Skocz do zawartości

naprawa hymerki


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem przyczepkę uszkodzoną

Koleś, który ją kupił 10 lat temu nie zabardzo wiedział jak się zabrać do naprawy rozpoczął, ale się przestraszył i dał sobie spokój tylko szkoda, że 10 lat takie cacko stało i się niszczyło.

Czeka mnie niezła zabawa nigdy jeszcze w tym temacie nie grzebałem, ale mam inne doświadczenia w majsterkowaniu mam nadzieję, że sobie poradzę. Postaram się robić zdjęcia w miarę posuwania się prac może ktoś będzie mógł mi w czymś poradzić.

Na początek muszę zakupić blachę aluminiową rybia łuska w celu wymiany poszycia na tylnej ścianie.

Potrzebuję blachę o formacie 2,25 x 1,20 jeżeli ktoś wie gdzie mógłbym coś takiego zakupić to piszcie.

 

650f3ebab4892bb7med.jpg

 

4b574d1047cb8743med.jpg

 

7d487ccf7bde8eeemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te zdjęcia to nie remont , a budowa od nowa czeka Ciebie i chyba od złej strony zaczynasz,

Skoro ona 10 lat w takim stanie stała to wszystkie elementy konstrukcji drewnianej są do wymiany - zapewne już zgnili, bo chyba do tej zgniłem konstrukcji nie będzie mocował blach.

Jak się domyślam i na podłogę tez woda się dostała i kto wie czy nie należy jej wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ? Przepraszam za szczerość, ale sprzedaj ją na części - dodaj do tego co uzyskasz ze sprzedaży kilka złotych i kup inną przyczepę ... chyba nie dałeś więcej za nią jak 2000 , więc jeszcze nieźle zarobisz, samo ogrzewanie i lodówka jest więcej warta, a na ramę założysz skrzynię i sprzedasz za kilka tysięcy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iksw1, i to co radzi marzena307, jest chyba najrozsądniejsza decyzja , aby to naprawić musisz na długi czas być pod dachem , nie radził by tego naprawiać pod chmurkę , duży wkład pracy ,a przy niektórych pracach co najmniej dwie osoby, sporo kasy na materiały, sporo narzędzi pod ręką.

Nie wiem czy gra warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję blachę o formacie 2,25 x 1,20 jeżeli ktoś wie gdzie mógłbym coś takiego zakupić to piszcie.

 

może tu ? http://moto.allegro.pl/item847033583_blacha_aluminiowa_przyczepa_kempingowa_kamper.html

 

A tak poza tym to jestem ciekaw postępów w pracach. Wklejaj jak najwięcej fotek z remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem przyczepkę uszkodzoną [...]

Czeka mnie niezła zabawa nigdy jeszcze w tym temacie nie grzebałem, ale mam inne doświadczenia w majsterkowaniu mam nadzieję, że sobie poradzę. Postaram się robić zdjęcia w miarę posuwania się prac może ktoś będzie mógł mi w czymś poradzić.

Koleżeństwo Ci tu doradza, żeby sobie odpuścić.

A ja Ci radzę: spojrzyj na ten wątek i oceń sam :(

Całkiem możliwe, że rzeczywiście taniej będzie czepkę sprzedać na blachy i osprzęt a z podwozia zrobić towarówkę... ale może duch przygody zwycięży :(

 

Na początek muszę zakupić blachę aluminiową rybia łuska w celu wymiany poszycia na tylnej ścianie.

Potrzebuję blachę o formacie 2,25 x 1,20 jeżeli ktoś wie gdzie mógłbym coś takiego zakupić to piszcie.

 

Co do blachy - alledrogo Twoim przyjacielem w wyszukiwaniu ten użytkownik ma poszycia do fendta to może i do innych przyczep też. Ale tanio to nie będzie :(

No chyba, że uderzysz po komisach i sprzedawcach posiadających tańsze czepki - może będą mieli blachy rozbiórkowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem przyczepkę uszkodzoną (...)

 

Przeanalizuj wypowiedzi Koleżanek i Kolegów ale pamiętaj, że ostateczna decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Dokładnie przemyśl wszystkie za i przeciw. Np to czy Twoja Kobieta nie będzie miała Ci za złe, że spędzasz więcej czasu z przyczepą niż z Nią. Aktualnie sam przerabiam ten temat więc wiem co piszę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szadok, dzięki że chociaż jedna osoba myśli pozytywnie.

Nie poddam się tak łatwo myślę nad tym, co nas nie zabije to nas wzmocni

Wszystkiego trzeba spróbować jak sobie z tym poradzę to żadna drobna naprawa nie będzie straszna.

Na razie zbieram materiały jak będę miał większość to ruszę z remontem a efektami się podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zbieram materiały jak będę miał większość to ruszę z remontem a efektami się podzielę.

iksw1, moja rada - najpierw rozbierz budkę i zrób rozeznanie co na prawdę będzie Ci potrzebne do remontu. Przyczepka wygląda na taką gdzie zgnilizna mogła dojść już do podłogi. Na spokojnie wszystko da się wyremontować pytanie tylko jakim nakładem pracy :(.

Kiedy będziesz znał już ogrom zniszczeń wtedy stwierdzisz czy dalej bawisz się w remont (świetna zabawa) czy może za rada kolegów sprzedasz ją na części i znajdzieś inną przyczepkę.

Pamiętaj że nawet takie rozebranie przyczepy daje Ci kupę doświadczenia dzięki któremu zakup następnej przyczepy będzie w 100% trafiony.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko jakim nakładem pracy

i finansów!

Tak jak Tomii pisze - rozbieraj, sprawdź i dopiero podejmij decyzję. Nie inwestuj teraz pieniędzy, które wcale się mogą nie zwrócić. Najpierw rozbiórka, potem kwalifikacja co trzeba zrobić - w ekonomii analiza SWOT, potem biznes plan i decyzja.

Niezależnie jaką podejmiesz - będzie dobra!

POWODZENIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nas nie zabije to nas wzmocni

W tym przypadku, pytanie jest tylko jedno.

Za jaką cenę?

Widzę jednak, że mocno jesteś nastawiony na pozytywny efekt tego przedsięwzięcia, nie pozostaje mi więc nic innego, jak życzyć powodzenia.

Choć powiem tak zupełnie z mojego punktu widzenia - przemyślał bym to jeszcze.

I to, tak dobrze przemyślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.