Skocz do zawartości

13-tego w piątek - odkręcone koło


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi Kitku, że uszkodziła Ci się przyczepka z której tak się cieszyłeś. Dobrze, że uszkodzenia nie są jakieś znaczne. Wierzę, że doprowadzisz ją do perfekcji. Pozdrawiam Was gorąco :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja po remoncie oczywiście na stalowych felgach , dokręcanie co wyjazd i przyjazd nawet na weekendowe wyjazdy dokręcałem.

Po jakimś czasie przestałem to robić , bo po co jak nigdy się nie dało dokręcić bo było na ful.

Zrobiłem ponad 2000km i nagle w drodze powrotnej z Międzybrodzia w lusterku widzę coś wystającego.

Pierwsza myśl oderwana blacha z boku budki.

Zjazd na bok , awaryjki i.....

Szok , koło w prawdzie nie odpadło bo trzymało się na jednej śrubie oczywiście już skrzywionej która to była wkręcona na 1 cm.

Nadkole zewnętrzne nie urwane jak u kolegi ale od krzywione w połowie.

Ze śrubami nie miałem problemu jako ,że w budce mam stożki , a koło zapasowe mam z WV ,a one mają łebek (kula , z łbem sferycznym (kulistym) ).

Śruby miałem nowe do zapasu ,że nigdy nie był używany to śruby czekały na ten pierwszy raz.

Z tego przypadku , największą radość dały właśnie teśruby ,a starych nawet nie miałem zamiaru szukać( środek nocy).

Teraz nie dokręcam byle kiedy tylko sprawdzam co jakiś czas i zawsze jest dobrze.

Nie posądzam ,aby ktoś zrobił na złość i popuścił nakrętki ,ale nigdy nie mówi się ale.... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lewe koło mi się odkręciło.

Mnie to też, tak wygląda, że coś musiało być tył na przód.

Nie ma, innej opcji.

Może Ty, to koło miałeś założone wewnętrzną stroną na zewnątrz, a zewnętrzną do wewnątrz, albo pęd powietrza je wypchnął (jak np. parasol) na drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do listy strat po tej przygodzie dziś dopisałem felge, jest poważnie uszkodzona i nadaje się tylko na złom :ok:

 

no i znów budka na stalówkach ... ale już nie długo bo zaczynam poszukiwania nastepnych alusków :ok: teraz kupie sobie jakiś bardziej wypasione :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jarku, czyli dalej wynika, że trzeba zwrócić uwagę na płaszczyznę przylegania felga/śruba. To tylko taka różnica. Bo to, żeby śruba była dostatecznie długa, żeby trzymała na całym gwincie, to chyba taka oczywistość, że nie trzeba nikomu o tym mówić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty to jest drugorzędna sprawa bo jeśli ktoś wyda pare stówek na alu to te kilkanaście złotych za śruby nie robi już różnicy :ok:

 

A ja mam pytanie: czym one mają się różnić między sobą??? :ok:

Stożek/sfera? Ale chyba alufelgi występują w obu odmianach..? Wobec tego śruby trzebaby dopasować pod konkretną felgę... Mylę się?

 

nie mylisz się kolego :ok:

śrubu są sferyczne i stożkowe tak jak i felgi czy to alu czy stalowe występują też na śruby stożkowe lub sferyczne i kwestia jest tylko odpowiedniego doboru :-] a brak tego dopasowania może się właśnie skończyć tak jak w moim przypadku :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.