Jump to content
Sign in to follow this  
twjsm

GPS - szukanie sygnału.

Recommended Posts

twjsm

Witam forumowiczów, proszę o poradę.

Używam nawigatorów od półtora roku, nie mając z nimi większych problemów. Obecnie posiadam LARK-a 50.1 z Automapą. Ostatnio strasznie złości mnie stosunkowo długi wg mnie czas czytania przez nawigatora sygnałów z satelitów GPS (5-10 min.) - dotyczy to sytuacji najczęstszej tj. wewnątrz auta. Testując i sprawdzając stwierdzam, że ta sama czynność na świeżym powietrzu trwa o wiele krócej (1-2 min.).

Podejrzewam - tu szukam ewentualnego potwierdzenia - że może mieć to związek z autem. Ostatnio zmieniłem auto, jedną z jego cech która może mi tu bruździć jest jego "atermiczna" przednia szyba. Moje poprzednie auto miało szybę bardziej "typową - normalną". Czy moje podejrzenia sa słuszne, czy też szukać rozwiązania w innym miejscu.

Z góry dziękuję za podpowiedzi...

Yabulon
Czy moje podejrzenia sa słuszne
Słuszne :hehe:

Podobno "francuzy" mają metalizowane szyby i stąd tak długi czas oczekiwania na fiksa. Mam tak samo i też jeżdżę francuzem :hehe:

Spablo1
Czy moje podejrzenia sa słuszne
Słuszne :ok:

Podobno "francuzy" mają metalizowane szyby i stąd tak długi czas oczekiwania na fiksa. Mam tak samo i też jeżdżę francuzem :hehe:

Potwierdzam. U mnie jest podobnie. W Berlingo, którym jeżdziłem wcześniej trwało to krócej. Po zmianie holownika na C5 czas wyszukiwania sygnału wydłużył sie. Zdarza się, że wsiadam do Astry i wtedy sygnał jest łapany szybciej.

Mam jednak radę na mojego "francuza" - chwilę wcześniej wsiadam do auta :hehe:

Trafko

Z szybami to prawda, ale miejsce też ma znaczenie.

Nie raz sygnał łapie się w parę sekund , a nieraz nawet parę minut.

Generalnie to moja Navia z Biedronki łapie sygnał podczas jazdy do minuty.

Spablo1
Generalnie to moja Navia z Biedronki łapie sygnał podczas jazdy do minuty.

W scorpio też tak miałem. Ale niestety... Tylko lorda stać na forda...

Trafko
Tylko lorda stać na forda...

Ja myślałem ,że nie każda morda pasuje do forda. :hehe:

BJoe

Nieraz jest taki dzień że człek przejedzie z pięć kilometrów zanim złapie fixa a innym razem sekund pięć i już. Nema reguły

szary11

W poprzednim mondeo miałem podgrzewaną przednią szybę i tam szukanie sygnału trwało parę sekund. Teraz przy zwykłej wyszukuje w mgnieniu oka :jesc: Navi to taniutki Lark :bukiet::)

paulos

Miejsce w którym montujemy nawigację ma duży wpływ na czas w jakim urządzenie łapie sygnał. Od pewnego czasu w Alhambrze zakładam nawigację na bocznej małej szybce po lewej stronie. I rzeczywiście sygnału szuka dłużej niż wtedy gdy była zamontowana na środku przedniej szyby. Plusem jest to że nie zasłania widoczności i jest bliżej w zasięgu ręki.

Trafko
Miejsce w którym montujemy nawigację ma duży wpływ na czas w jakim urządzenie łapie sygnał.

Ja z ciekawości dałem navi do półeczki (fabrycznie miejsce na kasety magnetofonowe) i o dziwo chodziła i nie gubiła sygnału. :bukiet: