Skocz do zawartości

Scenic Grand 1,9 dCi jako holownik


123

Rekomendowane odpowiedzi

.............................. jezdziłem pare lat firmowymi (nowymi) renault , cytrynami , pełgotem Vanami dostawczy fajnie wyposarzone auta w pierwszym roku nic się nie dzieje po roku sypie sie wszystko elektronika zawieszenie turbiny wytrzymują do 90 tyś srodek to tandetny plastik , który skrzypi siedzenia się przecierają ogólnie GRUZY

 

Ogólnie :niewiem: - widac mam zloma, którego tylko pcham :hehe: jakis glupi jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ogólnie :niewiem: - widac mam zloma, którego tylko pcham :hehe: jakis glupi jestem

 

nie ma co siebie krytykować poprostu może trafiasz na egzemplarze. ja znowu miałem problemy z niemcami i włochami.

ale jak się przesiadłem do France to moja pupa doznała rozkoszy:) i uszy błogiej ciszy.

Osobiście szanuje samochody i delikatnie się nimi poruszam może to powód że niemca to z buta a francuza z sercem :hehe:

Pozdrawiam i Wesołych Świąt - Bogatego Mikołaj.:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co siebie krytykować poprostu może trafiasz na egzemplarze. ja znowu miałem problemy z niemcami i włochami.

ale jak się przesiadłem do France to moja pupa doznała rozkoszy:) i uszy błogiej ciszy.

Osobiście szanuje samochody i delikatnie się nimi poruszam może to powód że niemca to z buta a francuza z sercem :niewiem:

Pozdrawiam i Wesołych Świąt - Bogatego Mikołaj.:hehe:

 

Nalezy to przeczytać z sarkazmem. Nie jestem piewca frncuskich samochodow, ale z mojego jestem zadowolny, oby kazdy nastepny taki byl - a mam chyba najgorszy z gorszych według DEKRY - Lagune II

 

Również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, Lagunę II, ale nie mogę na nią powiedzieć złego słowa, poza kilkoma drobnymi, acz irytującymi, usterkami elektroniki w zupełności zaspokaja moje potrzeby podróżowania, czuję się w niej nad wyraz komfortowo i bezpiecznie. Odpowiada mi pełna finezji estetyka wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co siebie krytykować po prostu może trafiasz na egzemplarze. ja znowu miałem problemy z niemcami i włochami.

ale jak się przesiadłem do France to moja pupa doznała rozkoszy:) i uszy błogiej ciszy.

Osobiście szanuje samochody i delikatnie się nimi poruszam może to powód że niemca to z buta a francuza z sercem :niewiem:

Pozdrawiam i Wesołych Świąt - Bogatego Mikołaj.:hehe:

 

Popieram.

Przez wiele lat jeździłem niemieckimi samochodami i generalnie nie miałem z nimi kłopotów. Może to kwestia pieczołowitej eksploatacji ale jak 1,5 roku temu przesiadłem się do używanego PEUGEOTA 607 dopiero zrozumiałem co to znaczy komfortowe, wygodne i niezawodne auto. Opinie, że francuzy są zawodne można włożyć między bajki. Każde auto zawiedzie jeżeli właściciel o nie nie dba. Mój PEUGEOT ma na liczniku 217 tkm w tym ja przejechałem 50 tkm z tego ponad 17 tkm ciągnąc przyczepę. Ciężko byłoby zamienić go na inny w tej cenie.

Osobiście polecam francuskie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja bym oddał - jak się kupi nowego lub niezakatowanego Scenica oraz będzie się o niego dbało - będzie służył długo, bezawaryjnie ku uciesze właściciela - w innych wariantach bywa różnie :-(

 

Na pewno to nie jest autko jako wóz firmowy dla przedstawiciela dla którego nie liczy się jak, co, czym tylko byle do celu a auto i tak się po 2 lata rozsypie czy to Audi czy Reno... w tym przypadku Scenic może nie doczekać 1 roku bezawaryjności.

 

Jeżeli Grand Scenic będzie z silnikiem 1,9-2,0dCi lub benzyną 2,0-2,0T nie będzie z holowaniem większych problemów - 1,5dCi (lub mniejsze benzynki) wydaje mi się że jednak jest za delikatny (chyba ze z jakimiś piórkowymi przyczepkami. Robiąc w tamte wakacje wycieczkę po Polsce (cel - polskie wybrzeże) przejechałem w sumie około 3500km z czego około 500km bez przyczepy - średnie spalanie wyszło 7,1l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiście 1.5 dci i nie mam problemu z cepką - spalanie 8 literków u nas w Polsce. Ale mój ma 107KM wiec czasami więcej niż niejaki 1.9dci.

Zobaczymy jak to jest na autostradach w za granicą.

Dla mnie trochę za długi wsteczny do manewrowania. a 6 bieg wbijam przy 88 bo wtedy czuć że się nie męczy tylko sobie biegnie truchtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 dCi w Grandach mają 120KM.

1,5 dCi jest bardzo fajnym i ekonomicznym silnikiem ale właśnie widać że w pewnym momencie jest już przeciążony i zaczyna nadrabiać paliwem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono nie doczytałem że chodzi tylko o Gradnadach. Bo kolega ma 1.9 5osobowego i ma poniżej 100KM i więcej pali niż mój.

w mieście to z cepką może łyknąć z 1litr więcej, ale na trasie podobno luz.. (nie jedziesz na wyścigach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodziło mi o porównanie spalania - 1.9 pali około 1l więcej od 1.5 a według tego co napisałeś to z przyczepką pali około 1l więcej 1.5 od 1.9, wiec właśnie tu widać że problem mocowy nadrabia sobie zużyciem paliwa i wówczas nie ma problemu (jak łyknie te 2l extra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.