Jump to content

Instalacja 13-pin

kubryk1
 Share

Recommended Posts

Na stronir kablomedia puławy w opisie złącza 13 pinowego jest uwaga aby masy kontaktu 3 (czyli do swiateł), masa kontaktu 11 do zasilania spod zapłonu i 13 - masa dla obwodu zasilania ciągłego nie były zwarte po stronie przyczepy. Czy ktoś może mi wyjaśnic dlaczego wszystkie te kontakty nie mogą być zasilane z jednej masy? Czy chodzi o zbyt duży pobór (przy przekroju masy 2,5 mm kwadrat) czy sa jakies inne względy?

Pozdrawiam wszystkich

Niby głupie , bo przyczepa ma masę na obudowie i na to samo wychodzi.

U mnie jest masa na ramie i na poszyciu , w przypadku 230V do masy (rama i poszycie ) jest podłączone uziemienie. :hehe:

Może tu chodzi np o lodówkę ,że masa idzie bezpośrednio na grzałkę , po przez masę byłaby większa strata.

Tak samo do aku w przyczepie ,z pod zasilania stacyjki .

I może aby światła nie świeciły jak choinka. :hehe::ok:

tak samo jak pisze Trafko miałem przed laty w Niewiadówce ale tam holownik nie miał elektroniki. I może to jest powód konieczności rozdziału masy? Czy puszczenie wszystkiego na jedna masę nie spowoduje wariacji w komputerze autka? Teraz mam Nissana Tiide i wiązka haka idzie na komputer.

[ Dodano: Nie 22 Lis, 2009 19:26 ]

Hej! co jest kampingowcy? Nie ma wśród nas żadnego biegłego w elektryce? Nikt nie wie jak to z tym nie łączeniem mas we wtyczce 13-pin od przyczepy? Może choć ktoś wie gdzie pytac dalej?

Chciałbym sie zabrac za robotę a tu problem.... Boję się cos sknocic w elektryce a to przeciez multiplex i schrzanic łatwo. Pomocy!!!!!