Skocz do zawartości

13-tego w piątek - odkręcone koło


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się z Wami moją przygodą jaką miałem 13-tego w piątek podczas podróży na spot do Torunia Wszystko zaczęło się jakiś czas temu od pomysłu założenia do budki alufelg Jak sobie wymyśliłem tak też zrobiłem i kupiłem alu Oczywiście kupa radochy itd a że nadmiar pracy miałem to na szybko założyłem najpierw jedna felge i po jakimś czasie kolejną Tu dodam że dokręciłem na szybko szybko a plany wymiany śrub i porządnego montażu odłożyłem na potem Teraz do sedna sprawy Przyszedł czas wyjazdu do Torunia no i szykowanie, pakownie itd wszystko znów na szybko bo praca i brak czasu no i w końcu jazda ... W połowie drogi usłyszałem pukanie z budki ... ale co jakiś czas popukało i milkło i za jakiś czas powtórka ... no wiec parking i sprawdzanki, na oko wszystko dobrze więc jazda dalej ... wjeżdżamy do Torunia i już widzimy kemping i stojące załogi ... ostatnia prosta ... do celu ok 200m nagle jakiś hałas w budzie, dźwiek jakby się oś lub rama łamała no to po hamulcach i awaryjki ... wyskakuje z auta patrze a lewe koło w przyczepie leży w poprzek nadkola, błotnik wyrwany i kawałki blachy odstające ... baz namysłu do schowka, korba w dłoń i łapy do góry ... okazuje się że wszystkie śruby się wykręciły ... z pomocą Koali który użyczył mi śrub dotarłem na kemping ... następnego dnia ocena szkód ... nie jest źle jak na to co wyglądało dnia poprzedniego ... błotniczek ma małe pęknięcia, troche blaszki rozerwane i na tym koniec ... gwinty całe, piasta nie dostała więc szczęście w nieszczęściu ... irek w użyczył wkręty i śrubki by złożyć poszycie na droge powrotną a Radwan załatwił śruby do kół ... dzięki pomocy kolegów jakoś wybrnąłem z tej sytuacji i drogę powrotną przejechałem bez problemów ta przygoda mnie czegoś nauczyła ... żadnego pośpiechu, zawsze wszystko 3 razy sprawdzić i warto mieć za sobą jakieś narzędzia bo ja to poza kluczem od kół auta nic nie woziłem ale już to się zmieniło Niech każdy wyciągnie wnioski z mojej przygody bo lepiej uczyć się na cudzych błędach :ok:

post-108181-imported-acb35431-0880-4588-a6ea-16b91a77a2d7_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kit, a tak co niektórzy śmieją się , że narzędzia ze sobą wożę , różne sytuacje się mogą zdarzyć po drodze i nie raz się przydało czy to na kempingu czy też po drodze.

Tomek fajnie , że tak się skończyło i tuż przy mecie, że miałeś pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taż nie wierzyłem w 13-tego w piątek :ok:

 

Rysiu śmiać się nie śmiałem z wożenia narzędzi ale nic totalnie nie woziłem :ok: ale już dziś byłem na zakupach i kupiłem skrzyneczke i kupe narzędzi specjalnie do budki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja / jak zwykle / mam odmienne zdanie na ten temat

 

Na początek trzeba zadać sobie pytanie, po co wymyślono alu-felgi ? Po to ,aby lepiej odprowadzić nadmiar ciepła z układu hamulcowego w samochodach sportowych

 

Gdzie w przyczepie mamy do czynienia z nadmiernym nagrzewaniem się bębnów podczas hamowania ?

 

Kit-ku , czy zastosowałeś śruby do alu czy zwykłe do stalówek ?

 

Moje zdanie jest takie , by nie poprawiać fabryki , może lepiej wygląda ,ale właśnie tak się to kończy , całe szczęście, że w piątek 13 -go tak zakończyła się przygoda Kit-ka , bo mogło być duuużo groźniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekkow alu założyłem tylko ze względów estetycznych :ok: a pisałem na początku że założyłem je na szybko bez odpowiednich śrub a nawet dokrecenia :ok: od początku jechałem na luźnym kole :ok: Dobrze wiem jak prawidłowo zamontować alu i do czego one służą i jakich śrub wymagają :-] od początku pisze i wiem o swoim błędzie, pośpiechu i nie dopatrzeniu :-] a zdarza się to nawet najlepszym :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda nie wydarzyła sie13 i pewnie dlatego koła zostały na swoim miejscu.

Przed wyjazdem autko było w warsztacie,juz nawet nie pamiętam w jakim celu ale były zdejmowane kółeczka.

Wyjazd do Włoch na narty,czyli jakieś 1100 km potem jeżdzenie na miejscu.W drodze powrotnej,po przejechaniu kilku kilometrów coś zaczęło stukać.

Było to bardzo niepokojące,tym bardziej że przed nami było ponad 1000km.

Stanąłem,sprawdziłem.

Śruby można było kręcić palacami.

Od tego czasu straciłem zaufanie i zawsze sprawdzam po fachowcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie drogi usłyszałem pukanie z budki ... ale co jakiś czas popukało i milkło i za jakiś czas powtórka ...

Wiesz, co Kitku, jak przeczytałem to zdanie, wpadłem w przerażenie.

Myślę sobie, musi być, jak nic teściowej na zimę z przyczepy nie wypuścił.

Chyba, że duchy, albo myszy...

Na pierwszy rzut oka, takie karawaningowe archiwum X.

:ok::ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek trzeba zadać sobie pytanie, po co wymyślono alu-felgi ? Po to ,aby lepiej odprowadzić nadmiar ciepła z układu hamulcowego w samochodach sportowych

 

???????????????

 

Jak mnie uczono w dawnych latach, to głównym powodem stosowania felg aluminiowych byla ich waga.

Im lżejsze koło tym lepsza amortyzacja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj :ok: No to kolega miał nieprzyjemnie. Na pocieszenie :ok:

 

Po to ,aby lepiej odprowadzić nadmiar ciepła z układu hamulcowego w samochodach sportowych

 

Jarek, chyba zagalopowałeś się deko. Sportowe alu znacznie się różnią od cywilnych. Opel np. wymyślił alufelgi z "rzeźbą" jakiegoś misia. No i jak to ma lepiej odprowadzać ciepło? Jedne alu mają wielkie ramiona, inne jak szprychy. W sporcie najczęściej stosowane są bardziej "przewiewne".

 

Do tego inna wytrzymałość...

 

Wg mnie poza estetyką nic one nie poprawią i w innym celu nikt ich nie zakłada nawet do zwykłych aut :ok:

 

 

No ale śruby są ważne - czasem drogie (np. do alu forda pływająca nakrętka w ASO kosztuje 32zł/szt) no ale trzymają jak trzeba. Kolega zwykłymi dokręcał to nie dosyć, że stożek śruby uszkodził to w gnieździe alufeg też były widoczne uszkodzenia.

 

Kitek, powodzenia w doprowadzeniu budki do stanu wyjściowego :-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit-ku , czy zastosowałeś śruby do alu czy zwykłe do stalówek ?

A ja mam pytanie: czym one mają się różnić między sobą??? :ok:

Stożek/sfera? Ale chyba alufelgi występują w obu odmianach..? Wobec tego śruby trzebaby dopasować pod konkretną felgę... Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.