Skocz do zawartości

Ceny przyczep w PL


konrad_b

Rekomendowane odpowiedzi

ja jednak bym polecał cierpliwość przy szukaniu domku na kółkach.

 

Masz rację. Zatem mamy dwie szkoły - falenicką i otwocką. :ok: Zastanawiam się czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy wyszukanej i wyjeżdżonej przyczepy policzył całkowite koszty poszukiwań.

Byłaby to kolejna rzecz do wzięcia pod uwagę przy wyborze metody wejścia w posiadanie wymarzonej budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czasami pieniądze wydane na remonto pozwoliłyby dokonać zakupu budki w lepszym stanie.

Ale faktem jest, że tu na forum jest sporo osób, które odwaliły kawał roboty.

Konrad - szukaj cierpliwie na wszystkie możliwe sposoby.

Bierz pod uwagę, że do Holandii masz TYLKO 1500 km. Do Niemców - jeszcze bliżej.

A teraz jest dobry czas na szukanie przyczepki:

 

http://link.marktplaats.nl/290125716

 

[ Dodano: Sro 16 Gru, 2009 20:13 ]

Radecki - czy mam wliczać koszty posiadania internetu? :bukiet:

 

Zrobiłem blisko 4000 km + trochę żarcia (1500 x2 do NL + 1000 km po NL, ale również w poszukiwaniu przyczepy do przewozu koni dla kolegi).

 

Przyjmijmy, że we dwóch złożylismy się na paliwo. moje to 2500km po średnio (w jedną stronę bez a z powrotem z przyczepką) czyli 8 litrów dieselka/100km

co daje 8x25=200 litrów x 4,0 (średnia cena) = 800 zł.

 

Plus 100 na żarcie w Polsce kupione.

---------------------------------------------------------------------------

Czyli koszty maks 1000 zł.

 

Biorąc pod uwagę, że w Polsce niektórzy jeżdżą również po 1-2 tys km, aby obejrzeć przyczepkę na drugim końcu Polski, to chyba nie jest dużo.

 

koszt przyczepy + Koszty przerejestrowania.

 

Pobyt u kuzyna w NL - za darmo.

 

Radość z fajnego sprzętu i wycieczki - BEZCENNE! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden warunek - trzeba mieć czas, no i ewentualnie odpowiednie miejsce na remont.

 

To jest jeden z podstawowych przy podejmowaniu decyzji o zakupie budki. Ja byłem zmuszony szukać budki, która chociaż przez parę sezonów pozwoli mi na korzystanie i baaardzo drobne majsterkowanie. Niestety na takie remonty jak opisane w cytowanym przez Radeckiego wątku nie mam kompletnie czasu (nie wspominając o miejscu i umiejętnościach).

 

Zastanawiam się czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy wyszukanej i wyjeżdżonej przyczepy policzył całkowite koszty poszukiwań.

Trudno wycenić czas, łatwiej paliwo (u mnie było to coś ok. 4500 km po Polsce - jakieś 1300 zł) . Czas można potraktować jako naukę (o budowie przyczep - nauki techniczne, o sposobie rozumowania handlarzy przyczepami - nauka psychologii + nauki społeczne :ok::bukiet:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad nie wiem w jakim układzie i jakiej długości przyczepy szukasz ale ja proponuję Ci wejść na stronę:http://www.przyczepy-campingowe.bialystok.pl/ i obejrzeć przyczepy:

Chateau 395

Kip ks41

Tec 400

 

Ja tam kupiłem ostatnio przyczepkę i za każdym razem jak oglądałem swoją to oglądałem w/w i powiem tylko tyle, że na pierwszy rzut oka wyglądają naprawdę super.

Do końca roku jest promocja -1500 zł od cen podanych na stronie.

Sprzedawca ma też czujnik wilgotności więc można od razu "objechać" miejsca, które wydają się podejrzane.

Ja tak jak Michał mam już drugą przyczepę od nich i jestem zadowolony.

 

Jest jeszcze jeden plus: nasz kolega Michał (Szary11) jest z Białegostoku i może byłby tak uprzejmy i obejrzał dokładniej te przyczepki, jeśli by Cię któraś interesowała.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad nie wiem w jakim układzie i jakiej długości przyczepy szukasz ale ja proponuję Ci wejść na stronę:http://www.przyczepy-campingowe.bialystok.pl/

 

dzięki za propozycję, jest mały problem, do Białegostoku mam "kawałek"

więc przynajmniej na razie odpuszczam tak daleką wyprawę :ok:

choć przyczepki które pokazałeś wyglądają OK

 

jest kilka miejsc bliżej, które maja dobre opinie na forum - np kutno

hobby 420

jest też gość z Częstochowy który sprzedał 3-4 przyczepki hobby, ludziom z forum

i wszyscy byli zadowoleni ... teraz ma wystawione duże hobby ...

allegro

 

w wolnej chwili podjadę do bierunia i tam pooglądam, głównie dla praktyki ...

 

tak jak pisałem, nie mam ciśnienia, tyle że teraz jest chyba dobry okres na zakup

a może już był ?

 

a może uda się jak z autami?

oba kupiłem do 20km od domu, choć na początku wydawało się to niemożliwe :bukiet:

 

ps szukam przyczepki dla 2+2, do 1100kg, jak najkrótszej i cenie do ok 15kzł

najlepiej z łóżkiem piętrowym, a min dwoma spaniami

reszta to std, lodówka, ogrzewanie, wc ... raczej drewnopodobne wykończenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad - czyli szukaj Knausa 450! :ok:

 

może być i knaus ... nie mam jakiś preferencji markowych

choć np podobają mi się hobby :bukiet:

 

knaus w tych rocznikach ma często białe wykończenia mebli,

a wolał bym coś drewnopodobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma często białe wykończenia mebli,

a wolał bym coś drewnopodobne

To patrz, że ja pozwoliłem sprzedać rodzicom Niewiadkę.

