Skocz do zawartości

zasłonki w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

W przerwie walki z dachem mojej Abbey (zima wymusiła przerwę) zająłem się tematem zasłonek. Okazało się, że to wcale nie jest oczywista sprawa. Otóż zasłonki zamocowane są na plastikowych listwach, w których poruszają się suwaki przyszyte do zasłonek. Chcąc wymienić zasłony na nowe musiałbym gdzieś kupić taki zestaw (szyna plus suwaki). Czy ktos ma pojęcie GDZIE to mogę kupić? Poza przyczepą mam nowy nabytek, Chevy Van G-20, w którym również planuję wymienić zasłonki, zwłaszcza, że połowy brakuje. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły i doświadczenie z zasłonami do kamperów lub przyczep - zamieniam się w słuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Tobie o takie uchwyty do zaslon chodzi ?

Nie. U mnie problem jest taki:

Kupiłem Vana G-20, którego używał i zajeździł rolnik. Wewnątrz były zasłonki zamocowane na plastikowej listwie w kształcie C. W listwie przesywały się swoiste "żabki", ale były one przyszyte do firanek razem z plastikową taśmą. Na 2 oknach brakuje zasłonek i listew.

Dodatkowo w przyczepie Abbey mam bardzo podobny system, a planuję tam wymienić zasłonki, bo sa kompletnie spłowiałe. Szukam więc:

Sklepu, gdzie mogę kupić szyny (plastikowe) do zasłonek + systemowe żabki razem z plastikową taśmą.

Przejrzałem fora ale o szynach nigdzie ani słowa. Może ktoś już ten temat zgłębiał? Chętnie dowiem się gdzie tego (lub czegoś w zamian) szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOże łatwiej wymienić szyny na standardowe?

Tu masz różne żabki:

http://allegro.pl/item815412321_zabki_do_zaslonek_przyczepy_kempingowe_30_szt.html

 

Oczywiście, że jest to rozwiązanie. Żabki wiem, gdzie kupić, oglądałem sporo rozwiązań w marketach, ale gdzie kupić plastikowe szyny? Metalowe z marketu nie nadają się, bo powierzchnia kampera nie jest płaska i nie da się szyn sensownie wygiąć. Poza tym, te metalowe są za duże. Standardowe (domowe) plastikowe tym bardziej są za wielkie. Te od przyczep i kamperów sa malutkie (wąskie i płytkie), poza tym elastyczne. Stąd mój post na forum. Może ktoś już przerabiał taki temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mój sposób na zasłonki w samochodzie:

1. Przyklejam czarne rzepy do gumowej uszczelki okna od środka.

2. Przyklejam i przyszywam zszywaczem do papieru rzepy do zasłonki wyciętej na wymiar szyby.

3. Montuję zasłonkę na docisk rzepa

 

Zasłonki mogą być termoizolacyjne, pokryte aluminium, z wyciętej plandeki w kolorze czarnym itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób prosty, ale ma poważną wadę. Zasłonki są nieprzesuwne. Moja koncepcja opiera się o zachowanie oryginalnego sposobu. Zasłonki są z marszczonego weluru/aksamitu (nie znam się na tkaninach). Wygląda to schludnie i elegancko. Chciałbym zachować konepcję ale wymienić mechanizm.

Dzwoniłem do Kena.pl. Trochę nie wiedzieli o co chodzi ale w końcu stanęło, że jadą teraz na jakieś targi to może coś znajdą i przywiozą. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okiennicę, wykonaną z blachy aluminiowej na stelażu usztywniającym z profili alu.

Zawiasy są nad oknem, a okiennica tworzy daszek, co zapobiega bezpośredniemu nagrzewaniu się wnętrza od promieni słonecznych i stanowi po zamknięciu na łańcuch iluzoryczne zabezpieczenie okna.

Powiem Wam chłopaki, że gdybyśmy otworzyli fabrykę przyczep, z naszymi przemyśleniami to posłalibyśmy producentów na szczaw :brawo:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko,

 

Żabki to pikuś. Jakieś podobne sie zawsze dobierze.... Ale listew nie można nigdzie kupić i to jest ból. Mam nowy nabytek, w którym te listwy są połamane i niekompletne. Dlatego szukam nowych.

A ty u siebie przeszywałeś te tasiemki z żabkami czy zostawiłeś stare zasłonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzak, czy nie można napisać do producenta przyczepy i producenta auta, kto prowadzi sprzedaż wyposażenia do ich produktów? W przypadku mojej przyczepy nie ma problemu z zakupem bezpośrednio u producenta elementów do kilkunastoletnich przyczep. Może Angole też tak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.