Skocz do zawartości

Jakie są rodzaje przyczep? Salonka i.....?


odkrywca

Rekomendowane odpowiedzi

odkrywca, zaczynasz wkurzać ludzi, którzy się bawią aktywnym wypoczynkiem w przyczepach. Było dobrze, dopóki się nie pojawiłeś i nie zacząłeś jątrzyć w tematach w których wszystko było poukładane. Dlaczego ziemia jest okrągła? Bo tak! I nie ma znaczenia jej oznaczenie literowe. Żegnam Pana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

odkrywca, zaczynasz wkurzać ludzi, którzy się bawią aktywnym wypoczynkiem w przyczepach. Było dobrze, dopóki się nie pojawiłeś i nie zacząłeś jątrzyć w tematach w których wszystko było poukładane. Dlaczego ziemia jest okrągła? Bo tak! I nie ma znaczenia jej oznaczenie literowe. Żegnam Pana

 

:(:(:(

nie kumam czaczy o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrywca, zaczynasz wkurzać ludzi, którzy się bawią aktywnym wypoczynkiem w przyczepach. Było dobrze, dopóki się nie pojawiłeś i nie zacząłeś jątrzyć w tematach w których wszystko było poukładane.

Zaproponował bym, żebyś troszeczkę zluzował.

Trudne pytanie, ja rozumiem, ale nie rozumiem, czym niby denerwuję ludzi?

Tym, że je zadałem?

Tym, ze miałem czelność pojawić się na tym forum?

A może tym, że jak na razie nikt nie jest wstanie jednoznacznie i konkretnie odpowiedzieć, na zadaną przeze mnie łamigłówkę?

Zgadzam się, że mniej lub bardziej (w zależności dla kogo) potrzebną do szczęścia, jednakże chyba możliwą do rozszyfrowania.

Dodatkowo, jak na razie nerwy wyczułem, jak do tej pory tylko u Ciebie.

 

A jak mam rozumieć,

Żegnam Pana
?

Prywatny folwark (jakichś tam osób - za krótko tu jestem, żeby wywnioskować jakich) , czy to co niewygodne, jest zwyczajnie stąd eliminowane?

Czyli skoro jeszcze nie miałem przyjemności z adminem, mogę liczyć na :( ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tym, że jak na razie nikt nie jest wstanie jednoznacznie i konkretnie odpowiedzieć, na zadaną przeze mnie łamigłówkę?

 

Udajesz?? Czy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Nie ma konkretnej, jednej odpowiedzi. Każdy producent przyczep używa innego rodzaju oznaczeń.

 

Przyczep nie oznacza się jak samochody (hatchback, sedan, sportback, kombi). W przypadku przyczep te oznaczenia wynikają z układu wnętrza, a te u każdego producenta nieco się rózni.

Jeśli chodzi o jasny podział przyczep, to tak jak napisał Grzesiek:

 

towarowe, kempingowe itd.

Co jeszcze chciałbyś wiedzieć ? A może zależy Ci tylko na wzbudzeniu negatywnych emocji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tym, że jak na razie nikt nie jest wstanie jednoznacznie i konkretnie odpowiedzieć, na zadaną przeze mnie łamigłówkę?

 

trudne o tyle, że mało kto zwraca uwagę na oznaczenie literowe, tylko wzrokowo patrzy na układ w przyczepie.

Z tego wynika , że każdy producent ma inne oznaczenie u mnie np jest KP i nijak się to ma do tego co napisał kolega Maras , bo K u mnie nie ma spania dziecięcego , a literki P nie ma

 

A producentów przyczepek mamy dziesiątki i trzeba by znać każdego producenta i jego oznakowanie literowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie jest wstanie jednoznacznie i konkretnie odpowiedzieć

po pierwsze :

każda firma produkujące przyczepy ma swoje oznaczenia tylko odnośnie ustawienia spań i wyposażenia i podejrzewam że każda firma inne

po drugie :

nikt z kupujących ,czy użytkujących przyczepy (oprócz Ciebie )nie patrzy na to czy tam napis salonka czy zwykłe spanie małżeńskie ,lecz na rozkład wyposażenie i układ spania i to każdy pod indywidualnym kątem

więc kruszenie kopi oto jakie są typy przyczep jest raczej bez większego sensu ,chyba że ktoś chce pokazać innym że się nie znają więc ten cel osiągnąłeś bo na tym się nie znam i nawet nie chce się znać .Jeżdżę z przyczepą na urlop i na zloty i jest mi naprawdę obojętne czy ciągnę salonkę czy jakąś inną odmianę ,ważne żeby spełniała moje oczekiwania bez względu na typ, nazwę ,producenta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udajesz?? Czy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?

