Skocz do zawartości

jakie upawnienia do ciągnięcia przyczepy za granicą kraju?


EwaMarek

Rekomendowane odpowiedzi

te kamizelki u nas nie są wymagane

a dla własnego bezpieczeństwa ,coś co nie jest wymagana mam na stanie komplet ,ile miejsc tyle kamizelek.Sam się denerwuję jak ktoś naprawia pojazd na poboczu ledwo widoczny.W takiej kamizelce jesteśmy widoczni z dużej odległości i widzący nas kierowco ma czas na reakcje.Nasze zdrowie i życie na pewno jest więcej warte niż tych parę zł ,dla tego nie żałujcie na własne bezpieczeństwo :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyśmy mieli rząd z cochones, to żaden Słowak, Czech, Niemiec, czy inny "odwieczny przyjaciel", nie startowałby z byka do naszych turystów, w obawie o retorsje.

Kultura wymaga, by gościa traktować szarmancko, a nie jak burak.

Sam przepuszczam, czy ułatwiam manewry kierowcom z obcą rejestracją z Polski, czy z zagranicy, bo wiem, że są zestresowani, szukają oznakowań, mogą robić błędy i biorę na to poprawkę.

Zgadzam się, że kamizelki podnoszą bezpieczeństwo i sam ją posiadam ale nie można "udawać, że deszcz pada" jak nas gdziekolwiek szykanują.

Trzeba budować energetykę jądrową, by przy okazji skręcić parę atomówek i wszyscy będą się do nas miło uśmiechali, tylko trzeba mieć cochones.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to takze niestety wina nas samych, czyli duszy niewolnika, bo zamiast sie postawic, miec telefon do konsulatu, przyszykowane papiery unijne w jezyku tych co nas chca wziac do niewoli

oraz kategorycznie ODMAWIAC przyjecia mandatu a w skrajnych sytuacjach wreczac kluczyki do auta i prosze bardzo - jedzcie do komendanta i tam to zalatwimy - to niestety polska dusza niewolnika bierze gore i potulnie sluchamy jak burak sie wydziera na nas, za granica potrafimy tez pracowac za polowe stawki i spieprzyc kazdy rynek, to myslisz, ze maja nas za co szanowac?

 

No nic, ODWAGI!!!

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackuI, jest sposób na nękanie caravaningowców : założyć jarmułkę.

Założę się, o 1 szekela, że gnojki wymiękną, a jak nie, to podniesie się kwik ze wszystkich stron świata, że "biją naszych"!

Piszę zupełnie serio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptaku, co do tych nieszczęsnych kamizelek, to przyznam Ci rację w zakresie 1 koszulki na samochód. Nie wdaję się tutaj w dywagacje dlaczego... Ale już nawet nie chodzi o to, czy ma ich być 1, 2, 5 ale o to, że u nas nie są wymagane, a my się musimy podporządkować obcym wymaganiom. Jeśli u nas będą wymagane - ok, muszę mieć, ale skoro nie są, to jesteśmy ewidentnie szykanowani. I tu przyznam rację koledze adamkwiatek - niestety jesteśmy rolowani przez naszych przedstawicieli. Nikomu nie chce się bronić naszych obywateli i nikt nie stanie w naszej obronie za granicą. Dlatego też poddajemy się i nie dyskutujemy z obcymi gliniarzami. Przed wyjazdem szukamy, czego mogą od nas wymagać i uzupełniamy wyposażenie w samochodzie. A powinniśmy po prostu skompletować, co u nas potrzebne i jechać. Jak zatrzyma nas gliniarz - wyjaśniamy, że u nas nie wymagane. Jak ma wątpliwości - niech spyta swoich przełożonych. Jak zatrzyma nam prawko, to nasz konsul postawi całą ich policję na głowie i oddadzą nam prawko z przeprosinami. Wtedy nie będzie takich problemów. Ale niestety nie w naszych realiach.

 

Dobra, ponarzekałem. Teraz czas wracać do realiów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jesteśmy ewidentnie szykanowani

nawet jeżeli jest to w naszym interesie ?chodzi o bezpieczeństwo.Jak widzę wieczorem rowerzystę jadącego w kamizelce ( nie jest obowiązkowa )to aż się chce pogratulować zdrowego rozsądku takiemu rowerzyście a nie pukać się w głowę ,że jedzie jakiś głupek w kamizelce odblaskowej .Zacznijmy przejmować to co dobre nawet od wrogów ,uczmy się na ich błędach a nie wszystkim stawiać kontrę i w każdym wypadku być na nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie jak Ci Slowak sprawdzi zarowki i nie bedziesz mial takiej malutkiej do zegarow w zapasie, i nie to zebym kontre stawial, nie, chodzi o przestrzeganie prawa i popieram jednak Michala - nie musimy miec, koniec kropka, jak bedzie problem z glupimi psami - ROBIMY DYM. :bzik:

Tylko badzmy do niego przygotowani...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla własnego bezpieczeństwa ,coś co nie jest wymagana mam na stanie komplet ,ile miejsc tyle kamizelek

 

a w takich Włoszech czy Austrii w aucie powinno być tyle kamizelek ile osób podróżuje w danym momencie autem, jeśli auto zepsuje się na drodze, wszyscy muszą opuścić auto w kamizelkach w bezpieczne miejsce poza pasem drogowym - na pobocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam w obu autach koszulki. Dostałem swego czasu. Zresztą - dość często można je dostać jako gratis na Stacjach Kontroli Pojazdów :bzik:

 

Ja mam inne pytanie. Może OT, albo było.

Czy przyczepa kempingowa powinna mieć

- gaśnicę,

- trójkąt odblaskowy.

Powiem szczerze - nie wiem, ale na zdrowy polski rozum wydaje mi się, że tak. Czy znacie podstawę prawną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk, na każdy pojazd w zespole pojazdów jakim jest auto ciągnące przyczepe ( kempingową lub tez inną, np. towarową ) musi być jeden trójkąt ostrzegawczy - ze znakiem homologacji ! czyli łącznie dwa na zespół pojazdów. Reguluje to rozporządzenie ministra infrastruktury z 31 grudnia 2002 r. ( o ile nie ma obecnie nowszego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładniej: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia z dnia 31 grudnia 2002 r. ( Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 32 poz. 262 ) o ile na dzień dzisiejszy nie ma nowszego, bo w latach 2004 i 2008 byly inne nowele tegoż rozporządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
dowiedziałem się niedawno, że w Niemczech zmieniają się przepisy i prawo jazdy

 

czy to prawda?

 

że nie mogę ciągnąc przyczepy 2 osiowej na B+E???? lub pow 3,5 t zestaw!!!!!!

 

to jakas bzdura... bo ja nic nie slyszalem zeby cos planowali zmieniac, a tak nawiasem piszac to w niemczech zawsze bylo tak ze na "B" mozna bylo jezdzic LKW czy PKW bodajze do 7,5 tony pod warunkiem ze nie jest to jezdzenie zawodowe a w prywatnych celach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.