Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

myślę, nad zakupem bagażnika na dwa rowerki na dyszel

 

Poza utrudnionym dostępem do kufra to dobre rozwiązanie. Zawirowań tam zbyt wielkich nie ma. Jeżdżąc z przyczepą w pluchę tył auta jest dużo czystszy niż w jeździe solo. Wicieraczki niemal wogóle nie trzeba używać... deszcz omija. Rowery również zostają w miarę czyste.

 

Ciężar rowerków rekompencuje po części napełnieniem kasety (górnej ;) ). A jak kasety tam nie ma można przedsionek przerzucić lub inne ustrojstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężar rowerków rekompencuje po części napełnieniem kasety (górnej ). A jak kasety tam nie ma można przedsionek przerzucić lub inne ustrojstwo...

A to zależy gdzie masz kasetę :-) Ja na ten przykład mam ją po lewej stronie i zaraz za ośkami przyczepy. Żeby zrównoważyć rowery na dyszlu to musiałbym ją wypełnić ołowiem i podobny klocek wepchnąć do piekarnika :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie ja zastosowałem coś takiego pasuje na każde auto używam już dwa sezony i rewelacja ;) a przede wszystkim tanie i bardzo dobre czyli tak jak to powinno być w takim przypadku ;)http://allegro.pl/item919927923_uchwyt_na_klape_tylna_na_3_rowery_cruiser.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie, a raczej podobne: http://allegro.pl/item940786212_bagaznik_na_tylna_klape_3_rowery_tanio.html

 

Różnica polega na tym, że w moim bagażniku ciężar nie opiera się tylko o szybę, ale częściowo o zderzak. jeździłem z 3 rowerami ponad 600 km (bez przyczepy). Było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do sedana tez takie cos mozna zainstalowac ;) podoba mi sie :( moze beda mniejsze opory niz na dachu ;)

 

Zapewniam cię Piotruś że nadaję się na każdy model auta i jest :( sprawdzone i potwierdzone ;) Pozdrawiam i polecam,aha montaż tego wynalazku czysta bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że taki bagażnik po ściągnięciu rowerków można złożyć bez ściągania i jeździć autem nic nie wystaje i nie przeszkadza.Generalnie dobry uniwersalny wynalazek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie wystaje i nie przeszkadza.

 

W bagażniku, do którego link wysłałem, korzysta się z haka holowniczego (tego wkręcanego). Ale bez obciążenia - nie trzeba wiązać do haka i tez się trzyma. Mozna bez problemu otwierać bagażnik. Jezeli sa rowery to jedyne co - to odwiązać od haka.

Sprawdzone na sedanie, kombi i vanie.

To działa! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny ale na hak (co wyklucza używanie razem z przyczepą). A ten na szybę nie urywa klapy przypadkiem ?

 

na hak też mam ;) i oba spełniaj swoja funkcje ;) przy jednym i drugim żadnych uszkodzeń ani przy rowerze ani przy aucie ;) dodam tylko że moje bagażniczki są z średniej półki cenowej a jak spisują się te najtańsze to niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na hak też mam i oba spełniaj swoja funkcje przy jednym i drugim żadnych uszkodzeń ani przy rowerze ani przy aucie dodam tylko że moje bagażniczki są z średniej półki cenowej a jak spisują się te najtańsze to niewiem

Z tym że Twoja klapa jest z wyższej półki czego nie można powiedzieć o mojej klapie :-) /No bo do scenika nie zaczepię przyczepy bo jak ją przetaczałem po podwórku - scenic mniejszy i lepszy skręt - to przypaliłem sprzęgło w Gosi aucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.