Skocz do zawartości

Ciekawostki motoryzacyjne


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Trafko napisał/a:

BMW powinno robić takie auta.

 

A to pewnie napisane tylko tak aby posta nabić !

 

w dużym stopniu napewno tak :hop1:

 

ale BMW jak wiekszość marek zajmuje się pracami nad autami o napędzie elektrycznym :ok:http://www.wiadomosci24.pl/artykul/elektryczne_bmw_concept_activee_120213.html

 

W sumie mój post miał być jako ciekawostka pod względem wykorzystania silnika WANKLA bo poza MAZDĄ to te konstrukcje były prawie nie stosowane a maja ogromne możliwości :ok: a wszystko poszło w strone napędów elektrycznych które napewno opanują nasze miejskie autka :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wykorzystania silnika WANKLA bo poza MAZDĄ to te konstrukcje były prawie nie stosowane a maja ogromne możliwości

 

No bo niestety trudno w nich utrzymać normy spalin. Do tego sporo palą. Kiedyś ich trwałość również nie zachwycała. Ale możliwości są faktycznie spore... No i ciekaw jestem co z tego będzie :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nawet bardzo :oslabiony::bzik: Szwagier żony miał kiedyś takie cudo (sam holownik) - dopieszczony i zadbany robił spore zamieszanie :bzik: , lakier fioletowy metalik , szerokie kapcie i chyba troszkę obniżony zawias :ok: . Ja wtedy rozbijałem się śliczną Śkodą 120L z 1990r więc VW to był dla mnie staroć :bzik:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jako pierwszy opisze pewne rozwiązanie w swoim mondeo.

W silnikach duratec HE 1.8 i 2.0 16V Pb zastosowano termostat sterowany elektronicznie. Komputer czyta dane z czujników, przelicza obroty i tak steruje otwarciem obiegów by nie dopuścić nawet do chwilowych miejscowych przegrzań gdy sobie poszalejemy.

 

Tu test sprawności termostatu "w garnku" nie przejdzie. Cena w porównaniu do standardowych rozwiązań wyższa 5-6 krotnie (od 250 do 400zł).

Na tą chwilę nie znalazłem innego auta, które ma podobne rozwiązanie.

Mazda 6 :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda 6

 

i chyba to mazda byla pierwsza...

 

[ Dodano: Nie 12 Wrz, 2010 21:43 ]

to ja z ciekawostek na przykładzie własnych aut napisze że w Audi poprzez climatronic można w każdej chwili wykonać małą diagnostyke auta :jump: poznać aktualne parametry silnika i auta i jeszcze kilka innych bajerków :hehe: dla przykładu podam termostat (bo Szary o tym np pisał powyżej więc dalej szukał przykładów nie będe) a więc mamy problem z temperaturami na liczniku czy np auto słabo grzeje to po przez ta mozliwość climatronica idzie bardzo szybko okreslić czy termostat siadł czy może czujnik temp itd itp bo wszystko nam się pięknie wyświetli bez rozbierania sprawdzania itd :hmm: ot i cały bajer :bzik:

 

zapmnial kolega napisac ze vag'iem to mozna nawet testowac wentylator klimy, poszczegolne przekazniki itd... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksymalnie może osiągnąć 130 km/h.

To jest koncepcja , aby młodzi szaleńcy nie zabijali się na drogach.

BMW powinno robić takie auta.

 

Pewnie bo Audi, VW Mercedesami itp. idioci nie jeżdżą. Nie zwalaj całej winy za wypadki na młodych kierowców

 

[ Dodano: Pon 13 Wrz, 2010 07:23 ]

No bo niestety trudno w nich utrzymać normy spalin. Do tego sporo palą. Kiedyś ich trwałość również nie zachwycała
Silnik Wankla w RX-8 nie tylko dużo pali ale lubi także olej, cały problem polega na tym że są tam tylko 2 cylindry (o pojemności 650ccm każdy) tak duże cylindry w tak małym silniku to duża strata ciepła i stąd to spalanie. Jeśli chodzi o niezawodność to te "szlifierki" naprawdę dają rade :hehe: Pali około 18l przy ostrzejszej jeździe ale jak na 250 konny silnik to nie jest dużo, dla porównania Subaru Impreza Spaliła mi na torze w Kielcach 35l/100km i to jeszcze 100 oktanowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik Wankla w RX-8 nie tylko dużo pali ale lubi także olej

Mój kolega mieszkający w niemczech ma taką RX-8 i na przejazd trasy Duisburg-Szczecin-Duisburg dolewa +- 0,8L oleju do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda 6

 

Toć to prawie mondeo :hmm:

 

i chyba to mazda byla pierwsza...

 

Chyba, że stosowała w starszych modelach. Mondeo było przed 6 o ponad roczek :bzik:

 

i to są właśnie ciekawostki :hehe:

otwierasz maskę* volvo czy mazdy, a tam silnik forda

otwierasz maskę forda, a tam silnik PSA (citroen/peugeot)

:jump:

 

* maska to tylko tak przysłowiowo, bo czasem jest to wspólna płyta podłogowa, zawieszenie, silniki itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć w Toyocie jest polska skrzynia biegów

 

zgadza się, oczywiście z Wałbrzycha :bzik:

tyle że to fabryka Toyoty (pod ich zarządem i przez nich wybudowana)

 

ciekawsze są IMO PL firmy robiące dla światowych koncernów, np jak Inter Groclin Auto S.A.

 

takich kwiatków jest pełno, wbrew pozorom robi się u nas wiele elementów sam.

kto wie, może jakby to poskładać, to wyszło by coś fajnego :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.