Jump to content

skrzywiony hak

babula
 Share

Recommended Posts

witam wszystkich :-] wczoraj miałem lekką stłuczkę,wjechał mi w zadek VW Golf,na szybko wyglądało to że uszkodzeń jako takich nie ma...uderzenie poszło na belkę od haka,lekko wgnieciona klapa bagażnika i wgniecony zderzak(golf wyglądał gorzej,połamane łapy przy silniku i pas przedni do wymiany)Dziś podjechałem sobie pooglądac dokładniej.... i po założeniu kuli stwierdziłem że jest skrzywiona,może nie tak bardzo ale jednak-napewno nie jest w osi-jak myslicie czy można z tym jeżdzic (czyt.z przyczepą ;) ) czy trzeba wymienic całą belkę??

zdjcie0280.th.jpg

zdjcie0281.th.jpg

zdjcie0286.th.jpg

pozdrawiam

Witam. Ja osobiście bym to wymienił bo już zawsze przyczepa nie będzie szła ładnie za samochodem, ale jeździć się z tym da. A za wymianę i tak płaci sprawca więc co się szczypać. pozdrawiam

tak z foto to wygąda że to skrzywieie jest nie wielkie więc spokojnie można z tym jeździć. Ale trzeba to obejrzeć czy przypadkiem nic tam nie pękneło. A i z wyprostowaiem nie powinno być problemów.

Najlepiej jedź do warsztatu gdzie prostują karoserie napewno dadzą radę.

A za wymianę i tak płaci sprawca więc co się szczypać

No chyba że ubezpieczyciel wyceni szkodę i wypłaci kase bez dokonywaia napraw to z 500zł zaoszczędzone gdy się to naprawi zamiast wymieniać. No chyba że ubezpieczyciel wypłaca według faktury to wtedy wymieniać na nowy

Wymieniaj na nowy i to bez kombinowania. Prostować to można pogięte blachy a nie belkę haka. Jak Ci się urwie przyczepa i narobi bałaganu bądź co gorsza zrobi komuś krzywdę to te zaoszczędzone pieniądze na prawników raczej nie starczą. Więc lepiej wymienić nawet na używkę i jechać spokojnie niż napytać sobie biedy.

Przede wszystkim sprawdź mocowanie haka i spawy jak są ok to śmiało możesz jeździć

;) dzięki wszystkim za rady :-] postanowiłem całą belkę wymienic na nową...w końcu to Golf płaci.Pozdrawiam

I tak trzymać, (wyklepie się pospawa a potem bieda jak coś jednak nie zadziała) wymieniaj na koszt OC sprawcy i się moment nie zastanawiaj. Co nowy hak to nowy wymień od razu gniazdo na 13 pinowe ze wstecznym a wtyczkę od cycepy jak się dogadasz gościu od haka wymieni w kosztach które pokryje ubezpieczyciel.

ja też bym wymienił na nowy ;) takie oszczędności potrafią się zemścić :-] Hak zatrzymał całe uderzenie i napewno to odczuł, mimo że nie wygląda to źle to niewiadomo co siedzi w głębi Nie ryzykował bym napraw prostowania itd bo już jednak materiał jest naruszony a siły działają tam spore przy ciągnięciu budki ... ;)

babula,na haku holowniczym zaczyna się nasze i innych użytkowników dróg bezpieczeństwo związane z ciągnieciem przyczepy.

Gdzie jak gdzie ale tu nie możemy oszczedzać i o tym należy zawsze pamiętać.

Wymieniaj na nowy i to bez kombinowania.

Zgadzam się bezwzględnie. Miałem podobną sytuację - ubezpieczyciel pokrył koszt nowego haka.

masz dawcę OC to wszystko nowe !! no i ostro z ubezpieczalnią !!! bo tam problemów będzie tysiąc ;)

a co byscie radzili w takiej sytuacji? załozyłem w serwisie Nissana hak do Tiidy i juz trzykrotnie zawadziłem gniazdem elektrycznym raz o próg zwalniajacy, raz na przejeździe kolejowym i raz na wyjeździe z parkingu podziemnego. Wszystko na b. małej predkości i bez przyczepy (na lekko). Gniazdo idiotycznie skierowane jest skosem w dół i jest najbardziej w dół wystajacym elementem. Ale hak i miejsce mocowania gniazda jest oryginalne! Jak przekonac serwis Nissana, że trzeba zmienic połozenie gniazda? Doda, że z przyczepą jeżdże nie po raz pierwszy ale od co najmniej 25 lat i w zwiazku z tym pozwalam sobie stwierdzić, że umiem to robić.

jakby mi nie chcieli w serwisie zmienić położenia gniazda to zrobiłbym to na własna reke ;) znajomy miał podobny problem w mondeo czyli gniazdo pod hakiem i też często je podginał Gdy w koncu nerwy mu puściły i pojechał do warsztatu gdzie montował hak (dodam że bojowo nastawiony) i w 5min przestawili blache pod gniazdo i kłopoty się skończyły raz na zawsze :-] Za pierwszym razem poszli na łatwizne poprostu ... najmniejszą linia opory ale tez totalnie bezmyślnie

Z tego co piszesz rozumiem że masz samochód na gwarancji i z tym jest problem bo nie można robić przeróbek bo gdyby samochód był już po gwarancji to proponowałbym zamontować gniazdo w zderzaku w okolicy haka.Wystarczy wywiercić 3 otwory o średnicy 6mm. zgodne z otworami gniazda oraz środkowy na przewody 12-14 mm. na środku tych trzech i po problemie z urywaniem gniazda.Może nie wygląda to elegancko ale koniec z urywaniem!!!!!!