Skocz do zawartości

Zamieszanie czy informacja prawdziwa?

old

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatni nr PolskiegoCaravaning'u trochę mnie zaniepokił, a sprawa dot. poruszania się zestawem po terenie Austrii. Napisane jest, iż na kat. B można ciągnąć przyczepę o DMC nie większej niż 750kg. Pomyłka czy rzeczywiście tak jest?

wg mnie jest to pomyłka, z uwagi na to, że przepisy dotyczące uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi w całej UE są spójne i takie same. Wychodzi po raz kolejny nieznajomość tematu przez redaktorów i charakter umieszczanych informacji w gazetach tego typu. ale nie pierwsi i nie ostatni ...

może i sezon ogórkowy ale informacja jeżeli błędna powinna być skorygowana lub ewentualnie może ktoś zna miejsce gdzie jest jest napisane czarno na białym, iż jest jest to błąd. Choć w tym kraju nikt nikogo nie przekona że czarne jest czarne ;)

Witaj Old!

Ja bym sie nie przejmował tym artykułem. Wyczytałem w jakimś polskim pismie (rzekomo fachowym), że w Czechach i na Słowacji też sa takie ograniczenia i co? - napisałem do ambasad i dostałem po polsku i po czesku i słowacku wypis z ich prawa o ruchu drogowym, z którego jak byk wynika, że przepisy sa dokłądnie takie jak w Polsce, tzn. dmc zespołu nie może byc wieksze niż 3500 kg a dmc przyczepy nie może byc wieksze niż masa własna holownika. Natomiast jeśli przyczepa ma dmc do 750 kg to można ciągnąc holownikiem o dmc do 3500 kg (wtedy łączna dmc zespołu wynosi 4250 kg. To wszystko można ciągnąc z kategorią "B". Pozdrawiam

kubryk1

witam

i tak jest jak kolega napisal

pozdrawiam

DAKOTA

Ps.jakis pismak pusci kaczke ,a inni sie przejmuja

Witaj Old!

Ja bym sie nie przejmował tym artykułem. Wyczytałem w jakimś polskim pismie (rzekomo fachowym), że w Czechach i na Słowacji też sa takie ograniczenia i co? - napisałem do ambasad i dostałem po polsku i po czesku i słowacku wypis z ich prawa o ruchu drogowym, z którego jak byk wynika, że przepisy sa dokłądnie takie jak w Polsce, tzn. dmc zespołu nie może byc wieksze niż 3500 kg a dmc przyczepy nie może byc wieksze niż masa własna holownika. Natomiast jeśli przyczepa ma dmc do 750 kg to można ciągnąc holownikiem o dmc do 3500 kg (wtedy łączna dmc zespołu wynosi 4250 kg. To wszystko można ciągnąc z kategorią "B". Pozdrawiam

kubryk1

tak szczerze mówiąc, nie mam zamiaru nikogo obrazić oczywiście, to większość artykułów publikowanych w naszych szalenie interesujących miesięcznikach (a mamy 2) bardzo często mija się z prawdą i dla osób znających temat caravaningu z własnej praktyki nie wnosi nic nowego. Oczywiście z wyjątkiem artykułów, opisujących jakieś własne eskapady, cała reszta zawartości gazet to ładnie opakowane merytoryczne '0'. Ale i tak kupuję, bo co innego człowiekowi zostało :-] A wracając do przepisu, przytoczonego w artykule to są dwa wyjścia: 1. zrobić kategorię E do B - wtedy nie trzeba tracić czasu na tłumaczenie Policjantowi swojej racji czy możesz ciągnąć daną przyczepę, albo 2. wyjście wyposażyć się w odpowiednie ustawy, zjeść dobre ;) śniadanie/obiad/kolację i spokojnie tłumaczyć przez długie godziny, że jednak możesz na prawie jazy B ciągnąć swoją budkę. Niestety to drugie rozwiązanie jest czasochłonne, a jak się uda to bardzo bolą ręce od tego 'gadania' w niezrozumiałym dla siebie języku.