Skocz do zawartości

Promocje połączeń promowych - Skandynawia, Grecja, Korsyka..


wawerek

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na pomysł, by w tym temacie wrzucać ciekawe promocje połączeń promowych. Fakt, że można przecież wejść na stronę przewoźnika i tam podpytac o ceny, ale może tutaj będzie to łatwiej dostępne:)

Szczerze przyznam, że jestem troszkę rozczarowany cennikami dla podróżujących z przyczepami - jest cholernie drogo. Dlatego też jesli ktoś z was znajdzie jakąś ciekawą promocję na rejs promem byłoby miło znaleźć w tym wątku.

 

Z moich informacji podam, że (ceny niestety nie promocyjne);

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

Rejs podstawowy: Tallinn - Helsinki

Data: 2010-05-20 18:00:00

Czas rejsu: rejs trwa 3 godziny

 

Rejs powrotny: Helsinki - Tallinn

Data: 2010-06-10 21:30:00

Czas rejsu: rejs trwa 3 godziny

 

osoba dorosła, tam: pokład, powrót: pokład

osoba dorosła, tam: pokład, powrót: pokład

dziecko do 11 lat, tam: pokład, powrót: pokład

 

osobowy do 5 m dł i do 1,9 m wys

przyczepa pow 3 m dł

 

 

Cena za takie połączenie wynosi: 485 EUR

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

WŁOCHY (Wenecja) - GRECJA opcja CAMPING ON BOARD (spania we własnej

przyczepie)

 

Koszt: (54 + 37) x 2 os. + (73 + 51) auto + (152 + 106) przyczepa = 564

Euro

 

Dziecko do lat 4 rejs gratis.

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jak podałem w treści moje ceny "nie są promocyjne". Podane przeze mnie ceny mogą służyć jedynie porównaniu, bo wierzę, że stali bywalcy forum przebiją na korzyść kwoty z przedstawionego cennika.

 

Nie wspominam nic o rejsie Skandynawia - Grecja. Wyrażnie napisane jest: WŁOCHY (Wenecja) - GRECJA opcja CAMPING ON BOARD (spania we własnej

przyczepie). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Pomysł bardzo fajny. Jeśli pomysłodawca jest chętny na kontynuowanie to proponowałbym taką rzecz. Oczywiście najpierw niech będzie dyskusja. Tworzymy stały wątek, taki może "przyszpilony" u góry. Forumowicze, którzy korzystali z usług promów wpisywaliby w wątku tym takie sprawy jak : - dostępność miejsca z marszu lub konieczność rezerwacji, ceny z życia wzięte, promocje od linii promowych (np. z Wenecji do Grecji można dostać listę kempingów, na których jest 10 % zniżka) czy to dobre rozwiązanie, czy też nie wypał. Oczekuje na propozycje. Osobiście też próbowałem prześledzić cenniki promów i wygląda to tak sobie. Sam jestem ciekaw paru faktów z takich rejsów.

 

Na początek mogę dodać opis promu ze Splitu na wyspę Hvar, port Stari Grad).

 

- nazwa linii - Split - Stari Grad (tak prosimy w okienku)

- płacimy na miejscu, można kartą,

- nie ma rezerwacji

- przyjazd 2-3 godziny wcześniej w sezonie (lipiec/sierpień) najpóźniej około 17:00 / 18:00

- czas rejsu - ok 2 godz.

- cena bez przyczepy, auto, 2 os.dorosłe, 2 dzieci - około 240 zł. w jedną stronę.

 

Co Wy na to ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wszystko na temat połączenia ze Skandynawią

 

http://www.polferries.pl/rozklad2009/swinoujscie-kopenhaga/rozklad#prom

 

Ceny zróżnicowane podzielone na okresy , najdrożej w sezonie letnim. Rejs trwa ok. 10 godzin . Na promie można pojeść i popić w restauracji , barze , pubie i kawiarni , są 2 sklepy , jakuzzi , i "placyk" zabaw dla dzieci . W piękną pogodę można poopalać się na pokładzie. Po drodze wspaniałe widoki , z jednej strony Szwecja z drugiej widoczna jak na dłoni Dania , lotnisko w Kopenhadze , most łączący obydwa kraje . Podróż mija szybciutko i przyjemnie. O atrakcjach pózniej nas czekających to może już w innym temacie.Pozdrawiam i polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem , ale akurat do Skandynawii nie ma wielkich promocji , cennik jest sztywny odejścia promów tylko zgodne z rozkładem jazdy dlatego podałem linka . Pozdrawiam i czekam na informacje o bardziej egzotycznych połączeniach ( jeżeli ktoś ma możliwość podania linku do konkretnego połączenia na pewno to ułatwi planowanie wyjazdów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tak, tak, ale mnie się wydaje, że niekoniecznie żeby tylko promocje, żeby w ogóle połączenia promowe przedstawiać. Powstałaby taka tabelka. Temat o tyle wydaje się ciekawy, że myśląc np. o podróży na Kretę, trzeba mieć na względzie prom z Włoch do Grecji, oraz z Grecji "kontynentalnej" na wyspę Kretę. Szukałem informacji, ale poza cenami nic więcej. Nie wiem na przykład jak zsynchronizować oba te połączenia. Oczywiście nie mówimy tylko o tak wielkich przeprawach, ale i tych mniejszych. Tak jak wyżej wspomniałem prom w ramach Chorwacji. Może kogoś zaciekawić prom z Rijeki do Dubrownika itp. Tabelka taka była by pomocna do określenia : czy jest jakieś połączenie, przybliżony koszt, osoba/osoby które korzystały, ceny orientacyjne, konieczność rezerwacji lub nie, oraz oczywiście link do strony armatora.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł tomekk.

 

Faktycznie nie ma sensu skupiać się na ewentualnych promocjach połączeń promowych, tylko warto wrzucac do tego wątku wszystko co z pływaniem promami związane. Tak jak więc napisałeś:

 

"czy jest jakieś połączenie, przybliżony koszt, osoba/osoby które korzystały, ceny orientacyjne, konieczność rezerwacji lub nie, oraz oczywiście link do strony armatora"

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.