Skocz do zawartości

Jak ustalić model przedsionka ?


@sdero

Rekomendowane odpowiedzi

@sdero, nie potrzeba Ci modelu przedsionka by dokupić części stelaża , bo stelaż do różnych przedsionków będzie pasował , zmierz tylko długości , bo one są rozciągane na różna długości i na pewno dopasujesz spójrz tu http://elcamp.movera.com/?navID=122&tpl=plist&lang=6

 

i np ja mam inny przedsionek , ale Twój bym rozłożył na swoim stelażu.

Ważne z czego masz tez stelaż czy z ocynkowanej rury stalowej 22 x 1 mm czy też z eloksalowanej rury aluminiowej 25 x 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo stelaż do różnych przedsionków będzie pasował

 

To nie takie proste. Zależy jaki stelaż kolega @sdero posiada. Chodzi mi tu z czego jest zrobiony ( aluminium , stal a może włókno szklane ) i jaka jest średnica rurek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja go jeszcze nie rozkładałem. Gość sprzedający powiedział mi, że stelaż jest nie kompletny w sensie jednolitości rurek. Coś pokombinowane, bo mu się oryginały uszkodziły. W sumie ja sprawdzałem tylko stan techniczny poszycia, a nie rurek. Teraz mam to wszystko złożone w garażu i po rurkach faktycznie widać, że są różne. Widać, że część jest jakby z możliwością regulacji długości, a część wręcz od jakiejś konstrukcji typu rozkładana altana brezentowa. Taka kombinacja.

Wirek, wielkie dzięki za wskazanie rysunków szkieletu, bo nawet nie wiedziałem jak się za to zabrać przy rozkładaniu :jump:

Aśka, stelaż jest metalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sdero, jakiś czas temu poszukiwałem kilku rurek do przedsionka i znalazłem kontakt do producenta. Bez problemu zakupiłem u niego brakujące rurki i jeszcze dostałem je w zasadzie do domu, bo facet był przejazdem w Wawie i je przywiózł. Na PW wyślę Ci numer telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sdero, próbuj ustawić konstrukcję przedsionka z rurek jakie posiadasz i będziesz wiedział czy masz komplet czy też jakis Ci brakuje na rysunku tylko te które pokolorowałem , jak te skompletujesz masz wszystko .

post-107958-imported-f1d7940c-8c86-441a-b2c3-742afaf60d44_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za pomoc. Ustawię stelaż tak jak pisze Wirek i zobaczę co i jak. Myślę, że pod koniec tygodnia to zrobię, bo wtedy zapowiada się jakaś lepsza pogoda. Wtedy dowiem się co jest, a czego brakuje. Jeśli rurki są w miarę uniwersalne, to znaczy, że problem jest prawie rozwiązany.

 

P.S. Po ilości rurek myślałem, że to jest bardziej skomplikowana konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sdero, rurek możesz mieć więcej , ale patrząc na ten rysunek wyżej te pokolorowane to są podstawowe i one trzymają całą konstrukcje , pozostałe są do wzmocnienia , ale przy Twojej długości raczej nie potrzebne , natomiast proponował bym dokupić pas sztormowy na wypadek większego wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.