Skocz do zawartości

Ciekawostki motoryzacyjne


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

ponoć w Toyocie jest polska skrzynia biegów

 

Mi coś o ucho się obiło, że klepią nasi też klekoty do tojek :hehe:

 

 

Znalazłem na allegro ciekawy bagażnik...

http://allegro.pl/dmuchany-bagaznik-dachowy-handirack-do-80-kg-i1190546652.html

post-152978-imported-210f4931-bd4a-46fe-a352-346c8d71326a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Łada Niva... auto produkowane od 1976 roku (niektórzy twierdzą, że od 1977) w niemal nie zmienionej formie. Ewolucji praktycznie nie było poza drobna kosmetyka na zewnątrz. Produkowana do dziś. Więcej zmian było pod maską... Rosjanie walczyli z normami spalin. Niemcy mówili, że padną przy EURO 3. Rosjanie dali radę nawet z EURO 4!!! Od stycznia ma być EURO 5. Dadzą radę??? :jump::jump:

 

PS. Silnik pochodzi podobno z jakiegoś fiata z lat 60 (Rosjanie wykupili licencję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze takie auto nadaje sie na holownik:

http://insight.honda.pl/ ?

 

O ile producent pozwala na holowanie... mogłoby to być lepsze auto do holowania niż z turbodiesel podobnej klasy mocy. Silnik elektryczny mocno wspomaga na niskich obrotach i może to mieć niezłą siłę przy przyczepie.

 

Ale o uciągu nic nie znalazłem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o ciekawostki techniczne w holowniku, to w moim jest taka zielona lampka na tablicy rozdzielczej.

Jak kupiłem auto, nie wiedziałem co to jest, ale po założeniu przyczepy okazało się, że jest to sygnalizator działania kierunkowskazów w przyczepie.

Jak jest przyczepa na haku i włączysz kierunkowskaz, to to miga,

a jak źle podłączysz przyczepę, albo w niej coś nie działa, to ta lampka nie miga. I można sobie z przyczepą bez żony jechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciekawostki techniczne w holowniku, to w moim jest taka zielona lampka na tablicy rozdzielczej.

Jak kupiłem auto, nie wiedziałem co to jest, ale po założeniu przyczepy okazało się, że jest to sygnalizator działania kierunkowskazów w przyczepie.

Jak jest przyczepa na haku i włączysz kierunkowskaz, to to miga,

a jak źle podłączysz przyczepę, albo w niej coś nie działa, to ta lampka nie miga. I można sobie z przyczepą bez żony jechać...

 

to jest montowane w samochodach w trakcie montażu haka - takie wymogi na zachodzie .Posiadam dwa auta wyposażone w takie urządzenie jedno sprowadzone ze Szwajcarii drugie z Niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I można sobie z przyczepą bez żony jechać...

 

Witam, to zapraszam tu : http://forum.karawaning.pl/topic/5870-pierwszy-tymarkowy-zlot-panowy/page__p__156190__fromsearch__1#entry156190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.