Skocz do zawartości

Jakie są rodzaje przyczep? Salonka i.....?


odkrywca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy, chciałbym się dowiedzieć od starych "przyczepowców", bo interesuje mnie sprawa, jakie są rodzaje przyczep?

Czytałem, że jest salonka, czyli chyba z układem siedzeń w kształcie U, ale czy to U jest obowiązkowe dla każdej salonki?

A poza tym, jakie są inne rodzaje?

Bo nie sądzę, żeby była tylko salonka i nic więcej.

Będę wdzięczny, jeśli ktoś by to przybliżył i opisał, który układ, czym się charakteryzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poczytaj ten temat i zobaczysz układy jakie są przyczepach , koledzy wstawili różne rozwiązania.

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5305&postdays=0&postorder=asc&start=390

 

koledze chyba nie o to chodziło ...

raczej o poznanie nazewnictwa innych typów rozmieszczenia wnętrza ...

 

ja nie pomogę bo znam tylko ... salonkę :bukiet:

nawet nie wiem czy te inne mają jakieś nazwy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrywca, witamy Ciebie na forum.

 

Jeśli chodzi o oznaczenia literowe to wygląda mniej więcej tak:

 

B -Bugsitzgruppe --przednie miejsce siedzące

F -Franzosisches Bett --francuzkie łóżko

K -Kinderbett --dziecięce łóżko

L -Langbett --długie łóżko

M -Mittelsitzgruppe --środkowe miejsce siedzące

S -Seitensitzgruppe --boczne miejsce siedzące

U -Rundsitzgruppe --półokrągłe miejsce siedzące tzw.podkowa

 

Ale najlepszym rozwiązaniem byłoby wejść na strony www. producentów przyczep gdzie każdy model jest dokładnie opisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę...

odkrywca wyraźnie pisze, że chciał się czegoś dowiedzieć od: odkrywca napisał/a:

od starych "przyczepowców"

a ja widzę, że w temacie wypowiadają się sami młodzi ludzie. Czytajcie ze zrozumieniem

Pozdrawiam

 

 

Spablo1, czepiasz się... :ok: byli ostatnio kartingowcy :ok::ok: są i przyczepowcy :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, miałem nadzieję, na miłe przyjęcie, ale aż takiego miłego jak od marzena307, to się nie spodziewałem. :ok:

Ale jak widzę, sprawa tak zupełnie chyba prosta nie jest.

Czyli wiemy że są przyczepki:

- towarowe;

- namiotowe (bo już wyczytałem);

- kempingowe (bo to chyba to forum) i tu jest pewne zacięcie.

Bo teraz tak wiemy, że są salonki i ....... wychodzi na to, że salonki.

Ja wiem, że moje pytanie wydaje się mało sensowne, ale na etapie wyboru może się zdarzyć sytuacja, że w ogłoszeniu (bo oprócz internetu istnieją nadal inne media, jak np. gazeta), nie będzie zdjęć.

I człowiek zadzwoni... A jak zadzwoni to jak się dogadać, jaki tam jest układ wnętrza?

Bo już na tyle poczytałem (to bezcenne forum), żeby się dowiedzieć, że może być ten sam producent przyczepy i ten sam model, a wnętrze może być rozwiązane inaczej (przynajmniej tak wnioskuję, po różnych wypowiedziach). Czyli sprawdzenie i podpatrzenie w internecie, też 100% pewności nie daje, że to jest koniecznie to o co nam chodzi, a znowu jechać paręset kilometrów na darmo, też chyba (szczególnie teraz zimą, kiedy to, jak co roku zaskakuje drogowców i w grudniu pada śnieg :ok: ) fajne nie jest

No i jak tu się wybrać na zakupy, jak nie wiadomo, czy po drugiej strony z człowiekiem rozmawiamy o tym samym.

Choć widzę, że skoro eksperci z tego forum, nie za bardzo wiedzą (bo tak wnioskuję), jak rozróżniać układy wnętrza przyczep, to chyba, za dociekliwy jestem - bo czegóż w takim razie oczekiwać, od laika (takiego jak np. ja).

On tym bardziej, nie będzie wiedział o co go pytam.

Wniosek z tego taki, że chyba za dużo czytać tutaj też nie można, bo się można za mądrym stać :ok:

 

Maras, Twój post - duże dzięki, to jest profesjonalizm i choć jestem nowy, punkcik ode mnie dla Ciebie.

