Skocz do zawartości

Promocje w sklepach - ciekawe oferty (bez dyskusji, suche oferty)


marek

Rekomendowane odpowiedzi

W Lidlu w przyszłym tygodniu (14-17,01) znowu będzie mikroprocesorowa ładowarka akumulatorów za niecałe 50 zeta.

 

O i za to cię kocham :piwko::piwko::ok::ok::ok:

Byle nie przegapić.

 

Ładowarka fajna ale jej max. prąd ładowania to zaledwie 3,8 A.

 

 

http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.20100114.p.elektroniczny_prostownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka fajna ale jej max. prąd ładowania to zaledwie 3,8 A.

 

No i w czym to przeszkadza? Z tego co wiem lepiej ładować akumulator prądem o niższym natężeniu .

 

[ Dodano: Czw 07 Sty, 2010 10:43 ]

ładowarka akumulatorów za niecałe 50 zeta.

 

Arturku nie za niecałe 50 tylko za 69 zł http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.20100114.p.elektroniczny_prostownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarkę tę użytkuję już od ponad roku. Zamontowałem ją w moim Dukato przebudowanym na kamperka; spisuje się znakomicie jako doładowywanie akumulatora (głównie pokładowego) podczas możliwości podłączenia się do sieci 230V. Po naładowaniu akumulatora wyłącza się.Jedyną jej wadą jest to, że nie załącza się automatycznie przy spadku napięcia akumulatora i wtedy trzeba ją włączyć "ręcznie". Zamontowałem obok niej również woltomierz i prostym przełącznikiem mogę zawsze mieć wskazanie stopnia naładowania zarówno akumulatora rozruchowego jak i pokładowego.

Polecam ten prostownik !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,8 to dobry prąd ładowania.

Wciągu 12 h naładujemy aku o poj. 45Ah

Wciągu 20 h naładujemy aku o poj. 76Ah

Przeważnie aku ładujemy całą noc , a dane aku mamy na co dzień w samochodach.

Ładując małym prądem przedłużamy żywotność aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w czym to przeszkadza? Z tego co wiem lepiej ładować akumulator prądem o niższym natężeniu .

 

Tak masz racje ,aku gdy jest ładowane mniejszym prądem o wiele dłużej nam posłuży :ok:

Bezpieczna granica ładowania aku to 10% jego pojemności ,kiedyś kupiłem bardzo fajny prostownik mirkroprocesorowy (automatyczny) o oznaczeniu 10A i po wnikliwym przeczytaniu załączonej ulotki wynikało ,że jego skuteczny prąd ładowania to 8A a szczytowy 10A.

Pisząc ,że ten w.w ma zaledwie 3,8A pomyślałem ile on ma tak naprawde.

A znając zasadę 10% to byłby on odpowiedni do takiego małego aku np.od malucha.A napewno też pomyślałem o swoich potrzebach w ładowaniu akumulatora ,którego używam w łódce do napedu silnika elektrycznego 100Ah.

 

[ Dodano: Czw 07 Sty, 2010 15:38 ]

[ Dodano: Czw 07 Sty, 2010 15:36 ]

Ładowarka fajna ale jej max. prąd ładowania to zaledwie 3,8 A.

 

 

O i za to cię kocham :piwko::piwko::ok::ok::ok:

 

Posłuchaj koleżanko, jeśli uważasz ,że mnie sprowokujesz do rozmowy z Tobą to się bardzo ale to bardzo mylisz.

Pomyliłaś forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam tego prostownika. Kupiony w Carrefour za 50 zł. Jak na razie używałem kilkakrotnie w celu podładowania aku do samochodu żony (niestety ostatnie mrozy ostatecznie zabiły aku).

W prostowniku bardzo podoba mi się funkcja umożliwiająca ładowanie również akumulatorków 6V (na przykład do zabawek napędzanych elektrycznie), ma funkcję ładowania w niskich temepraturach oraz możliwość renimacji akumulatorów. Na pewno dużym plusem jest też automatyuczne wyłączanie się tego urządzenia po zakończonym procesie ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja przyłączę się do pozytywnych opinii o tym prostowniku. Nabyłem jak był poprzednio w promocji w Lidlu. Profil "zimowy" również znakomicie nadaje się do ładowania aku. nie odłączając go od instalacji w samochodzie (napięcie nie przekracza 14,4V). Dodatkowo przy jego pomocy udało mi się zreanimować dwa padnięte aku. żelowe (75Ah), będą jak znalazł do przyczepki na przyszły sezon :piwko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak zdecydowanie, to może przedstaw jakieś argumenty :piwko:

Sam odłączam, ale ostatnio spotkałem się z opiniami, że nie trzeba.

 

Pewnie zależy od modelu samochodu.

W nowszych są czułe komputery , a prąd ładowania z prostownika nie jest stały tylko wyprostowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy od modelu samochodu.

W nowszych są czułe komputery , a prąd ładowania z prostownika nie jest stały tylko wyprostowany.

 

Ale masz duuuży bufor w postaci akumulatora, który w jakimś stopniu eliminuje tętnięnia. W każdym zasilaczu opartym na transformatorze i mostku gretza masz kondensator pełniący tę właśnie rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.