Skocz do zawartości

Forester jak zniesie przyczepkę?


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego u nas, gdzie rynek LPG jest jednym z większych na świecie się nie da ?

 

w przytoczonych przez Ciebie przykładach jest mowa o FABRYCZNEJ instalacji LPG. Kto w Polsce kupiłby nowe auto z dobrą ale bardzo drogą instalacją LPG? Nikt. Tańszy będzie diesel i tak ludzie wybierają. a gaz zakłada się do aut używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dlaczego u nas, gdzie rynek LPG jest jednym z większych na świecie się nie da ?

 

w przytoczonych przez Ciebie przykładach jest mowa o FABRYCZNEJ instalacji LPG. Kto w Polsce kupiłby nowe auto z dobrą ale bardzo drogą instalacją LPG? Nikt. Tańszy będzie diesel i tak ludzie wybierają. a gaz zakłada się do aut używanych.

 

praktycznie nie występuje coś takiego jak fabryczna instalacja - bo co to oznacza ?

(dla mnie to auto przystosowane już na etapie projektowania do zasilania lpg, coś jak auta z fabrycznym CNG, gdzie zbiorniki są w specjalnie wygospodarowanych miejscach, jest mniejszy zbiornik paliwa, instalacja elektryczna i osprzęt są zintegrowane - np komp podaje zasięg na obu paliwach itp)

 

czy skoda która w PL sprzedaje auta w salonie z LPG, posiada "fabryczne instalacje"?

otóż nie, są to instalacje montowane poza fabryką, na zlecenie skod'y

i tak jest w większości przypadków (chevrolet, fiat)

 

czasem auta "pod lpg" mają inne elementy silnika (przynajmniej teoretycznie)

coś takiego wprowadziło niedawno mitsubishi do lancera - cena faktycznie zaporowa

z tego co wiem, to ford oferował też głowicę "pod lpg", niestety u nas nie dostępna

 

jeśli chodzi o subaru, to wątpię aby były to instalacje zakładane w Japonii, a na 90% dokłada się je u naszych zach sąsiadów :piwko:

 

co do kupowania aut z "fabryczną instalacją" - trochę tego jeździ

a np wspomniana skoda w octavii I oferuje instalację w cenie auta,

i jest kilka tyś tańsza od TDI

podobnie koszt instalacji w lacetti jest niższy od silnika diesla, więc da się

nie wiem jak we fiacie, chyba też się opłaca, bo kiedyś oglądałem program,

jak szkoły nauki jazdy kupowały właśnie fiaty z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy skoda która w PL sprzedaje auta w salonie z LPG, posiada "fabryczne instalacje"?

otóż nie, są to instalacje montowane poza fabryką, na zlecenie skod'y

i tak jest w większości przypadków (chevrolet, fiat)

 

zgoda, instalacje są montowane poza fabryką skody - tylko że nie są to najtańsze z możliwych instalacje LPG, ponieważ skoda bierze odpowiedzialność za to co jest zamontowane i daje gwarancję na całe auto. A niestety nasi rodacy do swoich aut montują często największe badziewie - bo jest tanie. W Polsce nadal nie liczy się jakość tylko niska cena. Taki kraj.

 

Ale odbiegliśmy chyba od tematu czyli od Forestera. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy skoda która w PL sprzedaje auta w salonie z LPG, posiada "fabryczne instalacje"?

otóż nie, są to instalacje montowane poza fabryką, na zlecenie skod'y

i tak jest w większości przypadków (chevrolet, fiat)

 

zgoda, instalacje są montowane poza fabryką skody - tylko że nie są to najtańsze z możliwych instalacje LPG, ponieważ skoda bierze odpowiedzialność za to co jest zamontowane i daje gwarancję na całe auto. A niestety nasi rodacy do swoich aut montują często największe badziewie - bo jest tanie. W Polsce nadal nie liczy się jakość tylko niska cena. Taki kraj.

 

to co sobie ludzie montują to już ich problem i w sumie nie o tym była mowa :piwko:

znam ludzi co TDI zalewają olejem opałowym ... to też ich wybór - może świadomy

u mnie pod maską zagościła dość droga instalacja, ale mam pewność że wszystkie podzespoły są dobrze dobrane, a producent daje 2lata gwarancji w całej PL

 

Ale odbiegliśmy chyba od tematu czyli od Forestera. :piwko:

ano ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pod maską zagościła dość droga instalacja, ale mam pewność że wszystkie podzespoły są dobrze dobrane, a producent daje 2lata gwarancji w całej PL

 

chciałbym, żeby tak myślących było jak najwięcej w kraju między Odrą i Bugiem. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.