Jump to content

Jaka przyczepa o DMC do 1000kg

wawerek
 Share

Recommended Posts

Witam. Posiadam Fiata Punto 16V 80KM i od 2 tygodni bezskutecznie szukam jakiejś niedużej przyczepki, która dam rade pociągnąc moim autem.

Myslę o czymś niezbyt długim dla 3 osób (ewentualnie 4) - aktualnie moja rodzinka to 2+ 6miesięczne dziecko.

Kwota która mogę wyłożyc na jej zakup to 10-12 tys.

Wiem, że zapewne takich wątków było mnóstwo, więc nie chce sie narażać że zaśmiecam forum, ale jeśli ktoś ma coś fajnego na oku to prosiłbym o propozycję. Dziękuję

• Replies 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• wawerek

10

• Wirek

4

• Kamil_K

3

• konrad_b

2

Top Posters In This Topic

Popatrz może najpierw w DR. i sprawdz jakie masz wartości podane względem możliwosći ciągniecia przyczepy ... pózniej możesz rozglądac , się za odpowiednia przyczepa , która spełni twoje oczekiwania użytkownika...( jakiego wyposażenia oczekujesz)

Ps. WITAM :):bukiet:

wawerek, napisz jakie wartości masz wpisane w dowodzie rejestracyjnym w pozycjach "G" i "O1"

Uzupełniając:

Fiat Punto 1,2

Pojemność silnika: 1242

Rok produkcji: 2002

Dopuszczalna masa całkowita: 1430

Liczba osi: 2

Największy dopuszczalny nacisk osi: 7

Dopuszczalna masa całkowita przyczepy: 1000

Co do wymagań, chyba nie mam zbyt wielu. Mysle jedynie o tym by nie była zbyt długa, z łazinką, może być piętrowe łóżko, kuchenka palnikowa, jakies ogrzewanie. Ważne by nie była wilgotna i nie smierdziała :) Dotychczas spalismy w namiocie i daliśmy radę, więc przyczepka to i tak znaczący postęp w komforcie:)

Z opisów wynika, ż emoge ciągnąc przycepke do 1000 DMC, więc troszkę tego na rynku jest. Jeszcze raz proszę o propozycje, lub pochwały własnych modeli, które wezmę pod uwage przy poszukiwaniu...

Poczytaj dział o naszych przyczepkach porównasz zobaczysz ...

a następnie uzbroić się musisz w bardzo dużo cierpliwości i rozpocznij poszukiwania allegro.pl i jedziesz :)

Ja osobiście mogę polecić angliki zawsze trochę niższa cena niż innych a można znaleźć w bdb stanie :)

co do masy...

Czy to silnik 1.2 8v czy 16v?? bo to dość istotny argument :bukiet:

osobiście na Twoim miejscu do tego auta szukałbym czegoś lekkiego bo silnik 1.2 nie jest stworzony do dużych obciążeń :yay:

jeśli jeszcze nie masz założonego haka to przy montażu zakładaj od razu z kostką 13pin będziesz miał światło w przyczepce i działającą lodówkę w czasie jazdy z aku auta i alternatora :jesc:

Ja zostawiłbym ze 150-200kg zapasu dopuszczalnej masy przyczepy.Bo może się okazać że ciągnąc przyczepę o masie 1000 kg owszem pociągniesz ale to będzie udręka i nie będzie przyjemności z wypadów z ogonkiem :bukiet:

Dzięki za szybkie podpowiedzi.

Mój Punciak to 16V 80KM.

Mieszkam niedaleko Kutna (mieszkam w Płocku), zauważyłem na stronach internetowych, że jest tam jakis komis z przyczepami. Najlepiej więc jeśli podjade tam w weekend i troszkę popatrzę, bo szczerze mówiąc aktualnie jestem jeszcze zielony w kwestii przyczep i caravaningu.

A jakie firmy polecacie dla nowego zapaleńca...z lekkich przyczep?

Z tego co przeglądałem to ładnie wygladają KNAUS EIFELLAND, ale chyba ten typ zaciężki dla mojego Punciaka.

W zasadzie nie patrz na markę , kupując używaną szczególną uwagę zwróć na to czy jest szczelna , nie ma zacieków czy nie czuć zgnilizny .

Jednym słowem opukać ( szczególnie narożniki) , obwąchać i w Twoim wypadku DMC przyczepy raczej do 800 kg.

wawerek, są musisz dobrze szukać , niestety musisz dopasować budkę do swego autka, jak większe DMC przyczepki - inne autko :bukiet:.

Hmm, tych przyczepek do 800kg to strasznie mało jest na tych stronach które przeglądałem:(

wbrew pozorom da się znaleźć :bukiet:

nasza ma DMC 730kg MW 630kg

Najbardziej cieszy mnie fakt, że żona wyraziła zgodę na jej zakup :) . Temat w domu zaakceptowany a to juz duży sukces. Samo poszukiwanie przyczepki, to juz sama przyjemność:bukiet:

Jeśli wpadnie wam jakis link w oko z ciekawa propozycją, to proszę wklejcie do tego tematu:)

Pozdrawiam wszystkich :)

Samo poszukiwanie przyczepki, to juz sama przyjemność:)

Poczytaj o perypetiach innych zapaleńców z wyszukaniem własnej budki... z czasem może się okazać że oglądnie zadbanego egzemplarza to wcale nie taka przyjemność tylko mozolne zadanie i szukanie igły w stogu siana :jesc:

tak tylko straszę :bukiet:

Hmm, tych przyczepek do 800kg to strasznie mało jest na tych stronach które przeglądałem:(

Ja miałem Avento 350 o MW 604 i DMC 1000kg. To była salonka, jest opisana w dziale z przyczepami. Więc budka może być niezbyt ciężka a mieć spory zapas możliwości załadowania :) Ale jakbyś znalazł coś do 750kg to odpadły by przeglądy. No ale takich budek zbyt wiele nie widziałem.

Jak masz dzidziusia to warto kupić coś z łazienką. Jednak jeśli łazienka to z 2 łóżkami może być ciężko. Więc najłatwiej będzie Ci znaleźć salonkę.

Pisałeś, że mieszkasz blisko Kutna. Podjedź tam i pooglądaj, wypytaj. Forumowicze chwalą sobie ten komis i masz dużą szansę znaleźć tam dobrą budkę :bukiet: Powodzenia! :jesc: