Jump to content

butla gazowa w Niemczech - wymiana czy napełnianie - gdzie?

miernik
 Share

Recommended Posts

Może się ktoś orientuje jak jest z wymianą/napełnianiem butli gazowej w Niemczech. Mam butlę turystyczną 3 kg, jestem z kamperem w Niemczech, gaz się skończył i zastanawiam się gdzie szukać jakiegoś rozwiązania, które by nie kosztowało majątku.

jeżdze tzw tirem po Niemczech i powiem Ci szczerze że to poważny problem bo też nigdy[od10lat] nie widziałem żadnego punktu wymiany ani tym bardziej nabijania butli jęsli masz laptopa to poszukaj na necie może na jakimś komiśie przyczepowym by Cię Niemcy jakoś poratowały :) też czasem mi braknie gazu w butli gdy jestem na obcej ziemi to wiem co to za uczucie :):):)

Ja mam u siebie butlę niemiecką siwą i muszę ją wymieniać u Niemiaszków wymieniam w Świnoujściu w markecie SKY na dziale ogród.

Jest mnóstwo punktów napełniania gazem w Niemczech. To samo dotyczy punktów wymiany butli. Nie ma z tym żadnego kłopotu. Z nabiciem polskich butli może być problem.

Ja mam u siebie butlę niemiecką siwą i muszę ją wymieniać u Niemiaszków wymieniam w Świnoujściu w markecie SKY na dziale ogród.

a ja mam niemiecka ,a napelniam w polaczkowie bo taniej

DAKOTA

• 1 month later...

mam nadzieje ze problem ten rozwiazal sie pozytywnie. mimo ze uplynelo troche czasu moge tylko powiadomic ze w niemczech standartowe butle gazowe to 6 i 11 kg mozna je wymienic prawie w kazdym baumarkcie np. praktiker, mysle ze sa tez mozliwosci z napelnieniem innych butli

my mieszkamy pod holenderska geanica i ze wzgledow ekonomicznych napelniamy nasze butle wlasnie w holandi, mimo ze butle sa niemiecki nie mamy zadnych problemow

pozdrawiam

• 4 months later...

Może wiecie koledzy czy można gdzieś w Szczecinie napełnić holenderską butlę 2.75kg???

Może wiecie koledzy czy można gdzieś w Szczecinie napełnić holenderską butlę 2.75kg???

oculus, czy holenderską to nie wiem ale myślę ,że jak będzie miała ważną legalizację i odpowiedni (pasujacy) gwint w rozlewni to nie powinno być problemu z napełnieniem tej butli.

Te nasze Polskie butle to na 100% napełniają lub dają na wymianę.

Tu masz adres ,telefon zadzwoń i zapytaj:

http://www.intergas.com.pl/pl/str4.html

Na ul. Tczewskiej to kawał drogi, ale dzięki. Namierzyłem punkt napełniania w okolicy ul Narutowicza. Jak tam się nie uda, to spróbuję w intergas.

powiem szczerze że z tymi butlami to jest trochę dziwna sprawa a mianowicie to chodzi o to żeby butla miała zawór do upustu powietrza z butli i jak ma to wam wszędzie nabiją w każdym punkcie a jak nie ma to musicie oddać do przerobienia (wymiany ) zaworu tak aby miała upust powietrza z butli

[ Dodano: Czw 17 Cze, 2010 21:54 ]

a dodam jeszcze że u mnie wymiana takiego zaworu to koszt 35 zł a napełnienie 5kg butli to 28 zł

Tak się zastanawiam, czy gdzieś w Niemczech w pobliżu Szczecina jest jakiś punkt wymiany butli. Już tą butlę w Niemczech wymieniałem, ale to było w pobliżu holenderskiej granicy.

• 1 year later...

witam

ja jezdze na stacje na 26-kwietnia z tyłu za biedronka. ( mala stacja auto-gazu )

chlopaki zalatwią sprawe

mam butelki niemieckie i nasze turystyczne i nigdy nie było problemu

26-kwietnia z tyłu za biedronka

Edited by robert_70 (see edit history)