Skocz do zawartości

francja 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Troche wspomnien:

bylismy w okresie 01.07 -28.07 -trasa pokrótce niemcy atrakcje pod berlinem tropical islands, muz techniki, francja strasburg linia maginota verdun paryz disnayland , wyskok do belgia, luksemburg, norrmandia, sant nazare atlantyk carcassone ,andora i wyskok do hiszpanii m.srodziemne avinion - potem byl bunt młodzieży na pokładzie i powrót przez szwajcarie- w planach był powrót przez włochy - ale chyba przesadzilismy z planowaniem - noclegi tak po drodze na autostradach -bezpiecznie i sporadycznie we francji przy campingach jak nie zdazylismy dojechac do ich zamkniecia, prawie nie spotykalismy Polaków -tylko 2 razy:(

klime montowalem sam- wstawilem w szafke - przydatna byla tylko 2 dni

byl to moj pierwszy dlugi wyjazd i dzieki forum nie bylem zaskoczony niczym

 

moze na poczatek o przygotowaniu przyczepy

1. na dzien dobry walnąłem wielkiego babola którego teraz nie żałuję - czy li zorientowałem sie ze po zakupie przyczepy + dmc auta mam 3640 - co znaczy ze musze miec b+e - byl to dla mnie szok -tymbardziej ze do polowy czerca pracowalem za granica a wyjazd byl planowany na koniec czerwca - ale udalo sie w trakcie dwoch przyjazdow kilkudniowych do Polski zrobiłem kurs i zdalem egzami na b+e - bez żadnych wspomagaczy:)))))) bardzo przydaly sie umiejetnosci zawracania takim zestawem tam gdzie trzeba a nie tylko na stacjach paliwowych :)

2. przygotowując przyczepę do wyjazdu do generalnie francji byłem pewien że potrzebuję agregat, który kupiłem - nic bardziej mylnego -

3. przyczepa w dobrym stanie jednak zmiana szczek byla wskazana

4. montaz klimy - wybralem najprostrzy wariant stojący klimatyzator zabierający połowę miejsca w szafie -przecież i tak w lato nie potrzebujemy kurtek

5. sejf, na klucze i dokumenty /schowany i przymocowany na stale/ w czasie buszowania po plaży itp - aby nie dziwgać wszsytkiego ze sobą - ze sobą klucz od przyczepy i pilot os alarmu - oczywiscie tylko gdy przyczepa stala na campingach

6 alarm - wierzcie mi drze się strasznie głośno brrrrrrrrrrr - w mojej ocenie odstraszy każdego

7.zamykanie od środka - nie na klucz tylko tylko fizycznie na zasówę aby nikt nie wszedł w czasie snu

8 patrząc jednak na przyczepy we francji wydaje mi się ze te wszstkie środki były mocno przesadzone - nasza przsyczepka była jedną ze skronmiejszych - ale nam to wcale nie przeszkadzało

9. troche innych drobiazgów -jak czujnik dymu - czadu - na komary...

10 .zabraliśmy ze sobą polską wode mineralną mleko i troche zamrożonego miesa na posilki - juz zrobionego - jakies slodycze dla dzieci

11. plan opracowywalem kilka miesiecy analizujac paskala i szukajac w internecie miejsc ktore nas interesowaly -potem wprowadzalem to recznie do gps - okolo 400 roznych punktów -zabytki muzea campingi itp - jazda pozniej byla jak bajka wlaczas na gps putk nr 1.1.1 - patrzyssz w przewodniku i na mapie co to - i jazda )))))))))) - i tak cały czas - oczywiscie wprowadzalismy zmiany na bieząco zależnie od sytuacji

trasa:

1/najgorsze drogi do granicy -do szczegina straciliśmy połowe szkła - na polskich drogach -wypadły z szafki szklanki i talerze- kłania sie brak doswiadczenia w pakowaniu hihihihih

2. ceny paliw jak na nasze warunki kosmos - tanio bylo tylko w luksemburgi i andorze - mniej wiecej jak u nas - reszta ponad 1 euro za litr diesla - rekord 1.2 euro w niemcech

3. w niemczech noclegi na parkingach przy autostradzie - czysto milo i bezpiecznie -w nocy jezdzi policja i patrzy - trzeba tylko pilnowac sie zeby nie stanąc na miejscu dla niepelnosprawnych - raz stalem kawalkiem przyczepy i pozniej zastanawialem sie czy cos przyjdzie, nic nie przyszlo

4. unikac parkingów przy dużych miastach - sa całe osiedla przyczep z mieszkancami stalymi - nie wygląda to dobrze....