 

ja nie pomogę bo znam tylko
też dzięki, bo chociaż szczere

 

Wirek, gfizyk, - też dzięki, bo chociaż chęci są

 

ROBICAR, dziękuję za wyrozumiałość, dla nowego :bukiet:

 

sami młodzi ludzie
, przepraszam, bardzo przepraszam - chodziło mi o doświadczonych karawaningowców - poczytałem forum, już wiem jakie fopa popełniłem, pisząc taką bzdurę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jacekwwa, za podpowiedź.

Jednakże, nie do końca jest to, to, o co mi chodziło.

Ale zawsze coś, ale może ktoś inny zrobi z tego pożytek.

 

przeedytuj na "faux pas" :bukiet:
Dziekuję również i za to (człowiek uczy się przez całe życie), ale edytować nie będę, bo:

1) nie znam Francuskiego;

2) między znajomymi (choć jeszcze słabymi) uznajmy, że je spolszczyłem;

użyłem tego wyrazu jako zamiennika "ale się walnąłem" :ok:

Tak, żeby ładniej było.

 

Faktem jest, że jak dla mnie, jest to niezła ciekawostka.

Na tym, forum jest kilkaset osób.

Jedni uważają się za większych ekspertów, inni za mniejszych w dziedzinie przyczep (lub jak tam chcą niektórzy karawaningu), ale dotąd nikt przede mną, nie zadał sobie widać pytania, że tak naprawdę nie wie jakiego rodzaju ma układ wnętrza w przyczepie. Jaki jest jej rodzaj.

Dla mnie to trochę śmieszne jest, bo to tak, trochę jak w kurniku: wszędzie dookoła słychać tylko kukuryku, a tu: ja mam salonkę, salonka, salonka.

Ja wiem, że jak pewnie na każdym forum, w którego życiu zdarzało mi się uczestniczyć i przy podobnego rodzaju pytaniach (problemowych) podniosą się pewnie głosy oburzenia, próbujące mi udowodnić, że się tzw. "przypierniczam", albo mało się znam na temacie i "szukam dziury w całym".

Prawda jest jednak, taka, że na pytanie zadane 3 dni temu i obejrzane ponad 300 razy próbę udzielenia na nie odpowiedzi podjęło może 10 osób, a pytanie nadal pozostaje bez konkretnej odpowiedzi.

No, ale widać chyba, że trzeba będzie pewnie poszukać samemu.

Mimo wszystko, dziękuję wszystkim za chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę śmieszne jest, bo to tak, trochę jak w kurniku: wszędzie dookoła słychać tylko kukuryku, a tu: ja mam salonkę, salonka, salonka.

 

Ja nie mam.

 

Ja mam 450 TU :ok:

 

ale dotąd nikt przede mną, nie zadał sobie widać pytania, że tak naprawdę nie wie jakiego rodzaju ma układ wnętrza w przyczepie.

Wszyscy to pytanie sobie zadają i zapewniam Cię, że większość osób zna na nie odpowiedź. W związku z niezliczoną ilością odmian zabudowy wnętrza przyczepy każdy producent stosuję swoją nomenklaturę w opisie. Najczęściej są to kombinacje skrótów literowych m.in. takich jak opisał Maras.

Wracając do "salonki" ,jest to nazwa takiego rozwiązania w przyczepie, na które składa się częśc kuchenna, toaleta i jedna strefa zasiadająco-sypialniana.

 

No, ale widać chyba, że trzeba będzie pewnie poszukać samemu.
Od tego proponowałbym zacząć. Może okazać się, że odpowiedź jest tak oczywista, że nikomu się nie chce tracić czasu na udzielanie szczegółowych wyjaśnień :bukiet:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 450 TU :bukiet:

Po raz kolejny dziękuję, za Twoją odpowiedź.

No dobrze to sokoro wiesz, co znaczy oznaczenie w Twojej przyczepie, to bądź tak uprzejmy i powiedz mi co znaczy literka T, bo U (jak Urszula), Maras nam wyjasnił

U -Rundsitzgruppe --półokrągłe miejsce siedzące tzw.podkowa
, ale T w Jego liście nie ma.

 

To co ? Przyjedziesz pooglądać moje wnętrze czy nie ? :ok:

Nie mogę, złożyłem śluby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrywca, większość jednak chyba nie przywiązuje wagi do oznaczeń literowych przyczepek , przy zakupie ogląda fotki lub osobiście daną budkę o ocenia czy takie układ wnętrza mu pasuje i może dlatego nie wielka ilość odpowiedzi na Twoje pytanie.

Osobiście zakupiłem już drugą i nie zastanawiałem się nad oznaczeniem literowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.