Skocz do zawartości

zasłonki w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Rzecz polega na tym, że "diabeł tkwi w szczegółach". Nie chodzi wyłącznie o to, żeby zaczepić zasłonki do ściany ale również o to, żeby wyglądało to dobrze (w ocenie posiadacza tych zasłon). Szyny plastikowe, które mam w swojej Abbey doskonale zdają egzamin i takie rozwiązanie chcę utrzymać. Kupiłem angielską przyczepę właśnie ze względu na wygląd. Wnętrza Dethlefsów, Adrii i innych Burstnerow kompletnie nie podobały mi się. To sprawa indywidualna i nie podlega dyskusji. Każdy przecież ma inny gust i całe szczęście. Inaczej mielibyśmy identyczne domy, ubrania, samochody i nasze przyczepy też byłyby identyczne.

 

Podsumowując: chciałbym podyskutować SKĄD WZIĄĆ elementy do naprawy/odbudowy tego mocowania, które mam a nie NA CO PRZEROBIĆ posiadany system.

Jestem pewien, że innym też przyda się taka wiedza, w końcu (jak sądzę) nie tylko Abbey ma suwaki do zasłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Jestem tu nowy ale chyba mogę Ci pomoc. Też posiadam anglika i właśnie przerabiam temat zasłon Znalazłem taką firme ktora zajmuje sie zasłonami do kempingow http://www.cbscc.co.uk/caravan_and_boat/contact.html Dodatkowo jak masz kogoś bliskiego w UK to polecam pierwszy lepszy market np B&Q i tam mają spory wybór plastikowych szyn i tego typu drobiazgów Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

 

Jeśli myślimy o tym samym, to tych plastikowych szyn nie kupi się. Są one wykonywane specjalnie dla tej firmy. Ale brak mi pewności czy o tej samej szynie mówimy :niewiem:. Ja mówie o tej którą umieszcza się w plastikowej podstawie szafek.

Jeśli to te to są dwie opcje: zwrócenie sie do producenta czyli firmy Swift Group

http://www.swiftleisure.co.uk/ lub poszukanie po szrotach. Te same szyny stosuje sie we wszystkich produktach tej firmy czyli przyczepach Swift, Sprite i Sterling. ( Pomimo tego, że firma Swift zaprzestała produkcji przyczep marki Abbey bez problemu pomogą w rozwiązaniu problemu) Jak napiszesz, że potrzebujesz curtain track do front side locker i podasz długość to bez problemu Ci to wyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to te to są dwie opcje: zwrócenie sie do producenta czyli firmy Swift Group

http://www.swiftleisure.co.uk/ lub poszukanie po szrotach. Te same szyny stosuje sie we wszystkich produktach tej firmy czyli przyczepach Swift, Sprite i Sterling.

 

Sawek ja nie wiem czy moj Abbey to to samo co ABI z firmy Swift. Ja mam przyczepkę z 84r. i zrobiła ją firma Cosalt. Być może potem kupił ich Swift. Aż taki biegły w tych przyczepach nie jestem. Dzwoniłem do firmy, którą podał mi Bambosz99 - dzięki za namiar. Prawdopodobnie uda się podpasować coś z ich produkcji. Swoją drogą może warto zadzwonić do Swift'a również. W każdym razie w CBSCC są w stanie wyprodukować nowe zasłonki lub dostarczyć komplet części, żeby taką zasłonkę zmajstrować samemu. Mam na myśli taśmę, uchwyty i szynę. Prawdopodobnie będzie inna niż oryginalna, ale za to nowa i możliwa do dokupienia.

Pracuję więc nad zadaniem, jak coś wreszcie się z tego urodzi - dam znać na forum, żeby inni mieli łatwiej.

Market B&Q też jest być może dobrą opcją (dzięki za namiar, bo nie znam nazw brytyjskich sklepów). Nie mam nikogo bliskiego w UK, ale przy dobrym trafieniu w bilety Ryanair można polecieć za 30zł w 2 strony, więc może to też jest opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nie wiem :banan:, tzn. wiem ale postaram się jaśniej przedstawić sytuacje :jump:. ABI nie ma nic wspólnego ze Swiftem. Oki więc zaczynam :)