Tam po przeróbkach, zrobionych przez poprzedniego właściciela, sama okleina i to mocno drewno podobna była :):(:(

Ale, tam musiał byś skołować sobie skądś podłogę, bo "wylatała była".

A i wiadro kleju, butaprenu bo podsufitka odłaziła, bo w ogóle jakaś taka złożona z miliona kawałków była.

Tak poza tymi drobnymi szczególikami, to rewelacja była.

Nawet specjalnie, pajączków na ścianach nie było. :):):(

 

Nie no, ale tak na poważnie to podzielam Twoje zdanie, ja też jakoś bardziej preferuję wykończenie wnętrza w kolorze drewno podobnym i z okleiną drewnopodobną.

ALE, KAŻDY MA WŁASNY GUST.

O GUSTACH SIĘ NIE DYSKUTUJE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam po przeróbkach, zrobionych przez poprzedniego właściciela, sama okleina i to mocno drewno podobna była :(:(:(

 

u mnie w niewiadce jest prawdziwe sosnowe drewno, a nie jakieś tam okleiny :)

7b7d7e74f00a71e4med.jpg

ec92b2513a71e8a0med.jpg

 

Nie no, ale tak na poważnie to podzielam Twoje zdanie, ja też jakoś bardziej preferuję wykończenie wnętrza w kolorze drewno podobnym i z okleiną drewnopodobną.

ALE, KAŻDY MA WŁASNY GUST.

O GUSTACH SIĘ NIE DYSKUTUJE!!!

:) najlepiej jak było by prawdziwe drewienko, nawet sosna - jak w mojej niewiadce

ale imitację też przyjmę :)

 

a poważniej, takie wnętrze jest dla mnie cieplejsze i bardziej przytulne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w niewiadce jest prawdziwe sosnowe drewno

Słuchaj, a nie pęcznieje Ci to od wilgoci?

Bo ładnie, to na pewno wygląda.

Wagowo to, z tego co trzymałem kiedyś takie w rękach, to nawet nie wiem, czy takie drzwiczki nie były by lżejsze od tych co ja mam oryginalnie.

Ale, ta wilgoć?!?

Chyba, że dobrze zaimpregnowałeś i położyłeś parę warstw lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, ta wilgoć?!?

Chyba, że dobrze zaimpregnowałeś i położyłeś parę warstw lakieru?

 

na razie, po jednym sezonie jest OK, zobaczymy jak po zimie

pomalowane ze 3x lakierem wodnym, tzn jakiś bezbarwny ekologiczny do drewna

tak jak pisałeś, wagowo zbliżone

 

dlaczego miało by pęcznieć ?

w domu też mam mebelki sosnowe i latem w deszczowe dni wilgoć jest spora

a w przyczepie cały stelarz jest drewniany ?

póki woda po nim nie leci, to jest OK :(

 

ps górą mam półki z dębu i już lata trzyma się dobrze ... tyle że strasznie ciężkie :(

(dolny prawy róg)

foto foto%20585.jpg

a na suficie korek :(

też mnie straszyli, że wilgoć mu zaszkodzi, a drugi rok jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezbarwny ekologiczny do drewna

To chyba na bazie wodnej, no to powiem Ci, że sam jestem tez ciekawy.

Te dawne lakiery śmierdziały niemożliwie, ale z tego co widzę to te nowe, chyba nie są tak trwałe i dobre jak tamte.

 

w przyczepie cały stelarz jest drewniany ?

No tak, ale przypuszczam, że stelaż impregnowany jest przy pomocy jakichś specjalnych soli, albo innych impregnatów np. tak jak się impregnuje więźby dachowe w budynkach.

 

górą mam półki z dębu i już lata trzyma się dobrze ... tyle że strasznie ciężkie

Wiesz z tego co słyszałem dąb jest chyba jednym z najtwardszych (jeśli nie najtwardszym) drzewem dostępnym w Polsce i nie sprowadzanym z jakichś odległych miejsc na Ziemi.

Dodatkowo wiem (z opowiadań), że najdroższy (jako materiał np.budowlany) jest tzw. dąb czarny, a jest to drewno leżakujące przez kilkadziesiąt lat w wodzie.

Wiem, że swego czasu, niektórzy takie drewno sprowadzali z Mazur.

Podobno jest ono straszliwieeeeeee twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, a nie pęcznieje Ci to od wilgoci?

Bo ładnie, to na pewno wygląda.

Drewno pęcznieje mniej niż np. płyta wiórowa.

To chyba na bazie wodnej, no to powiem Ci, że sam jestem tez ciekawy.

Te dawne lakiery śmierdziały niemożliwie, ale z tego co widzę to te nowe, chyba nie są tak trwałe i dobre jak tamte.

Chemoutwardzalne lakiery są dalej i dalej są lepsze od wodorozcieńczalnych. Znaczy jeśli chodzi o min. ścieralność, twardość. O ile na mebelki to aż takiego znaczenia nie ma, to na parkiety, podłogi - TYLKO śmierdziele.

Ale ja i tak - jeśli tylko można - czyli jest możliwość wywietrzenia - preferuję śmierdziele.

No tak, ale przypuszczam, że stelaż impregnowany jest przy pomocy jakichś specjalnych soli, albo innych impregnatów np. tak jak się impregnuje więźby dachowe w budynkach.
Pewnie tak, ale mebelki mają jednak lepszą wentylację i wilgoć im raczej mniej straszna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.