Skocz do zawartości

Skandynawia i wędkowanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czy był ktoś z przyczepą z nastawieniem nie na zwiedzanie i niewątpliwe uroki, lecz na osławionych skandynawskich okoniach i szczupakach.

Jeśli tak, to gdzie, kiedy i jakie wyniki?

 

Teraz kiedy mam już :bukiet::jump: z pewnością nie odpuszczę :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=2393&postdays=0&postorder=asc&start=975

i przeczytaj post forumowicza Jaro-Gosia .

sam prom do Szwecji to okolo 2000zl za zestaw w dwie strony, kemping to ok 80zl doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak w temacie, czy był ktoś z przyczepą z nastawieniem nie na zwiedzanie i niewątpliwe uroki, lecz na osławionych skandynawskich okoniach i szczupakach.

Jeśli tak, to gdzie, kiedy i jakie wyniki?

 

Teraz kiedy mam już :jump::ok: z pewnością nie odpuszczę :hehe:

 

NIe jestem wędkarzem ale wierzyłem ze w raju wędkarzy nawet leszczowi się uda

Niestety jadąc dookoła skandyawni - Finaladia, Norawegi, Szwecja przez 3 miesiące i łowiąc

na każdym postoju pierwsza i ostatnia rybę złowiłem w morzu Barensa.

 

Rozmawiałem i obserwowałem innych którzy przyjęchali tam tylko wędkować

i niestety jak dla mnie to łowili zdecydowania z rzadko.

 

Tak więc odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc odradzam.

 

A ja polecam. Wędkarz ze mnie żaden ale każda wizyta nad jeziorem kończyła się wyciągnięciem szczupaka :hehe:

Polecam północne rejony Szwecji. Cisza, spokój i można biwakować za free (dotyczy całej Szwecji).

Nad jeziorami bardzo często przygotowane są miejsca postoju z grillem i przygotowanym drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc odradzam.

 

A ja polecam. Wędkarz ze mnie żaden ale każda wizyta nad jeziorem kończyła się wyciągnięciem szczupaka :hehe:

Polecam północne rejony Szwecji. Cisza, spokój i można biwakować za free (dotyczy całej Szwecji).

Nad jeziorami bardzo często przygotowane są miejsca postoju z grillem i przygotowanym drewnem.

 

farciaż :jump:

tylko pozazdrościć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na zachodnim wybrzeżu od Lofotów w dół łowiłem z brzegu i przeważnie coś wyciągałem, nawet makrele , rdzawiec ten ma wielkie oczy, a dorsze i czerniaki brały na ślimaki ze skał, jeżeli są ślimaki na skałach to są i ryby, w połowie trasy atlantyckiej widzieliśmy nawet delfiny.

post-4799-0-69618300-1314517892_thumb.jpg

post-4799-0-92911800-1314517938_thumb.jpg

Edytowane przez 49_kazik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na zachodnim wybrzeżu od Lofotów w dół łowiłem z brzegu i przeważnie coś wyciągałem, nawet makrele , rdzawiec ten ma wielkie oczy, a dorsze i czerniaki brały na ślimaki ze skał, jeżeli są ślimaki na skałach to są i ryby, w połowie trasy atlantyckiej widzieliśmy nawet delfiny.

 

 

http://www.wedkarstwownorwegii.pl/

jest to polska baza

byl tam kol-darboch z camperteam

 

oczywiscie jest relacja i rybki niczego sobie

 

opisane jest to w dziale--na poboczu kolo-wedkarsko-lowieckie

 

w 2012 chce sie tam wybrac (skandynawia)takie mam plany a jak wyjdzie to zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietrek...Skandynawia to wymarzone miejsce do łowienia ryb.Jeśli chodzi o Szwecję to dziewicze jeziorka czekają na Ciebie w każdym miejscu...możesz sobie wybrać miejsce i łowić do woli :ok: Zezwolenia nie są potrzebne na duże jeziora...na te mniejsze jeśli już to wykupuje się pozwolenie jedno, dwu lub kilkudniowe.

Norwegia to osobny temat...do zeszłego roku łowiłem praktycznie tylko z brzegu bo nie miałem innych możliwości...wyniki to nieduże 2-3 kilogramowe dorsze i troche mniejsze seje...ciekawe miejsca do takiego łowienia to Droga Atlantycka, Saltstraumen.

Ten rok był przełomowy ale już tyle napisałem na ten temat na CamperForum Polska Baza Wędkarska na Lofotach na wyspie STORE MOLLA ...zapraszam do lektury i jeśli będą pytania na tematy wędkarskie lub skandynawskie to chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.11.2011 o 10:37, darboch napisał:

Norwegia to osobny temat...do zeszłego roku łowiłem praktycznie tylko z brzegu bo nie miałem innych możliwości...wyniki to nieduże 2-3 kilogramowe dorsze i troche mniejsze seje...ciekawe miejsca do takiego łowienia to Droga Atlantycka, Saltstraumen.

Dokładnie tak jak mówisz. Z brzegu raczej małe sztuki, okolice Stavanger, Haugesun czy Bergen z brzegu na nic dużego nie można liczyć, ale czym wyżej w stronę Alesund, Kristiansund i wyżej jest o wiele lepiej. Polecam wynająć łódkę na ryby. Jest wielu norwegów, wypływają na ryby własnymi łódkami i można się z nimi zabrać. W czerwcu tego roku w okolicach Stavanger płaciłem 150 NOK za kilka godzin. Z łódki można złowić duże łososie, rdzawce, dorsze i makrele nie do przejedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wiem, że odkopuję stary temat, ale może ktoś będzie wiedział jak wygląda z wędkowaniem w Finlandii? Planuję objazdówkę po tym kraju i chciałbym czasem zarzucić wędkę nad jakimś jeziorkiem po drodze. Czy to legalne w tym kraju? Potrzebne są jakieś zezwolenia żeby rekreacyjnie łowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.05.2021 o 23:38, michalnap napisał:

Wiem, że odkopuję stary temat, ale może ktoś będzie wiedział jak wygląda z wędkowaniem w Finlandii? Planuję objazdówkę po tym kraju i chciałbym czasem zarzucić wędkę nad jakimś jeziorkiem po drodze. Czy to legalne w tym kraju? Potrzebne są jakieś zezwolenia żeby rekreacyjnie łowić?

Witaj,

z tego co się orientuję to jak łowisz na spławki z brzegu na jedną wędkę na morzu czy jeziorze, to nie musisz mieć żadnych pozwoleń. Jak chcesz łowić z łódki na spining, metodą trollingową,  lub na rzekach to już musisz mieć pozwolenie. Tutaj masz więcej informacji https://www.eraluvat.fi/en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.