5 francja w wiekszosci campingi lub jak nie zdazylismy chodniki przy wjezdzie do nich - dwa razy - róznica właściwie zadna - tylko nie placisz -z prysznica korzystalismy normalnie - tylko pradu nie ma )))

6.przelotowa predkosc ok 70-80 spalanie ok 11-12 l 100 diesla czyli nie tak zle - tylko silnik 170 km - kilometrów ok 6000

7.problem z parkingowaniem wlasciwie wszedzie - a to za wysoki a to za dlugi -najlepsza opcja zmienac camping co okolo 200-300 km i zwiedzac co warte bez przyczepki - lub na rowerach - mielismy 3 na dachu

8. nawet podjazd do woelu supermarketów był problemem - pozniej nauczylismy sie wjezdzac na najdalej oddalone miejsce na parkingu i stac na 2-3 miejscach bo tyle zestaw ma...

9. ustarek po drodze brak za wyjatkiem agregatu , ktory przez swoja wage oberwal czesc podlogi w przednim schowku - naprawione po powrocie

10 ceny campingow od 20 euro do 44 na centrum paryza - ale poniewaz caly paryz zjezdzilismy przez 5 dni na rowerach oplacalo sie

11. wielka frajda z takiej podrozy - jak fajne miejsce to zostawalismy dluzej

12 nigdzie nie rezerwowalismy campingow - ale po 28.07 jak francja rusza na urpol to trzeba uciekac jak najpredziej wszystko zawalone - wracajac widzielismy na autostradzie kilka 20 km korków aut które jechaly nad morze - w tym wiele przyczep i camperów - byl to najwyzszy czas na powrot

13 moze tyle na razie jak jakies pytania to sluze - uwazam ze wlasnie dzieki temu forum udalo sie sie przygorowac moja podróz bezawaryjnie stąd czuję sie zobowiazany dzieki wielkie pomysłodawcom i organizatorom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

 

[ Dodano: Sob 05 Gru, 2009 13:50 ]

kilka zdjec

 


linia maginota

post-110811-imported-a2414926-8016-4467-8a04-26b5db35dc23_thumb.jpg

 

plaza normandii

post-110811-imported-dd6c1c2d-f7cf-4380-8bd5-9629befc0191_thumb.jpg

 

góry Andory

post-110811-imported-e8c6fc5e-0dcc-4e7b-9b01-eb9723399489_thumb.jpg

 

disneyland pokaz ogni

post-110811-imported-e72e889d-3ce5-46ec-b4aa-a56c12d1ef6a_thumb.jpg

 

avinion

post-110811-imported-8aca6661-2191-4c4e-ae19-fd0d4978a4fd_thumb.jpg

 

ciekawostka

post-110811-imported-a39cea4e-5bab-4744-a40c-f358e898b361_thumb.jpg

 

carcassone

post-110811-imported-526004f8-905a-4870-95cc-733c22cc0761_thumb.jpg

 

saint mikael

post-110811-imported-aaf7a124-18a1-432c-ac05-238eddfdd195_thumb.jpg

 

VERDUN

post-110811-imported-8c59b149-45f5-4493-b836-eef5f80f6be8_thumb.jpg

 

poczatek

post-110811-imported-63a46643-7df7-427d-956f-3d7cbca0b96a_thumb.jpg

 

tropical islands

post-110811-imported-13a00381-8d7c-449d-9fdd-f2bb5e016378_thumb.jpg

 

muzeum techniki niemcy

post-110811-imported-9eccbc66-2b32-4ac7-89a6-09900713b459_thumb.jpg

 

parlament UE

post-110811-imported-b2555bce-2bae-420d-91cd-7cc54864dccb_thumb.jpg

 

:)

post-110811-imported-a763c46c-eb5a-4a8e-80d6-284b2910feb8_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, bardzo fajna i konkretna relacja. :)

 

To jest takie zwiedzanie jakie ja lubie, przyczepa na kempingu, bezpiecznie, jezdzimy sobie autkiem wszedzie i wracamy jak do domu...

 

A w zasadzie jaka mysl Ci przyswiecała biorac agregat?

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nijaka - :) brałem wszsytko co mi sie wydawało ze bedzie potrzebne - nie miałem wcześniej właściwie żadnych doswiadczeń z długimi wyjazdami- na moje szczescie kupilem bardzo tani agregat - i niech sobie stoi garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.