Skocz do zawartości

Manewrowanie z przyczepą


vision

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma innej rady jak zrobić te kilkaset-kilka tysięcy km z przyczepą. Na początku wymaga to szczególnej ostrożności, a potem wchodzi w krew. Będziesz miał dobrze, o ile nie wybierzesz ciężkiej przyczepy na początek. Lekką to zawsze możesz odpiąć i przestawić ręcznie. Jak dojdziesz do wprawy, nie będzie Ci się chciało odpinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

też miałem obawy ,bo nigdy nie jechałem z ogonem :) ,ale 180 km już mam za sobą(trochę stresu bo bez papierów),myślałem że cofanie będzie ciężkie ,ale nie jest tak źle tymbardziej że nie mam dodatkowych lusterek (koniecznie muszę kupić) ale tak mało bede w nich widział bo akurat w polu widzenia dodatkowych lusterek mam słupek :bukiet: więc może czujniki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o manewrowanie na kempingach bym się nie martwił jesli nie poradzisz sobie z ustawieniem przyczepy za pomoca holownika to zawsze znajdzie się jakiś karawanignowiec, który pomoże ci ja ręcznie wciągnąć... :bukiet:

ja zawsze ze sobą mam również lebiodkę gdy się trafi nierówny teren okazuje się bardzo pomocna

 

Podczas jazdy uważaj na skrzyżowaniach, trzeba brać większym łukiem żeby na krawężnik nie wyskoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie rady i informacje.Zgodnie z Waszą poradą pewnie wypozycze bagażówke na Statoil i potrenuje z nią.Mam holownik Honda CRV.,który ma wpisane że masa przyczepy dopusczalna jest 1500 kg.,zaś ,masa pojazdu 1490 kg.Czy to oznacz iż moge ciągnąć przyczepe do 1500kg posiadając prawo jazdy kat.B.Jaką byście radzili wypożyczyć przyczepe na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vision, temat już był poruszany n-razy ;)

http://www.karawaning.pl/content/view/73/3/

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=653

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=306

 

Nie napisałeś czy 1490kg to MW czy DMC samochodu

 

DMC przyczepy nie może być większa od MW samochodu ...

Sprawdź jaką masz MW samochodu i to jest Twój wyznacznik DMC przyczepy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się nie bać tylko podpinać i pomału jechać.

Z większą wprawą szybciej pojedziesz.

Mojej małżonce która słabo jeździ samym holownikiem kazałem jechać i pojechała bezbłędnie. ;)

Nic trudnego to nie jest , po za tym że była jakoś tydzień blada i się nie odzywała. :-] .

Do manewrowania to sobie odepnij i ręcznie ustawisz jak ci będzie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy 1490kg to MW czy DMC samochodu

 

Oj Kamil, toż to z logiki wynika, że to MW ;) Suviki nieco ważą ;)

 

No a skoro MW auta to 1490 to DMC budki musi być nie większe :-]

Więc można przebierać w budkach prawie nie zważając na masy. CRVka to solidne autko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vision - też jestem początkujący więc mam ten sam problem co TY. Trochę już tysięcy w tym roku przejechałem i mam pierwsze doświadczenia. Po pierwsze spokój i nie wstydzić się na kempingach. Jak się coś nie udaje zawsze można odczepić i zawsze znajdował się ktoś do pomocy. Z tą bagażówką to nie jest tak do końca to samo. Przejechałem mnóstwo kilometrów z bagażówkami i z mojego doświadczenia wynika, że zachowują się inaczej niż nasze budki. Bagażówki z reguły idą idealnie po linii samochodu zaś przyczepy nie do końca. A to dlatego, że z reguły są szersze niż holowniki. Zapomniałem o tym na bramce na autobanie w Chorwacji i lekko uszkodziłem błotnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety słabo wygląda sytuacja z wypozyczalniami przyczep.Przewaznie sa stare i mocno zniszczone.Napiście jesli znacie namiary na wypożyczalnie z fajnymi przyczepami i w przyzwoitych cenach -Warszawa i okolice.Jesli macie doswiadczenia z wynajmem dobre lub złe to przekażcie dalej.Moze nie ma sensu wynajmowac tylko poszukać coś swojego (tylko co dala rodziny 4 osobowej ).Przy braku doswiadczeni może to byc trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety słabo wygląda sytuacja z wypozyczalniami przyczep.Przewaznie sa stare i mocno zniszczone.Napiście jesli znacie namiary na wypożyczalnie z fajnymi przyczepami i w przyzwoitych cenach -Warszawa i okolice.Jesli macie doswiadczenia z wynajmem dobre lub złe to przekażcie dalej.Moze nie ma sensu wynajmowac tylko poszukać coś swojego (tylko co dala rodziny 4 osobowej ).Przy braku doswiadczeni może to byc trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vision - ja mam dokładnie taką przyczepę i uważam że jako pierwsza przyczepa dla Was jest super. Stosunkowo lekka a przy tym bardzo praktyczna. Polecam taki układ, jedno wyrko może być na stałe a drugie składane na dzień. Poza tym piszesz że nie masz doświadczenia w holowaniu wiec śmiało dasz radę z taką masą i wielkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vision - ja mam dokładnie taką przyczepę

 

Ja mam podobny układ i podzielam zdanie kolegi - to jest niezły układ. A do tego mogę polecić tego sprzedawcę - już 2 budy u niego kupiłem ;)

Ale wypożyczenie może być kosztowne. Jak myślisz o budce chyba lepiej kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.