Nie jestem poliglotą, prosty ze mnie chłopak ze wsi i nie wstydzę się tego, jak nie którzy, a link, szczególnie ten ostatni jest w języku obcokrajowym, niemieckim.

Przyczep nie oznacza się jak samochody (hatchback, sedan, sportback, kombi)

To teraz ciemna masa (czyli ja) już wiem. Nowy jestem to skąd mam wiedzieć, jak nigdzie dotąd tego nikt nie napisał?

tylko wzrokowo patrzy na układ w przyczepie
rozumiem, ale to jest możliwe tak jak napisałem, przy internecie, albo na żywo, jak się do konkretnej przyczepy już wejdzie.
A producentów przyczepek mamy dziesiątki i trzeba by znać każdego producenta i jego oznakowanie literowe.
no to znów wiele wyjasnia, a w zasadzie wszystko.
(oprócz Ciebie )nie patrzy na to czy tam napis salonka czy zwykłe spanie
o ile wczytałem sie w to forum, to nigdzie nie jest napisane salonka, ale jak to zostało juz zaznaczone może nie umiem czytać ze zrozumieniem.

 

Jeżdżę z przyczepą na urlop i na zloty i jest mi naprawdę obojętne czy ciągnę salonkę czy jakąś inną odmianę ,ważne żeby spełniała moje oczekiwania bez względu na typ, nazwę ,producenta :(
i szacunek za to. Ale wczytując się w te problemy rozpatrywane na tej stronie, nie każdy tak podchodzi jak Ty.

Myślałem, że się da dowiedzieć, to o co pytałem, ale teraz po wyjaśnieniach kolegów wiem dla czego nie jest to takie proste..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrywca - salonka ma jedno duuuuuuuuże łóżko i przeważnie nawet mała salonka ma łazienkę

 

Tylko jakoś trudno te salonki sprzedać , wszyscy chcą z dwoma spaniami ...

 

Jak jeździsz w dwie osoby to salonka jest dobra , jak więcej osób to dwa spania

 

No i salonka przy zakupie jest tańsza w przedziale ok. 10000 nawet 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika , że każdy producent ma inne oznaczenie u mnie np jest KP

Z tego co pamiętam między K a P masz jeszcze I :)

 

odkrywca przyczepy dzielimy na salonki i inne przyczepy. Generalnie większość sprzedających będzie miała o jej układzie tyle pojęcia co Ty - czyli niewiele :(.

 

Podstawa przy kupowaniu to nie jedź do przyczepy póki nie zobaczysz jej zdjęć po których będziesz w stanie wywnioskować jaki jest jej orientacyjny stan oraz układ wnętrza :).

 

Co można więcej powiedzieć :( - wybacz bo "gorączka przedświąteczna" się niektórym udziela.

 

marzena307 tak często piszesz o :( że na mój gust to jesteś albo facetem, albo transwestytą albo gejem :). Innej możliwości nie ma.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jest. Najpierw trzeba przyczepę mieć i z nią pojeździć. Potem poznać się z Adminem, następnie zadawać rozsądne pytania, a nie odsądzać ludzi od czci i wiary za nic.

Proponuję zaprosić człeka na spot regionalny (tam, gdzie ma najbliżej) i nakłaść mu rozumu do głowy nie tylko przez klawiaturę.

Dodatkowo, jak na razie nerwy wyczułem, jak do tej pory tylko u Ciebie.
O moje nerwy nie musisz się martwić. Mam je tylko dla siebie.

Wydaje mi się, że to jakiś Troll, który chce u nas zamieszać. Jak dotąd nic konstruktywnego a w profilu pustka...

