Skocz do zawartości

Forester jak zniesie przyczepkę?


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zamierzam sprzedać swojego Osiołka Partner 1.9D i kupić nieco starszego Subaru Forester.

mój Paeugeocik jest oka ale nieco słaby i bez klimy.

z tego co się orientowałem to Subaru to mało awaryjne samochody i jest ich dużo w Niemczech czy Szwajcarii.

znalałem cos takiego :

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=v1jn1igff2kx

 

jedynie czego sie obawaiam to spalanie :mikolaj: subaru na golasa bierze 10l Pb a co dopiero z przyczepką???

czy ktoś zna z was te samochody i czy np instalacja LPG jest tu jakimś rozwiązaniem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co kojarzę tam są silniki boxer. Może być problem z tańszą instalacją gazu. Pewnie wchodzi w grę sekwencja. Może lepiej RAV4 w dieselku? Równie mało awaryjna. Subaru to w Polsce dość egzotyczne autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę tam są silniki boxer. Może być problem z tańszą instalacją gazu. Pewnie wchodzi w grę sekwencja. Może lepiej RAV4 w dieselku? Równie mało awaryjna. Subaru to w Polsce dość egzotyczne autko.

 

oczywiście że jak gaz, to tylko sekwencja, zresztą przy dzisiejszych cenach, to jedyna słuszna opcja

silnik podobno dzielnie znosi gazowanie ...

 

co do samego forestera ... hmm moja :mikolaj:

ale rozum zwyciężył :)

 

pewnie że się nie psują - nowe, a w starym duża szansa że coś padnie

a autko ciut bardziej skomplikowane ... więc i naprawy droższe

 

w słabszych był "reduktor", w sam raz do przyczepy :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Forester jest w kraju nad Wisłą mało znanym autkiem.

Mnie się on osobiście bardzo podoba, nawet rozpytywałem u łódzkiego sprzedawcy tej marki o LEŚNICZEGO.

 

Dowiedziałem się, że:

-modele przedostatniej generacji nie miały motoru diesla, były tylko benzynowe,

-ostatnia generacja ma motory wysokoprężne, ale jest mocno droga,

-motor benzynowy nie znosi za dobrze jazdy na LPG (tak mówi prawie każdy ASO wszystkich marek)

-lubi wypić, zwłaszcza 2,5 litrowy benzyniak (ponoć najlepszy jako holownik),

-w benzyniaku co 90 tys km trzeba wymieniać rozrząd, a czynność ta jest karkołomna (trzeba wyjąć prawie cały motor, wymienić płyn chłodzący), a zestaw rozrządu wraz z robocizną to koszt ok 3,5 tys. zł.

 

Ręce i zapał mi opadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-motor benzynowy nie znosi za dobrze jazdy na LPG (tak mówi prawie każdy ASO wszystkich marek)

 

widzisz, to jest ciekawe, bo np w D, są oferowane z "fabryczną" instalacją

podobnie jak KIA, Ford czy cała masa innych marek ...

a u nas se ne da :mikolaj:

 

trzeba poczytać na forum subaru

widziałem osobiście właściciela serwisu LPG co miał imprezę z LPG,

sam by sobie kuku chyba nie robił :hehe:

 

a co do spalania ... stałe 4x4 musi swoje wypić

można próbować 2.0, który ma wspomniany "reduktor"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bym chyba wolał coś takiego:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9685508

cena porównywalna.

 

Co to było? Ogłoszenie nieaktywne :mikolaj:

 

volvo z napędem 4x4, a konkretnie XC70 (czyli podniesione lekko V70)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam Subarkę 3,0 nie Forek ale podobny, jak widać.

Jak nie widać, mój szwagier kupił sobie Volvo XC 70 2,5l.

 

Spalanie Subaru

Trasa 10l spokojnie 90-100 km/h, do 14 przy dynamicznej jeździe, bez wariactwa .

Miasto 14l spokojnie do 18l korki.

Z przyczepką 15l trasa i miasto max 100km/h przy wyprzedzaniu.

Volvo 1-2 litrów mniej

 

Spalanie Volvo

http://www.autocentrum.pl/?FF=307&makeid=33&modelid=1269&genid=1338654370&bid=559&filtr=1&engineid=3296&yearfrom=2000&yearto=2007&trybopinii=1

 

Spalanie Subaru

http://www.autocentrum.pl/?FF=307&makeid=29&modelid=805&genid=1129125455&bid=1269&filtr=1&engineid=7075&yearfrom=1998&yearto=2002&trybopinii=1

 

Patrz oceny użytkowników nie średnie

Jeśli porównasz do diesla, czy jakiś nowych ekonomicznych aut, to dużo. Jeśli do podobnych z tej klasy to norma.

 

 

 

Serwis fabryczny w chorych cenach, natomiast autoryzowany już zdecydowanie lepiej.

W pierwszym wymiana oleju skrzyni automatycznej i w mostach około 6 litrów diagnostyka komputerowe 1500,00 zł w drugim 550,00 zł.

Wcześniej miałem Mazdę 6 w dieslu, ale akurat ropa była w cenie benzyny więc nie wiele taniej, natomiast serwis droższy. W Subaru 3,0 rozrząd jest na łańcuszkach i się go nie wymienia w Maździe koszt to 1700,00 zł i niestety sprzęgło na kole dwumasowym naprawa 3000,00zł, podobnie w Fordach leci po 150tyś. Więc pokrywa to troszkę koszty paliwa w Subaru.

 

Ceny części tak jak w Japończykach i Szwedach podobne, taniej to oczywiście auta niemieckie i francuskie.

Jednak ważniejsze jest by autko było z dobrych rąk, bo mniej zapłacisz za utrzymanie Subaru z dobrych rąk, niż styranego Volkswagena.

Co do jazdy to prowadzi się świetnie, wysokie zawieszenie – nie ma problemu z terenem czy krawężnikami. Śnieg czy ślisko większość ma problemy z ruszaniem, autko 4x4 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam Subarkę 3,0 nie Forek ale podobny, jak widać.

Jak nie widać, mój szwagier kupił sobie Volvo XC 70 2,5l.

 

jak możesz to napisz o prowadzeniu i działaniu napędu

bo tu chyba subaru górą ? (stały napęd na 4x4, ws dołączanego w przypadku uślizgu volvo?)

aaa forek ma jeszcze LSD (blokada) w tylnym moście :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o prowadzenie, to tak jak napisał zachowuje się świetnie, trzeba go zmusić by zakręcił bączka, czyli gaz i skręt kierownicą (podobno to drifting) . Jednak każda kontra kierownicą i autko posłusznie zmienia kierunek jazdy. Nie mogę porównywać z innymi markami, bo nie jeździłem ale ponoć Subaru pod tym względem jest najlepsze. Gdzieś czytałem że według chyba ADAC wśród suwów w 2008 wygrał Forester, a w 2009 Outback, więc chyba coś w tym jest. Outback faktycznie nie ma blokady mostu.

 

Co do diesla zgadza się droższy serwis, ale puki co tańsze paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa forek ma jeszcze LSD (blokada) w tylnym moście

 

LSD, to chyba most o zwiększonym tarciu, a nie pełna blokada..? :mikolaj:

 

(stały napęd na 4x4, ws dołączanego w przypadku uślizgu volvo?)

Wiesz, IMHO minimalny poślizg (zanim nie dopnie się druga oś) jest IMHO prawie niezauważalny... Śmiem tak twierdzić w przypadku piast mechanicznie zasprzęglanych. Przy sprzęgłach hydrokinetycznych to pewnie jeszcze mniej jest odczuwalne... Ale niech się wypowie jednak szantymen, :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.