Skocz do zawartości

Ciekawostki motoryzacyjne


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na pomysł stworzenia wątku, który skupi różne ciekawostki z zakresu motoryzacji. Pewnie w każdym aucie (np. własnym) wymyślono coś co w innym aucie nie spotkamy, lub dowiemy sie jakichś ciekawych rzeczy. Prawdziwych, czy nie prawdziwych? - sami będziemy to oceniać i dyskutować o tym :bukiet:

 

Zapraszam do dzielenia się ciekawostkami :ok:

 

Jako pierwszy opisze pewne rozwiązanie w swoim mondeo.

W silnikach duratec HE 1.8 i 2.0 16V Pb zastosowano termostat sterowany elektronicznie. Komputer czyta dane z czujników, przelicza obroty i tak steruje otwarciem obiegów by nie dopuścić nawet do chwilowych miejscowych przegrzań gdy sobie poszalejemy.

 

Tu test sprawności termostatu "w garnku" nie przejdzie. Cena w porównaniu do standardowych rozwiązań wyższa 5-6 krotnie (od 250 do 400zł).

Na tą chwilę nie znalazłem innego auta, które ma podobne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to ja z ciekawostek na przykładzie własnych aut napisze że w Audi poprzez climatronic można w każdej chwili wykonać małą diagnostyke auta :ok: poznać aktualne parametry silnika i auta i jeszcze kilka innych bajerków :ok: dla przykładu podam termostat (bo Szary o tym np pisał powyżej więc dalej szukał przykładów nie będe) a więc mamy problem z temperaturami na liczniku czy np auto słabo grzeje to po przez ta mozliwość climatronica idzie bardzo szybko okreslić czy termostat siadł czy może czujnik temp itd itp bo wszystko nam się pięknie wyświetli bez rozbierania sprawdzania itd :bukiet: ot i cały bajer :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja z ciekawostek na przykładzie własnych aut napisze że w Audi poprzez climatronic można w każdej chwili wykonać małą diagnostyke auta

 

 

W fordzie można to samo zdiagnozować. Na wyświetlaczu wyświetlają się kody błędów. Tylko co one znaczą??? :ok::bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co one znaczą???

 

to trzeba znaleść rozpiski i wyjaśnienia :bukiet: ja np ściągłem wszystko z forum klubu a4 i sprawa jasna :ok: naprawde przydatna sprawa a bardzo mało osób o tym wie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fordzie można to samo zdiagnozować. Na wyświetlaczu wyświetlają się kody błędów. Tylko co one znaczą??? :ok::ok:

 

 

 

szary11 ,to dla Ciebie za te "sztuczki i kruczki" odnośnie zamontowania kompa w mondeo ,który śmiga do dziś :bukiet:

Tak mi się wydaje ,że ta ściagawka to jest to o czym rozmawiamy :

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=27246

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje ,że ta ściagawka to jest to o czym rozmawiamy :

 

Dokładnie to jest to :ok::ok:

 

no widzisz Szaraczku już coś ci Maras podrzucił

 

Człowiek sie grzebie na tym forum a i tak nie znajduje co trzeba :ok::bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tym że w MDO to jedynie można zdiagnozować sam układ klimatyzacji. Inne kody uzyskasz poprzez diagnostykę komputerową choćby popularnym ELM'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Radwanku w dużej części masz racje ale nie do końca :hop1: poprostu podoba mi się styl tych nowych audic a w dodatku ten powyżej jest fajnym miejskim hatchbackiem a ja takie bardzo lubie :ok: no i spalanko 2L/100km :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.