Skocz do zawartości

Jaka przyczepa o DMC do 1000kg


wawerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Wawerek!

Zwróć uwagę na jeszcze jedno - dla przyczep o dmc powyżej 750 kg dopuszczalna masa całkowita przyczepy nie może byc wieksza niż masa własna pojazdu ciągnacego a cały zespół nie może mić dmc powyżej 3500 kg!!! Napisałeś, że dmc punciaka to 1420 kg - to ile wynosi jego masa własna (pozycja G w dowodzie rejestracyjnym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy to silnik 1.2 8v czy 16v?? bo to dość istotny argument :bukiet:

osobiście na Twoim miejscu do tego auta szukałbym czegoś lekkiego bo silnik 1.2 nie jest stworzony do dużych obciążeń :)

 

Popieram w całej rozciągłości wypowiedzi.

Ja mam (jako holownik) auto z silnikiem 1,4 (75KM) i powiem Ci szczerze, że przez zupełny przypadek, kupiłem przyczepkę, która jest już zupełnie (wg. mnie) w maksymalnie górnej granicy, z którą można tym autem, tak zwyczajnie jechać.

Zwyczajnie tj. 70 - 90 km/h, przeważająco na 4, ale uda się czasem (choć sporadycznie) na 5 zapiąć, a moja budka ma 895kg DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wawerek to jeszcze ja swoje 3 grosze dołożę.

Moja poprzednia przyczepa : MW 730 kg DMC 900 kg , dwa łóżka, zamykana sypialnia, łazienka. Jak widzisz wagowo niby super do twojego holownika jest jednak małe ale: przez 4 lata ciągałem ją samochodem 1,4 benzyna o mocy 103 KM , 1100 DMC przyczepy(więc mocniejszym od twojego). Uwierz mi nie był to szczęśliwy zestaw - jazda jak Polonezem czyli jak już się rozpędzisz to nie hamuj bo się potem przez pół dnia będziesz rozpędzał :bukiet: .

 

Ostatnie 3 lata ciągałem ją właśnie Punto tylko z silnikiem 1.9 JTD 85 KM i pomimo paru koni mniej od poprzedniego holownika jazda poprostu malinowa - żadna górka czy wyprzedzanie nie straszne, tylko kierowcy tirów się śmieją na CB jak widzą takiego maluszka z ogonem 580 cm :), który ich wyprzedza bez zająknięcia.

 

Moja sugestia jest taka: albo przyczepa zdecydowanie poniżej 700 kg MW, albo zmiana holownika choćby na punto 1,9 JTD (jest teraz trochę tego w sprzedaży).

Jak mówią amerykanie - pojemności silnika nic nie zastąpi a ja dodam, że dieselka też :jesc: .

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym na poczatek pozyczyc przyczepe z wypozyczalni i sprawdzic osobiscie jak sie sprawuje autko. Ja tak zrobiłem pojechałem na mazury z jedna przyczepa (czytaj ciezsza ) i w góry z inna (lzejsza). Poniewaz w Polsce jest ciezko znalezc dobra przyczepke zachodnia zdecydowałem sie na polski produkt i jestem zadowolony musiałem tylko przekombinowac spanie poniewaz moja rodzinka to 2+2

 

ale to ty zdecydujesz

 

w Piątku masz wypozyczalnie i komis tylko musisz dokładnie sprawdzac min. podłoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozważ zakup eNki ?

dla 2+1 wystarczająca, a łatwo potem będzie odsprzedać

Jak rodzina się powiększy, nabierzecie trochę praktyki, to zobaczysz co dalej

 

U mnie taka droga się sprawdziła (namiot, przyczpa po urodzeniu synka, zmiana na większą), z tym że moją obecną przyczepkę mam "po kosztach remontu"

teraz rodzina się powiększy, więc szukam coś dla 2+2

a przynajmniej wiem, że ten typ spędzania wolnego czasu nam odpowiada w 100%

 

międzyczasie może zmienisz holownik i nie będziesz tak ograniczony DMC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jednym z problemów, który ogranicza mi wybór jest słabość mojego autka. Tak sobie przeanalizowałem wasze podpowiedzi i nie ma sensu napalać się na przyczepkę 1000kg (granica możliwości mojego Punciaka) tylko warto rozejrzeć się za jakąś nowszą ale do 800-850kg. Moja rodzinka to narazie 2 osoby plus 6 mięsieczne maleństwo, więcprzez 3-4 lata spokojnie można pojeździć z czymś mniejszym. Poniżej kilka propozycji które wpadły mi w oko, w różnych cenach. Wiadomo, że co innego na obrazku, a co innego na żywo...ale co o nich sądzicie?

 

http://centrumcampingowe.otomoto.pl/inny-przyczepa-sun-roller-T855921.html

 

http://centrumcampingowe.otomoto.pl/inny-burstner-fun-c-c-kutno-T1104262.html

 

http://centrumcampingowe.otomoto.pl/inny-burstner-400-club-T1183186.html

 

http://centrumcampingowe.otomoto.pl/inny-chateau-350-jedyna-taka-jak-nowa-T1303693.html (moj typ)

 

http://centrumcampingowe.otomoto.pl/inny-sterckeman-fjord-330-c-c-kutno-T1104172.html (bardzo lekka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przyczepa CHateau , jest w idealnym stanie . Jest to przyczepa którą zostawiłem w Kutnie w rozliczeniu. Naprawdę godna polecenia . Jedyną jej wadą jest jej wielkośc , jest mała . I to była główna przyczyna zamiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.