Choć widzę, że skoro eksperci z tego forum, nie za bardzo wiedzą (bo tak wnioskuję), jak rozróżniać układy wnętrza przyczep, to chyba, za dociekliwy jestem - bo czegóż w takim razie oczekiwać, od laika (takiego jak np. ja).
Na tym, forum jest kilkaset osób.

Jedni uważają się za większych ekspertów, inni za mniejszych w dziedzinie przyczep (lub jak tam chcą niektórzy karawaningu), ale dotąd nikt przede mną, nie zadał sobie widać pytania, że tak naprawdę nie wie jakiego rodzaju ma układ wnętrza w przyczepie. Jaki jest jej rodzaj.

Dla mnie to trochę śmieszne jest, bo to tak, trochę jak w kurniku: wszędzie dookoła słychać tylko kukuryku, a tu: ja mam salonkę, salonka, salonka.

Wniosek z tego taki, że chyba za dużo czytać tutaj też nie można, bo się można za mądrym stać

Jak się z tym czujemy?

Średnio :(

"Żegnam Pana" nie znaczy tego, że nie masz prawa uczestniczyć na forum, bo masz. Znaczy to, że ja nie mam przyjemności z Panem dyskutować w tym temacie. Żegnam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że jest salonka, czyli chyba z układem siedzeń w kształcie U, ale czy to U jest obowiązkowe dla każdej salonki?

A poza tym, jakie są inne rodzaje?

 

Układ siedzeń w kształcie litery U nie jest dla salonki obowiązkowy - siedzenia mogą występować po obu stronach stołu wzdłuż ścian przyczepy. Czyli układ U nie jest związany z salonką.

 

A odpowiedzi na drugie pytanie po prostu nie ma - ze względu na olbrzymią różnorodność zabudowy nikt nawet nie próbuje tego nazwać - masz chłopie pole do popisu, możesz się wykazać i sklasyfikować przyczepy campingowe ze względu na rodzaj zabudowy. Życzę sukcesów. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balthur,

coś chyba zbyt nerwowy jesteś :(

i chyba zbyt ostro obceniasz nowego forumowicza.

A temat mnie zainteresował bo choć jestem na forum od ...(no trochę już tu jestem :( ) to niewiedzialem jaki ma uklad salonka. Teraz już chyba wiem.

Niema głupich pytań. Są tylko głupie odpowiedzi. A kto pyta ten nie bądzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniosą się pewnie głosy oburzenia, próbujące mi udowodnić, że się tzw. "przypierniczam", albo mało się znam na temacie i "szukam dziury w całym".

 

z tym się zgadzam :(

wiesz, ja z przyczepami jeżdżę już ponad 20lat i w sumie nie interesowało mnie czy to salonka czy nie ... bo i po co ?

teraz szukam przyczepy i też nie patrzę na oznaczenie, a na układ wnętrza - ile ma łóżek, jak rozmieszczone.

ludzie piszą różne rzeczy, że np salonki z wysp są dla 4 osób ...

może na śledzia da się tam spać w 4osoby, tylko z kim?

z żoną i jej dwoma koleżankami :(:(

 

Prawda jest jednak, taka, że na pytanie zadane 3 dni temu i obejrzane ponad 300 razy próbę udzielenia na nie odpowiedzi podjęło może 10 osób, a pytanie nadal pozostaje bez konkretnej odpowiedzi.

bo IMO nie ma konkretnej odpowiedzi, co powinieneś wywnioskować z odpowiedzi które padły w tym temacie ... a nie prowadzić zaczepnej dyskusji :)

po prostu są salonki i reszta, a ta reszta jest oznaczana wg producenta różnymi symbolami

 

No, ale widać chyba, że trzeba będzie pewnie poszukać samemu.

w sumie od tego powinieneś zacząć, a jak znajdziesz to podziel się z Nami :)

 

pozdr

Konrad

 

ps gdzie masz takie ogłoszenia bez zdjęć ? w gazetach praktycznie przyczepy nie występują, a w internecie 90% daje foty, lub pisze że może dosłać mailem

jak chcesz kupić przyczepę nawet jej nie widząc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.