Skocz do zawartości

stabilizator napięcia 230V/zasilacz 12V o dużym amperarzu


marcin traker

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ na naszych polach instalacja do której pdłączamy się prżedłużaczem cześto nie potrafi utrzymać parametrów napięcia ,często zdarza sie iż np :tv robi bokami a i ten mały prostownik [ orginalny na 12V] też nie daje rady ,dlatego szukam jakiegoś rozwiązania tego problemu . Mogę przejść całkiem na niskie nap[12V] tylko nie umię znależć żadnego porządnego zasilacza na 12V, który nie ma spadku nap . wyjściowego przy większym poborze [tv, lod .vaeco ,tuner, tv sat itp.] może któryś z szanownych forumowiczów już jakoś ten problem :) rozwiązał lub ma jakieś inf na w/w temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak znaki interpunkcyjne (kropki, przecinki i inne). Używaj tego chłopie bo ciężko się czyta Twoje posty.

 

Jest coś takiego, jak znaki interpunkcyjne: (kropki, przecinki i inne). Używaj tego chłopie, bo ciężko się czyta Twoje posty...

Przed nawiasem dwukropek ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Spablo i ja mamy domyślać się treści postu marcina trakera który na polskim forum używa języka nawet sobie samemu niezbyt znanego? Jeżeli nie potrafi sklecić poprawnie zdania niech zatrudni konsultanta.

irek w

Napisał w oczekiwaniu jakiejś sensownej rady ,a otrzymał wiadro wody z góry

Pytanie niezrozumiałe i taka odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak bardziej w temacie

Obiecuję się poprawić :) to taka sms'owa forma ,
, bo już mnie trochę słabi ta jałowa gatka
Dlaczego Spablo i ja mamy domyślać się treści postu marcina trakera który na polskim forum używa języka nawet sobie samemu niezbyt znanego? Jeżeli nie potrafi sklecić poprawnie zdania niech zatrudni konsultanta.
jeśli nie masz nic na temat do napisania to nie pisz lepiej nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku kolegów z forum zrobiło zasilacze z komputerowego atx lub at.Zasilacz 350w może dać przy 12v ok 20A.Do ładowania akumulatora się nie nadaje ale do zasilania super.Tu Masz jak go uruchomić http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1033745.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dla mariuszjank, za pierwszą podpowiedz :brawo: Tylko jest jedna wątpliwość ,czy przypadkiem nie są te zasilacze z wentylatorem :brawo: ,a ten robi trochę hałasu swą pracą i w budce mogłoby to być trochu uciążliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przy wykorzystaniu zasilacza patrz na schemat polaczen ,co do glosnoci wiatraka troche sie mylisz sa zasilacze z wiatrakami ktorych nie slyszysz - tak ciche maja wentylatorki ,ewentualnie kup z chlodzeniem pasywnym (sa duzo zdozsze) ale za to bez wiatrakow ( jako przyklad masz podany zasilacz 350 W a sa przeciez o wiele wieksze)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam urządzenie rozruchowe do silnika, które wygląda jak prostownik ale daje duże natężenie przy 12 a ponadto służyć może jako ładowarka akumulatorów.

Myślę sobie , że załatwiłoby to problem spadków napięcia ale sam tego nie praktykowałem, bo lodówkę opalam gazem, TV lcd, radio i oświetlenie diodowe mam na 12 V i na akumulatorze 75 Ah pochodzi wszystko parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie temat poszedł we właściwą stronę.Sam mam taki zasilacz i prawie go nie słychać(w nocy może jak się przysłuchać).Ale uwaga przerobiony na 13.8v(ładowanie akumulatora buforowe ,cały czas)ale trzeba być z elektroniką za pan brat.Ładuje akumulator,zasila pompke 1bar,światło,bojler gazowy,radio samochodowe.Wcale mu nie przeszkadza 190V na zasilaniu,to zaleta zasilaczy impulsowych.Tylko trzeba uważać na iskrzenia na przedłużaczach,może się spalić (mój narazie żyje).Następna zaleta waga,i cena za używkę 20-30zł.Średnio rozgarnięty elektronik przerobi go w 2 godziny.Podobny temathttp://www.fanklub-niewiadowek.com,jak przerobić zasilacz http://gayos.w.interia.pl/ladowarka.html http://www.google.pl/search.Ja korzystałem z tegohttp://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1368493.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.