Już to kiedyś w jakimś poście pisałem. Było dwóch kolesi, którzy zalożyli firmę Swift i ponieważ dobrze im szło z czasem wykupowali inne pobliskie firmy robiące w tej samej branży. Dlatego też obecnie Swift jest też właścicielem marek Abbey, Sterling, Bessacarr, Autocruise itd.. Generalnie jeśli chodzi o przyczepy kempingowe, to każda marka używa tych samych rozkładów mebli, różnice są tylko w kolorystyce, odcieniach materiałów użytych do produkcji oraz innych detali takich jak klamki itd... Problem polega na tym, że nie jestem pewien, w którym roku Swift przejął Abbey. Na bank posiada tą marke dłużej niż 10 lat. Co do firmy Cosalt to jeśli jesteś pewien, że to ta firma zrobiła twoją przyczepę, no to jest problem. Firma ta prawie zbankrutowała w zeszłym roku, słyszłem że ostatnio coś tam wskrzeszają ale o ile mi wiadomo to od kilku lat oni zajmowali się tylko budowa domków letniskowych. Jakbyś załączył zdjęcie tej szyny to jestem wstanie Ci powiedzieć czy w Swifcie Ci pomogą.

 

Jeszcze jedno... na stronie internetowej Swifta nie znajdziesz Abbey dlatego ze podczas kryzysu zawiesili produkcję tej marki ze względu na małą sprzedaż i wysokie koszta magazynowania materiałów używanych do produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sawek za wyjaśnienia. Za bardzo nie odróżniam tych przyczep od siebie bo dopiero wdrażam się w temat. To moja pierwsza budka. Sprawdziłem w necie i faktycznie Swift robił przyczepy Abbey, ale nowsze modele. Sądzę więc, że przejęli tę markę od Cosalt'a w połowie lat 90. Moja 415GT powstała w 1984 roku, więc pewnie z częściami nie będę miał łatwo. Zrobił ją na pewno Cosalt, bo tak głosi tabliczka znamionowa.

Zdjęcia szyn zrobię, ale na spokojnie, jak zrobi się cieplej. Teraz za bardzo nie mam dostępu do przyczepy. Stoi opatulona na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam na zbyci komplet pięciu plastikowych szyn do przyczepy angielskiej (ale chyba nie tylko) 1x175cm(uszkodzona), 1x125cm, 2x100cm i 1x95cm (wymiary przybliżone) Są używane ale kompletne (wszystkie żabki) Zainteresowane osoby proszę o kontakt na priwa.

Jeśli ktoś uzna że ten post nie powinien się znaleźć w tym miejscu to proszę o przeniesienie w bardziej odpowiednie. Przepraszam :ok:

post-128561-imported-4ecb84d7-fada-4b91-969d-ea1cf3fb295f_thumb.jpg

post-128561-imported-7d0b1843-a7ad-4af7-a841-695f3f986117_thumb.jpg

post-128561-imported-424130af-a4eb-45d0-a474-0fb102ddfec2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

 

Cytat

 

Witam wszystkich, składam sobie mikro kampera i mam mały problem. Nabyłem zabudowę z innego auta i przy okazji zdemontowałem firanki, niestety szyn nie mogłem odkleić (odrywały się z uszczelką szyby tak klej trzymał ) i poszukuję takowych. Malutka plastikowa rynienka z metra cięta na kulki wszyte w materiał. Mam fotki, może ktoś wie gdzie takie coś dostać, znalazłem na ebayu uk chyba coś takiego ale w PL nie widzę. A może macie kogoś tam kto od czasu do czasu jakieś pierdoły przywozi do PL i można coś takiego zamówić? W najgorszym razie spróbuje pokombinować z profilem pod neon taśmę led. Wstawię fotki to może ktoś coś skojarzy ten mini karnisz. W UK nazywa się to chyba SWISH VISA PLASTIC CARAVAN MOTORHOME CURTAIN RAIL TRACK GUIDE , nie jest to drogie i mogło by być nawet droższe  ale przesyłka to jakiś kosmos  https://www.ebay.pl/itm/333596987279?hash=item4dabee0f8f:g:nJsAAOSwmgJY5PZN  . Jak nie dostanę nigdzie to myślę nad tym, trochę podgrzać i może by było ok.  Link do Profil PCV do NEON flex LED taśma wąż 8x16  https://allegro.pl/oferta/profil-pcv-do-neon-flex-led-tasma-waz-8x16-7852185720  .  Pozdrawiam.

 

 

IMG_20220419_203231.jpg

IMG_20220419_203236.jpg

IMG_20220420_215028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.