczeniu tymi specyfikami, należy dobrze palnąć młotkiem przed próbą odkręcenia albo rozgrzać lutownicą gazową.

Zwykle efekty są niepewne, poza gwarantowanymi napadami furii :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie zrobić 10 x lepszy WD poprzez zmieszanie oleju napędowego, czy benzyny z olejem silnikowym, w małym opryskiwaczu ogrodowym.

Ciekawa koncepcja.

Ja robię , ale Olej zmieszany z zielonym płynem hamulcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy, odświeże troche temat, po wielu waszych cennych uwagach informacjach itd, postanowiłem zregenerowac ta oś, znalazłem warsztat w Kaliszu który mi ta oś zregeneruje. Z tego co ktoś tutaj napisał, lepiej bedzie , żebym wymienił całą oś- z pewnościa, ale to jest koszt 1050 zł (najtańsza oś hamowana jaką znalazłem na allegro) musi być hamowana gdyz mam hamulec najazdowy. I teraz pytanie czy faktycznie regeneracja mnie duży wyniesie wiecej niż wymiana całej osi ? bo zamierzam wymienic tylko i wyłącznie gumowe właki skrętne w niej, nie zamierzam wymieniać wachaczy itd. co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest przyspawana ,miałeś racje.

Orginalne toto nie jest napewno i ktoś tu zrobił partyzantke na całej linii.

Wydaje mi się ,że z orginalną osią była jakaś przygoda i ktoś wstawił -przyspawał oś od przyczepki towarowej :piwko:

No nie ma wyjścia i aby ją zdemontować to bez flexa nie da rady.

Należy się teraz głęboko zastanowić czy tą oś warto regenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku proponowałbym sprawdzić, czy oryginalne mocowania osi do ramy istnieją i są ok. Jeśli tak, wyciąć starą oś i kupić nową montując już poprawnie.

Coś takiego jest po 1 niebezpieczne, po 2 nie wiadomo, jaką obciążalność ma ta oś, po 3 czy wspawano ją prosto i w ogóle oj, oj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, generalnie nie jestem jakos przewrażliwiony na zawieszenie w cycepce, bardziej uwage przyciaga holownik, czyli tu wszystko musi być cacy. Ja sam sobie rozbierałem i wymieniałem te gumowe wałki w swojej choć sporo ludzi mówiło że to niebezpieczne, ale tu to naprawde nie jest wesoło, ktos pospawał ale te spawy na zdjęciu nr 4 to popękały, a na zdjęciu 5 widac już peknięcia osi, tak że wymiana wałków w tej osi to tylko zbędne koszty i chyba warto sie rozejrzec moze z jakiejś rozbitej żeby nie była taka droga, albo lawety. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej chłopaki, wczoraj byl u mnie mechanik i oglądał to wszystko i jaki efekt ?? przyczepa ogolnie jest dobra! faktycznie ktos wspawał oś i jest ona nieoryginalna , lecz nie jest to powodem tego ze "siadła" powodem tego że szura dupa po ziemi jest to iż mam zbyt wysoko zamontowany hak w mojej terenówce, faktycznie jest on maxymalnie wysoko zamontowany a w dodatku auto ma dośc duży przeswit... poprostu do tej przyczepy potrzebny jest inny holownik !! wygląda na to że bede musiał wymienic w aucie hak :hehe::ok::piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.