Jump to content

Jubileusz pionierów cybercaravaningu

kocur
 Share

Recommended Posts

W numerze 8 ( listopad-grudzień ) Polskiego Caravaningu przeczytałem informację o zbliżającym się jubileuszu portalu www.karawaning.pl. Portal istnieje od grudnia 2005. Składam gratulacje pomysłodawcy i założycielowi oraz wszystkim uczestnikom forum, którzy czytając i pisząc posty uczynili z forum karawaning.pl najciekawsze forum o tematyce podróżniczej.

Proszę starszych stażem forumowiczów o kilka słów wspomnień o tym, jak to wszystko się zaczynało, jak tu trafili i dlaczego zostali, z czym lub z kim mieli najwięcej kłopotów i radości.

Patrząc na daty przyłączenia się na forum jako pierwszy oczywiście był Tomii , a było to 14 października 2005 i chyba w tym dniu będziemy świętować 5- lecie .

Przyłączam się do prośby kolegi kocur,

o kilka słów wspomnień

no no trzeba wiedzieć kiedy dyrekcja stawia ;);););):-]

i którą kartkę w kalendarzu zazaczyć a czerwono

Proszę starszych stażem forumowiczów o kilka słów wspomnień o tym, jak to wszystko się zaczynało, jak tu trafili i dlaczego zostali, z czym lub z kim mieli najwięcej kłopotów i radości.

Zaczynało się na darmowym serwerze lycosa ;). Na forum pokazywały się reklamy (był to darmowy serwer).

Pamiętam że pierwszymi forumowiczami którzy trafili tak jakby przez przypadek (nie byli osobiście zaproszeni) był szary11, filip i Irek3. Inni z początku listy albo byli zaproszeni osobiście przeze mnie, albo trafili tu przez forum karawaning.republika.pl.

Dlaczego powstało to forum? Było forum karawaning.republika.pl ale w sumie siedziałem tam tylko ja i janus - generalnie rozreklamowanie tamtego forum było trudniejsze niż założenie nowego forum i promowanie go od podstaw. W tamtych czasach były w sumie jeszcze trzy fora o tematyce zahaczającej o karawaning. Klub Caravaningowy Gucia - tyle że to było bardziej forum klubowe, oraz Camper Club Poland Jana Kowalskiego. Było też forum o campingach - http://www.camping.fora.pl/. Z tego co pamiętam każde z nich było założone na portalu który udostępniał darmowe zakładanie for.

Potem kupiłem jakiś tani serwer - to był koniec z reklamami. Pojawił się Piotrek no i dobrze że się pojawił bo tani serwer zaliczył upadek i trzeba było się jak najszybciej wynieś w nowe miejsce. W tym samym czasie padła propozycja pierwszego spotkania i tak się to już jakoś dalej potoczyło...

Pozdrawiam!

Tak, więc datę 14 października 2010 w kalendarzu zaznaczamy na czerwono i mamy święto 5-lecie www.karawaning.pl . Jakieś propozycje jak uczcić to święto?

Tak, więc datę 14 października 2010 w kalendarzu zaznaczamy na czerwono i mamy święto 5-lecie www.karawaning.pl . Jakieś propozycje jak uczcić to święto?

My południowcy na pewno zrobimy jakiś zlot. ;) i mega imprezę.

Albo zrobić oficjalny zlot karawaning.pl

No a ja jako początkujący karawanignowiec z wyremontowaną niewiadówką szukałem jakichś nowych informacji z tej dziedziny. Przypadkiem trafiłem na forum, zalogowałem się, coś napisałem, Tomii odpisał, coś tam się rozmawiało i... sami widzicie :-]

No a z pierwszych "ludzi forum" to najbardziej pamiętam Janusa i Filipa... oni chyba najaktywniej udzielali się i przyczynili do rozwoju forum ;)

;););)

W tym samym czasie padła propozycja pierwszego spotkania i tak się to już jakoś dalej potoczyło...
Napisz coś więcej o Waszym pierwszym spotkaniu ;) Kto był i jak się rozpoznaliście :-] Mieliście identyfikatory, czy jakies inne znaki rozpoznawcze? ;)

Pozdrawiam i gratuluję pomysłu na stworzenie tego fajnego forum ;)

(...)

Było forum karawaning.republika.pl ale w sumie siedziałem tam tylko ja i janus

(...)

Oj, łza się w oku zakręciła na wspomnienie czasów kiedy z wypiekami na twarzy i bólem palców od klikania, szukałem w necie jakiegoś żywego forum :-]

Najweselsze w forum-protoplaście (na republice) było to, jak odpowiedzi w topikach pojawiały się z zawrotną częstotliwością max 2-3 rocznie !.

Gdy dzisiaj jeden dzień nie zaloguję się na naszym forum to już trzeba zarezerwować godzinkę żeby nowe posty przeczytać :)

A pomyśleć, że jeszcze cztery lata nie minęły :)

Pozdrowienia dla Tomiego z podziękowaniami za wolę walki i dla wszystkich forumowiczów za uatrakcyjnianie przaśnej szarości :)

Na początku pomalutku szło. Ja zarejestrowałem się po czterech miesiącach istnienia forum i zostałem dopiero 15 forumowiczem ! Tego samego dnia zarejestrowałem się również na forum karawaningowym u kolegów ze śląska , ale tam zajrzałem tylko kilka razy. "Nasze" forum , częściej czy rzadziej , ale odwiedzam kilka razy w tygodniu. Czasem drażnią mnie wypisywane głupoty , ale przyzwyczajenie jest silniejsze :)

Pozdrawiam wszystkich starych i młodych , wiekiem oraz stażem.

Byłem juz zalogowany kiedy odbywał sie pierwszy Zlot w Zdworzu ! Wybrałem inne miejsce na majówke ze względu na małą atrakcyjność miejsca . Teraz żałuję . Na drugim w Kozienicach juz byłem .Bez przygotowań , projektów , planów odbyło się fantastyczne spotkanie na którym poznałem wspaniałych ludzi a zarazem przyjaciół ! Nastepne Zloty to już mniej improwizacji, a kazdy nastepny bedzie coraz bardziej zorganizowany , zaprogramowany . Tym bardziej łza sie kręci na wspomnienie Kozienic. :-]:)