Skocz do zawartości

Sława 2010 Rejsy pod żaglami po jeziorze Sławski


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Andrzejku każdy pomysł będzie dobry, na razie zobaczymy ile osób chętnych będzie, później rozważy się możliwości . Jak na razie więcej sterników jak "majtków pokładowych" :hehe:. Czyżbym wystraszyłem tym myciem pokładu :bzik: .

Jak będzie znana liczba osób , wtedy można dzwonić i uzgadniać czarter jakieś łajby.

Cześc

Uważajmy aby nie wylać dziecka z kąpielą . Żeglowanie na tych łódkach ma sens jeśli będzie ładna pogoda . Niestety na nią nie mamy wpływu . Wg mnie nie ma sensu zamawiać łódek , bo będzie trzeba za nie zapłacić . Możesz do nich zadzwonić aby dowiedzieć się ile i jakie mają łódki . Są tacy , którzy będą się chcieli przepłynąć 15 min. i tacy co będą chcieli pożeglować cały dzień . Nie zapinajmy wszystkiego na ostani guzik . Zostawmy trochę spontanicznego działania na zlot .Taka jest przecież nasza idea .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń boże żeby teraz zamawiać łódki. Myślę że trzeba wstępną rezerwacje zrobić w połowie lub na początku kwietnia, bo jest to długi weekend. Ewentualną zaliczkę, pierwszego dnia przyjazdu czyli może czwartek. Będzie wówczas wiadomo co do pogody. Jak pisałem na początku zrzuta jest na łódki a nie na czas pływania. Ograniczenia mogą wystąpić jeśli będzie chętnych ponad 200 osób :hehe: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

koledzy, możecie mnie dopisać do listy patencik sterniczka też mam ale gorzej z praktyką bo kilka lat nie pływałem ale to podobno jak z jazdą na rowerze, się nie zapomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem intencje Wirka to nie chodzi o możliwości żeglowania dla tych co potrafią - bo sobie wypożyczą dowolne łódki - a dla tych co ten sport chcieliby poznać. I mogą nie umieć pływać, mogą mieć awers do wody, mogą chcieć zabrać swoje małe czy większe dzieci. A dla nich musi być przede wszystkim bezpieczna i wygodna łódka. Tylko wtedy zapamiętają ten rejs jako warty powtórzenia. Odpadają więc wszystkie jachty na których można swobodnie sięgnać ręką do wody, czy trzeba balastować przy byle przechyle. Zostaje więc DZ i Trener. Zapewniają bezstresowe pływania - a że wolniej - trudno. Dwa maszty nie stanowią problemu a można pokazać choć w skrócie zasady żeglowania. Nie potrzebuję przeszkolonej załogi - one popłyną na mniejszych, szybszych łódkach.

Wirku - wydaje mi się, że trzeba może dać informację do właściciela DZ, że mamy zamiar wynająć tę łódkę, niech ją odpowiednio wcześniej zwodują.

Oby Eol był dla nas łaskawy :serce:

AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamH, tak dobrze zrozumiałeś , miałem na myśli spokojny rejs rekreacyjny i widoki z wody na ląd.

Omega przy dobrym wietrze i odpowiednim przechyle śmiga po wodzie, tak że woda po burcie płynie, początkiem maja kontakt z woda nie należy do przyjemnych.

Zorientuje się jak wygląda sprawa z czartem łajb DZ i Trener w tych dniach i dam znać.

Jak będzie to możliwe możemy ogłosić, iż bezpiecznie może na taki rejs zabrać się każdy, nawet z dziećmi.

Oczywiście jak ktoś będzie chciał poszaleć na omedze też nie widzę przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja też jestem skiper ze stosownymi kwitami ......... ale nie wiadomo czy będziemy w sławie więc nie deklaruję się.

W zasadzie nawet od szmaty bardziej interesowała by mnie jakaś motorówka (stosowne kwity też posiadam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja też jestem skiper ze stosownymi kwitami ......... ale nie wiadomo czy będziemy w sławie więc nie deklaruję się.

W zasadzie nawet od szmaty bardziej interesowała by mnie jakaś motorówka (stosowne kwity też posiadam)

 

Cieszymy się bardzooo , że kolega posiada stosowne "kwity" jednak z tego co wiem jezioro Sławskie to strefa ciszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie badałem akwenu od tej strony .............. ale w sumie to niczemu nie przeszkadza :-). A tak poważnie to zostaje tylko "szmata" .....też fajnie a na pewno taniej niż silnik

 

W sumie na DZ-cie nie pływałem z 15 lat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.