Skocz do zawartości

Diagnosta wymaga podpięcia ŚWIATEŁ COFANIA - nowy hak


pw23luty

Rekomendowane odpowiedzi

Myślisz Szadok że podklejenie klosza taśmą coś zmieni?Chociaż chodzi w tym cyrku chyba tylko o ten rzucający się w oczy przeźroczysty kwadrat światła odblaskowego, gdyby był czerwony to pewnie nikt by się nie połapał.Artur masz chyba rację ,przejściówkę mogę sobie chyba wsadzić w buty. :piwko:

 

a nie można po prostu wymienić lamp na wersję bez "cofania" nie będzie widać przeróbki itd...

 

a ewentulane wycięcie białego klosza jeśli jest możliwe można bez problemu wykonać samemu dremelek w rękę i jazda :hehe: później z jakiegoś innego czerwonego klosza dremelek i ta sama operacja.

 

Nasza na szczęście nie ma świateł cofania :hehe: ma za to przeciwmgielne i tylko żarówkę przełożyłem z prawego do lewego klosza i mam p.mgielne z tyłu w przyczepie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Diagnosta mi beczy że wsteczne mi nie świecą...

...Diagnosta na to że jeśli jest lampa to ma świecić

 

ale może taniej byłoby w przyczepie wymienić klosz na taki bez światła cofania

 

To chodzi tu tylko o klosz?

Jeżeli jest białe pole to ma być przeciwmgielne?

Przyczepę mam z 2002.Klosze mają białe pole kierunkowskazów i do tego żółte zarówki a instalacji do wstecznego nie mam.

Wiec moge się spodziewać ze na jakimś przeglądzie diagnosta sie doczepi do braku światełka cofania :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jestem bardzo początkujący i jestem właśnie na etapie szukania przyczepki i zakładania haka. I tu mam pytanko do Was: jaką najczęściej wtyczkę ma przyczepa kempingowa 7 czy 13 pinową??

Różnica w dedykowanych wiązkach jest spora 140,- za 7 pinową i 400,- za 13 pinową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślę, ale zastanawiałem się czy to reguła że przyczepa kempingowa ma 13 pinów.

Bo jak się domyślam po lekturze tego forum to 13 pinów to nie tylko światło cofania ale podtrzymanie ciągłego zasilania w przyczepie no właśnie ale czy coś jeszcze jest zasilane i czy w każdym kempingu?

 

Wirek dzięki za sugestię i pewnie właśnie tak zrobię, powiedz instalację robił Ci elektryk czy kupiłeś właśnie instalację gotową dedykowaną do Twojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od przyczepy. Może się zdarzyć że starsza przyczepa ma tylko światła i wtedy teoretycznie 7 pinów wystarczy. Ale większość zachodnich przyczep ma instalację z wtyką 13 pinów (wyjątek stanowią angielki bo tam jest 2x7 pinów).

Ja posiadam gniazdo 13pinowe. Jak weźmiesz do ręki jedno i drugie to różnice w wykonaniu widać gołym okiem na korzyść 13 oczywiście

Jak masz trochę pojęcia o elektryce to możesz sam sobie taka instalację zmajstrować. Dedykowane wiązki do poszczególnych aut to wielkie koszty.

Ja osobiście jestem za 13 pinami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem bardzo początkujący i jestem właśnie na etapie szukania przyczepki i zakładania haka. I tu mam pytanko do Was: jaką najczęściej wtyczkę ma przyczepa kempingowa 7 czy 13 pinową??

Różnica w dedykowanych wiązkach jest spora 140,- za 7 pinową i 400,- za 13 pinową...

Dedykowana wiązka za 140zł ? Chyba z dedykacją dla wszystkich samochodów osobowych, za naprawdę dedykowaną wiązkę 7 pin trzeba około 400zł zapłacić.

Co do przyczep Campingowych lepiej od razu zamontuj 13pin ponieważ na chwilę obecną większość producentów nowych przyczep powyżej 750kg wyposaża swoje produkty w 13 pinowe instalacje. Napisz jaki masz samochód, rocznik i silnik to powiem Ci cenę wiązek 4 różnych firm żebyś miał orientacje.

 

Pozdrawiam

Ariel Grabowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz samochód, rocznik i silnik to powiem Ci cenę wiązek 4 różnych firm żebyś miał orientacje.

O to może podepnę się pod temat:

 

Czy możesz mi powiedzieć, czy do takiego paździerza jak Daewoo Nubira kombi 2.0 rok 2000 są dedykowane wiązki 13 pin..? Czy ew. jest jakiś schemat gdzie się wpinać z taką wiązką, w które kable, czy trzeba poszukać samemu znając rozpiskę wtyczki 13pin?

Czy są wtyczki/gniazda 13 pin ALU a nie plasticzane..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz samochód, rocznik i silnik to powiem Ci cenę wiązek 4 różnych firm żebyś miał orientacje.

O to może podepnę się pod temat:

 

Czy możesz mi powiedzieć, czy do takiego paździerza jak Daewoo Nubira kombi 2.0 rok 2000 są dedykowane wiązki 13 pin..? Czy ew. jest jakiś schemat gdzie się wpinać z taką wiązką, w które kable, czy trzeba poszukać samemu znając rozpiskę wtyczki 13pin?

Czy są wtyczki/gniazda 13 pin ALU a nie plasticzane..?

 

Do tego samochodu dedykowanych wiązek nie ma (z Brinka, Westaflii i Hak-System i Auto-Hak)

Ale są proste wiązki uniwersalne z systemem Check Control które bez problemu zamontujesz podpinając się bezpośrednio pod lampy. Koszt takiej wiązki razem z modułem to 337zł netto. Niestety z aluminiowymi gniazdami 13 pin się nie spotkałem.

 

Pozdrawiam

Ariel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu szukać aluminiowej 13-tki lepiej kupić dobrą plastikową a one są naprawdę dobrej konstrukcji a troch inaczej się je podpina niż 7-ki. warto kupić instalacje z modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.