Skocz do zawartości

Wędkowanie w Sławie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ziomala z Kielc. Planujemy zamoczyc kijki w Sławie , na Zlocie . Zamierzam przyjechac deczko wczesniej t/j w środę przed majowym weekendem, przed Zlotem. Tak na sportowo ! Jak znam Okarynka to takze dopisze . Nasz wedkarski maniak i zarazem Komandor Zlotu Wirek ,bedzie tez wcześniej . Jak sie wszyscy zaczną zjeżdżać nie będzie już na wędkowanie czasu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zamierzam przyjechac deczko wczesniej t/j w środę przed majowym weekendem, przed Zlotem. Tak na sportowo ! Jak znam Okarynka to takze dopisze . Nasz wedkarski maniak i zarazem Komandor Zlotu Wirek ,bedzie tez wcześniej . Jak sie wszyscy zaczną zjeżdżać nie będzie już na wędkowanie czasu !

 

Oj nie mów , bo zrezygnuje z karawany Południowców na rzecz przyjazdu we wtorek. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ziomala z Kielc. Planujemy zamoczyc kijki w Sławie , na Zlocie . Zamierzam przyjechac deczko wczesniej t/j w środę przed majowym weekendem, przed Zlotem. Tak na sportowo ! Jak znam Okarynka to takze dopisze . Nasz wedkarski maniak i zarazem Komandor Zlotu Wirek ,bedzie tez wcześniej . Jak sie wszyscy zaczną zjeżdżać nie będzie już na wędkowanie czasu !

Rysiaczku postaram się wcześniej przybyć :ok::ok::ok::ok::bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytam ostatnie posty i chciałbym spytać, na co się nastawiacie w Sławie, jakie rybki. Nie byłem jeszcze w sławie i dlatego pytam, czego się można spodziewać. Też rozważam przyjazd wcześniej. Jeszcze jedno pytanko odnośnie samej organizacji, czy można postawić przyczepę nad wodą czy trzeba przenosić ekwipunek wędkarski. Może moje pytania są nie na miejscu, ale chciałbym coś więcej wiedzieć o tym miejscu i zwyczajach, jakie tam panują. A może macie jakieś fotki z nasiadówek nad tą wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rkdent, kemping od jeziora jest oddalony w zależności w które miejsce to od 0,5 km do 1 km .

Opłata za wędkowanie w ubiegłym roku za 3 dni wynosiła 50 zł , nie są to wody PZW, więc nawet karta wędkarska nie potrzebna. Zezwolenie na wędkowanie można wykupić w sklepie wędkarskim - dość blisko od kempingu

Jest to gospodarstwo rybackie i ponoć w tym jeziorze są wszystkie nam znane gatunki ryb, wymiary i okresy ochronne obowiązują podobnie ja w regulaminie PZW.

Ja będąc dwa razy na tym kempingu w latach 2008 i 2009 ( były to spotkania forumowiczów) , wędkowałem może z 3 godzinki i w tym czasie udało mi się złowić tylko drobnicę, która wróciła do wody, ale widziałem wędkarzy wracających z wędkowania z niezłym połowem ryby białej.

post-112101-imported-ed6c89bd-b6dd-4e29-94a3-ee65771f0a77_thumb.jpg

post-112101-imported-badbf616-ee91-49ce-a5c3-9698c2a78a08_thumb.jpg

post-112101-imported-036bc1fd-fc4a-473d-9903-3ebc6d0e8aad_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jezioro jest zrabowane, jak w niemal każdym PGR, ale zdarzają się okazy sandacza, okonia czy leszcza. Ale zawsze można dokupić w PGR świeżą rybkę np. tołpygę o wadze około 20kg. Na Sławskie raczej trzeba nastawiać się rekreacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te wasze zasiadki bardzie nastawione są na integracje niż na wędkowanie? oczywiście to nic złego. wielokrotnie zdarzyło mi się wyjechać na rybki i dopiero w drugim lub trzecim dniu wyjąć wędki. mam rozumieć że w grę wchodzi spining i lekka gruntóweczka. a czy łódeczkę można tam wynająć? czy mają silniczki czy trzeba zabrać swój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprzęt pływający do wędkowania , nie zgłębiałem tematu , więc nie odpowiem , ale pewnie jest taka możliwość , ale od kogo i za ile nie wiem , postaram się dowiedzieć , ale czy my musimy na zlocie złapać rybkę .

Tak jak pisałeś to raczej integracja, a rybkę można kupić :ok:.

Dwa razy byłem na zlotach w Sławie i dwa razy zabierałem wędki i dwa razy płaciłem za zezwolenie i brakowało czasu na moczenie kija :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, ale mówimy tu o wcześniejszym przyjeździe na zlot, i z tego co zrozumiałem to chyba umawiacie się na moczenie kija. no chyba że jest to zamknięta impreza :ok:

jechać taki kawał drogi i kijaszka nie zamoczyć to by było delikatnie mówiąc szkoda :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a świtem gdy jeszcze wszyscy śpią wypłynąć sobie łódeczką i pospiningować a na śniadanko kolegom rybkę usmażyć?

 

Oczywiście można :ok: Jak tylko coś będę wiedział na temat wypożyczenia sprzętu pływającego - dam znać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.